Başımızın derdi "Gaz"

Konusu 'Temmuz Anneleri' forumundadır ve Cullen tarafından 23 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

23 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : Cullen
  1. Cullen

Cullen ̶Ç̶i̶z̶G̶i̶ ̶Ç& Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Kızlar kızımla başımız gazdan büyük dertte gaz yüzünden yavrum duramıyor sürekli ıkınma faliyetlerinde yapmadıgım etmedigim şey kalmadı
    karnını yagla ovalayıp masajlar yaptım..
    sırtını sıvazlamalar pıt ptı vurmalar
    ayaklarını karnına cekip bastırmalar
    eczaneden sab simplex diye cok iyi denilen gaz damlası aldım ama banamısın demedi.
    en sondan milupanın rezena cayını aldım
    kızlar cıldırıcaz kızımla ne yaptıksa olmadı dogum yapmış anneler gazlı bebekleriniz icin siz napıyorsunuz haftaya gidicez doktora diycem ama belki sizden haftaya kadar bi cözüm bulurum diye soruyorum.
    15 günden sonra anlaşılır derlerdi gazlımı degilmi diye 15günlük olduktan sonra gaz şikayetlerimiz arttı yaa :kızgın::1no2:

2. 23 Temmuz 2008
  3. narin

narin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76

4. 23 Temmuz 2008
  5. nurcanogretmen

nurcanogretmen Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    canım ben iki kızımada hakiki zeytinyağ verdim günde 1 çay kaşığı . tecrübeli bi anne olarak ta herkese önerdim.. şimdi aydından geldi çok güzel bi şişe yağ .. yemeklere salatalara kullanmıyorum canım kızıma ayırdım onuda :)) problem olursa kullanırım diye ..

6. 23 Temmuz 2008
  7. zinedila

zinedila Çok şükür bin şükür ❤❤❤❤ ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1.566
    Ödül Puanları:
    163
    canım ben metsil diye bir gaz giderici var ablamdan biliyorum o kullanmıştı bende aldım ama daha kullanmadım doktoruna bir sor istersen inşallah faydası olur...

8. 23 Temmuz 2008
  9. gxuxzelresim

gxuxzelresim mutluyum çünkü anneyim:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    bende oğlumun gazı için metsil kullanıyorum ama düzene girene kadar yaklaşık 1 ay çektik doktorda normal dedi. ama 1 aydan sonra rahatladık çok şükür.umarım kısa zamanda geçer bilirim zorluğunu çünkü:KK43:

10. 24 Temmuz 2008
  11. Cullen

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    canım sen emirmeden öncemi sonramı veriyosun?

12. 24 Temmuz 2008
  13. shpirt

shpirt Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben de metsil kullanıyorum tatlım ve emzirmeden önce veriyorum, hemen sonrasında da meme:)
    yavrucak rahatlıyor...
    ama gerçekten çok zor çünkü bebeğimin derdi olup da yapacak bir şeyin yoksa içim yanıyor...ben çekeyim onun sancısını diyorum hep:KK43:
    özellikle de geceleri rahatsız oluyor:KK43: şu ilk 2 ayı atlatsınlar daha kolay olur diyor herkes...
    bakalım artık:) kıyamam ben bu yavrulara yaaa

14. 24 Temmuz 2008
  15. bensibelim2

bensibelim2 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.521
    Ödül Puanları:
    123
    bizim bebis dogmadi diye uzuluyoruz, demekki dogduktan sonra basimiza neler gelecek :KK43: :KK43:

gecmis olsun canim, insallah iyilesir bebisin

16. 24 Temmuz 2008
  17. Cullen

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    shpirt sorma valla yaa icim gidiyor elimden bişi gelmiyor kızım ayaklarını karnına cekiyor bende bastırıyorum biraz cıkarıyor ama yetmiyor oda ona gecen akşam hic durmadı karnını görsen şişmişti gazdan o aglar benim elimden bişi gelmez dua ettim hep biraz uyudu ama cözüm bulmalı işte olmuyor yoksa icim gidiyor böyle olunca

ebis valla ben doguruyum artık diye cıldırıyordum bu sıcaklarda hamile olmak cok zordu ama şimdi kızım büyüdükce sorunlarda büyüyor vallahi 15 günlük olduktan sonra gazımız başladı halada devam ediyor cok üzülüyorsun ama yapıcak bişeyin olmuyor yani okadar sabırsızlanmayın dogum icin eninde sonunda oda olucak zaten şuanda iyice uyuyup kendinizi dinlendirin cünkü bunları cok arıycaksınız ben mesela bugün 2 saatlik uykuyla duruyorum gece gaz sorunumuz vardıda :KK43:

Son düzenleme: 24 Temmuz 2008
  18. 24 Temmuz 2008
  19. u2rem

u2rem Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    cnm biz de de aynı sorun var ne yazıkki...etrafın tavsiyesiyle metsil almıştım o da biraz ii gelmişti ama doktora götürdük geçen gün zinco yu kullanmamızı söyledi tamamen bitkisel ve metsil den daha iyi geldi sen de bir doktora danış bakalım...bu 2 ay zor geçecek sonra düzene girer dedi doktor...umarım öyle olur...geçmiş olsun....