başka ildekiler nerede kalıyorsunuz? çalışan arkadaşlar nasıl izin alıyorsunuz??

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve simten81 tarafından 13 Nisan 2010 başlatılmıştır.

13 Nisan 2010
    Konu Sahibi : simten81
  1. simten81

simten81 zarif anne olucam Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    selam arkadaşlar, benim anlamadığım şey şu başka bir ilde tüp bebek yapcak aradakşlar nerde kalıyorlar, bir de çalışan arkadaşlar nasıl izin alıyorlar?

benim yılda 20 gün tatilim var kesinlikle bunun dışında izin alamam. istanbul da yapmak istiyorum. ama hiç kimsenin haberi olsun da istemiyorum. siz nasıl yapıyorsunuz????

ne yapacağımı şaşırdım. şimdi gittiğimde en az 40 gün kalıcam diye hesap ediyorum. bir de eşim ben batarımmm akannehir daha önce evimin önünde yaptırdım olmadı. şimdi iyi bir merkez olsun diyorum ama iki kişi 100 tl 40 günde 4 bin demek. hadi bi de raporlu yaptır. 2,5 ilaç artı ödeme. ilk muayene, hem benim hem eşimin genetik sonuçları, rahim filmi, laporoskopi, histeroskobi artık ne isteyeceklerse, spermiyogram, uçak parası, yeme içme yani 15 binden aşağı parası olan bu işe hiç kalkışmasın. ya ben yılda bu kadar para biriktiremiyorum ki ??? ya rapor olmasa 20 felan tutacak. ya valla çok para bi de tek embriyo. yani bebişim doğal yoldan gelse ona köşkten farksız bir oda hazırlarım yaaa. hakketen hevesim kaçtı. para ile ölçülmez bebiş ama üzerime palto alacağım onun bile kuruşunu hesaplıyorum. bi şey alınca moralim bozuluyor. toplayayım bebeğe harcıyayım diyorum. gelecek hafta umut tüp bebeğe gideceğim. ön görüşme için. ben ve eşimin uçak parası, iki gün otelde kalma 1200 tl felan oldu. bi de 150 lira da ön muayene ve görüşme içinmiş ya zaten otelle beraber bir güzel yoluyorsunuz muayene ücretini ödemiyim bari. yani ben bulunduğum ilde yaptırmıştım. adamlar hiç bir tahlilimden para istemediler. b-hcg den bile para isteniyormuş bu ne ya şimdi. lafım sadece umut tüp bebeğe değil tüm merkezlere. ben bhcg mi bura 15 tl ye yapıyorum. arkadaşlardan 75 e kadar çıkanı duydum. valla insafsızlık.

2. 13 Nisan 2010
  3. krishazel

krishazel Rabbim Sana Emanet Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    196
    Arkadasim Allah yardimcin olsun valla cok zor.
    hic akrabaniz yokmu yazik otele verilen paraya
    bulundugunuz sehirde iyi bir merkez yokmu ?
    esyali ev kiralayin 1 aylik bence ...

4. 13 Nisan 2010
  5. keykey

keykey Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    ayni dert bende de var canim
    bende cok arastiriyorum
    bizde bir haftaligina gelicez istanbula
    ben bahceciyi sectim
    kismet olursa yazinda tup bebek icin tekrar gelicez
    profilinde ogretmen yaziyor eger ogretmensen
    ogretmen evi gibi o tur seyleri arastir daha uygun
    Allah hepimizin yardimcisi olsun

6. 13 Nisan 2010
  7. simten81

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    canım eski mesleğim öğretmendi. ama hala kamu kuruluşunda çalıştığım için faydalanabiliyorum. ama oraya en yakın yer ataşehir öğretmenevi kişi başı 55 sadece kahvaltı. yani günlüğü 110 a geliyor. bu defa iyi bir otelde eşim yer ayırtmış. moralimizi bozmayalım diye ama yaz için öğretmenevi bile pahalı ya. 4 milyarı oraya vermek dokunuyor ya.

8. 13 Nisan 2010
  9. eylul08

eylul08 Allahım bizi koru Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    bende senin gibi zorlananlardanım canım
    küçük bir ilin ilçesinde çalışıyorum tedaviye trabzona gidiyorum
    5-6 saat sürüyor kendi arabamızla ilk kontrollere sabahın köründe yola çıkıp gidiyoruz gece dönüyoruz ertesi gün çalışıyoruz çünkü
    çatlatma iğnesinin yapıldığı günden transfer sonrası 3-4 güne kadar 10 gün falan kalıyoruz
    mayısta 3. tüp bebeğe başlayacağız tekrar birincide pek kimse bilmiyordu
    okadar çok gidip geldikki sevk yaptırıyoruz en azından yolluk parasını alalım diğe
    raporluda yaptırmıyoruz geçekten çok para gidiyor
    ama artık çok kişi biliyor ben istemeden öğrendiler
    senin içinde çok zor inşallah kolaylığını
    bulursun ve kavuşursun bebeğine

10. 14 Nisan 2010
  11. renkli1

renkli1 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende başka ilde yaptırdım hep,gerçekten çok ayrı bir stres yaşanıyor...ama ben şöyle yaptım kendi yaşadığım şehirde dr.a gittim yumurta tajibi için çatlatma iğnesi olunca merkezin dediği saatte opu işlemine gittim transfere kadar kaldım transferden 1 gün sonra döndüm..böylece kaldığım gün sayısı 4 günü geçmedi...umut tüp bebekti benimkide ve yaşadığın ilde takip edilmene bişey demiyolardı...4,000 tl.geröekten çok para...ben bundan sonrakini kıbrısta yapacağım sanırım otel fiyatı 16 gün için falan 1,500 tl.diye duydum çünkü hastanenin anlaşmalı oteli oluyomuş...hemde tatil yapmış olurum...daha az stres...ben zaten istanbul gibi bi yerde kalmaktan başlı başına stres oluyorum...

12. 14 Nisan 2010
  13. simten81

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    yeni genelgeye göre tedavinin başından sonuna kadar orada kalmak gerekiyor.benim tahminim ortalama 40 gün tutar. hatta gebe kaldığında dahi aynı merkezin takip etmesi isteniyor. eğer kişi, başka bir ilde ise o ilin sağlık müdürlüğüne bilgi verilecekmişmiş. ya millet ondan bunda hamile kalıyor bi şey olmyorda ben hamile kalınca tüm millete duyuracaklarmış. küçücük ilde sağlık müdürlüğünde mi tanıdık olmayacak. nasıl bir zihniyettir . püfffffff :eek:klava:

14. 14 Nisan 2010
  15. masterbully

masterbully Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Umut'a çok yakın Validebağlar öğretmenevi var. Ben orda kalmayı planlıyorum. Üstelik öğretmenseniz 40 TL. Kamu çalışanı 50, özel 60 kahvaltı dahil. Ayrıca neden 40 gün sürüyor tedaviniz ? Reglin 3.günü başlıyor ve transferle beraber 15 günde bitiyor, sonrasında da 3-4 kalınca 18-20 gün sürüyor.. Diğer konuda haklısınız çok masraflı bir tedavi, hele de şehir dışında yaptırıyorsa insan, 2 kişi, konaklama artı yemek, ilaçlar, merkezin parası zaten var. Allah herkesin yardımcısı olsun, emeklerini boşa çıkarmasın inşallah..

16. 14 Nisan 2010
  17. simten81

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    canım yumurta rezerv problemim yok bizimkisi erkek infertilitesi o nedenle uzun protokol uygulanacak diye düşünüyorum. bir öndeki adetin 21. günü başlanacak. bu durum için özel olarak kısa protokol uygulanacak ise masrafım 2-3 milyar azalacak. yaa inşallah öyle olur. bu arada yazın çok yoğunluk olacak diye düşünüyorum. yer bulabilirsek şanslıyız.

18. 14 Nisan 2010
  19. karamelito

karamelito Guest

Bu çok saçma ve uygulanamaz bir yol.

Sen benim tedavimin başına sonuna nasıl karışırsın.

Size uzun uygulanasa kayıt kısa protokol diye tutulur kime ne, Kaç gün iğne olduğunuzu nereden bilecekler. Hiç kasmayın bence. Herkes bulunduğu yerde takip yaptırır yumurta toplamaya gidilir. Öyle veya böyle transfer 1 bilemedin 2 embrio ile neyine karışıyorlar allah aşkına. Paranla rezil olmak bu olsa gerek.