Başkaları ne der düşüncesinden bıktım artık...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve lili_26 tarafından 5 Haziran 2009 başlatılmıştır.

5 Haziran 2009
    Konu Sahibi : lili_26
  1. lili_26

lili_26 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Sizlerle paylaşmak istedim ...
    Bilmiyorum sizlerdede oluyormu ama inanın başkası ne der ne düşünür ya kötü gözle bakarlarsa düşüncesi var içimde sürekli ...
    Her yaptığım iş te bu aklıma geliyor çalışıyorum lavobaya giderken bile rahat değil içim ya da birine bi soru soruyorum sonrasında düşünüyorum acaba garip sorumu sordum diye,yada minübüste müsait yerde indirin diyecem bağaramıyorum sesli olarak sesimi zor duyuruyorum başkası ne düşünür lafı aklımdan gitmiyor mirmirmirmirbazen beynimin dolduğunu hissediyorum etrafımda insanlar yokken çok rahatım kalabalıkta acayip sıkılıyorum kendimi her zaman rahat hisstmek rahat insan olmak kendine son derece öz güven duymak o kadar isterdimki ama olmuyor bu düşünce beni çok sıkıyor herşeyi sıkılarak,kızararak yapmak üzüyor beni siz de bölemisiniz bana önerileriniz var mı benneyaptımki

2. 5 Haziran 2009
  3. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.627
    Ödül Puanları:
    363
    Özgüven sorununuz var gibi geldi bana..
    Neden kendinize güvenmiyorsunuz ki?
    Ailenizde,arkadaş çevrenizde hoş olmayan,sizi incitecek durumlar mı yaşadınız ki?:uhm:

4. 5 Haziran 2009
  5. lili_26

lili_26 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Kendime güveniyorum ama başkası ne der düşüncesi var sürekli yaptığım işlerde veya arkadaş çevremde de bi problem yok arkadaşlarımıda seviyorum onlarda beni seviyor sorun benim içimde sürekli yaptığım şeylerde insanlar ne düşünür fikri var neden anlamıyorum ve yaptığım herşeyde rahatsızlık duyuyorum ister istemez hele ki bi pot kırarsam yaptığım bi işte veya konuşmada kızarıyorum istem dışı olarak bende bilmiyorum ama ailemle ve samimi olduğum kişilerin yanında gayet rahatım

6. 5 Haziran 2009
  7. EU1

EU1 Guest

canım tabii ki bazen insan başkalrının ne diyeceğini önemsiyor ama bu bahsettiğin gibi durumlar değil.senin bahsettiğin şeyler günlük yaşamda herkesin yaşadığı,yaptığı şeyler.daha önce bu tarz bir sıkıntı mı yaşadın acaba böyle düşünmene sebep olacak?rahat ol canım,senden önemli bir şey olmadığını ve çok değerli olduğunu hisset.hele bu bahsettiğin şeylr;emin ol sen şoföre seslendiğinde yada lavobaya giderken etrafındakiler hiç ilgilenmiyorlar bununla.kafanda bunu tekrar et hep.relax ol tmm mı canımyerimseniben

8. 5 Haziran 2009
  9. lili_26

lili_26 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Hayır hayır hiç bir sıkıntı yaşamadım ama nedendir bilmiyorum bu düşünceyi kafamdan atamıyorum hep sıkıntı ,utanma fisfisfis
    Teşekkür ederim biraz daha rahatladıma.s

10. 5 Haziran 2009
  11. bekolim

bekolim Gecmis tozdur üfle gitsin... Pro Üye

Beğenildi:
    42
    Ödül Puanları:
    148
    Kendini kasma rahat ol dogal ol icinden geldigi gibi davran diyecegim bu senin icin ne kadar mumkundur bilmiyorum ama...
    Sonucta herkes kendi icin yasar kendi istekleri dogrultusunda netice olumsuz sonuclanirsa ne olur ne derim mantigiyla asla hareket etme iyi kotu sonuclarina katlanacak olan sensin lutfen kendini telkin et ve baskalari ne der, ne dusunur dusuncesiyle hareket etme:eek:

12. 5 Haziran 2009
  13. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Baskalarinin senin hakkinda olumsuz düsünmesi seni cok üzebilir demekki ?CADIARZU

Ama bu bencede bir özgüven sorunu canim!

Kendi hakkinda olumsuz birseyler duysan bile, evet olabilir, ama ben böyleyim diyebilmek icin ilk önce kendin kendini sevmen tüm arti ve eksi özelliklerin ile kabul etmen lazim.:nazar:

Kim ne düsünürse düsünsün, nasil olsa sen kendini biliyorsun, bu denli kafana takmaya degmez

14. 5 Haziran 2009
  15. maviask

maviask Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.931
    Ödül Puanları:
    188
    Lisede üniversite sıralarında bende öyleydim. Sanırım yaş ilerledikçe o kaygı kalkıyor bir şekilde. Tabi gene var yok değil ama eskisi gibi değil. Yaşın ilerledikçe değişik ortamlara girdikçe o korkun kaygın azalacak. Beklemek istemiyorsan yapacağın şey ortamlara değişik etkinliklere katılmak. Bir de ben o sıralar cok arastırdım ne yapabılırım dıye. Bazı yontemler var mesela dısarda duraktayken tanımadıgın yabancı bırıne saat sor. Gunde belli zamanlarda bunu yap basıt bır adımdır. ıste normalde gordugun ama konusmadıgı bır kısıyle sohbet et. Mesela iste apartmandan biridir calıstıgın yerden biridir. 5 dk bir konuş. Bu gibi kısa sureli konusmalarr yap ama yabancı kısıler olsun tabi oyle rastgele değil yani guvenilir tarzda gordugun kisilerle bi kac dk da olsa yap hergun bunu sonra alısırsın.

16. 5 Haziran 2009
  17. lili_26

lili_26 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    evt başkası hakkımda olumsuz düşünsün istemiyorum,insanlar benim yüzümden kırılsın veya benim yüzümden yaptıklarındam geri kalsınlar istemiyorum ve benim yüzümden yanlış bişeyler olsun istemiyorum

birde bir arkadaşım olumsuz bişey söylerse benim hakkımda veya bir fikrim me karşı kendimi savunamıyorum sözlü olarak susuyorum hatta kendimi suçluyorum ne yaptımda bana böle davrandı veya böle dedi diye kendi kendime çok düşünüyorum böle şeylerr

Rahat olmak istiyorum :çok üzgünüm:

18. 5 Haziran 2009
  19. lili_26

lili_26 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Teşekkür ederim yapmak isterim yapıcam yerimseniben