Anket Başkalarının Anlattıklarından Dolayı, Birine Karşı Düşünceniz Değişir mi?

Konusu 'Anket : üyelerimize sorduk...' forumundadır ve XOXzgxuxrCe tarafından 21 Eylül 2008 başlatılmıştır.

?

Başkalarının Anlattıklarından Dolayı, Birine Karşı Düşünceniz Değişir mi?

1. Evet değişir.

10,3%
  2. Hayır değişmez.

33,3%
  3. Bazen.

56,4%
    21 Eylül 2008
    Konu Sahibi : XOXzgxuxrCe
  1. XOXzgxuxrCe

XOXzgxuxrCe Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    Diyelim ki sevdiğiniz bir arkadaşınız var kk da , yine sevdiğiniz başka bir arkadaşınız birşeyler anlattı o kişi hakkında, ondan soğumanıza neden olur mu. Uzaklaşır mısınız?

Ya da sevmediğiniz uzak olduğunuz biri var , sevdiğiniz arkadaşınız onun hakkında güzel şeyler söylüyor, etkilenir ve yakınlık duyar mısınız?

Ya da birine karşı nötrsünüz, dışardan gelen yorumlara göre uzaklaşıp, yakınlaşırmısınız?

Düşünmeden ezbere cevap vermek yok ama, söz mü?

2. 21 Eylül 2008
  3. Lotus

Lotus kimse olmadı senin gibi.. Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    Kötü söz söylense asla değişmez ona eminim...
    Ben seviyorsam o kişiyi bitmiştir... Kim ne anlatırsa anlatsın soğumam...
    Bende onun sevdiği bir üyeden hoşlanmayabilirim...
    Bu onunla olan paylaşımımı etkilememeli..
    Kimse kimseyi aynı gözle görmek zorunda değil...
    Benim hoşlanmadığım biri hakkında iyi şey söyleniyorsa da değişmez sanıyorum...
    Hoşlanmıyorsam hoşlanmıyorumdur...
    İki kişiyi ilgilendien olaylara bir diğeri dahil olmamalı...
    Ama diyelim ben biriyle çok da hoşa gitmeyen bir şeyler yaşamışımdır arkadaşım bana demiştir haksızsın sen aslında bir de şuradan bak diye o zaman düşünürüm...
    Etkilenme bu şekilde olur...
    Ama siyahlar ve beyazlar bana aittir...

4. 21 Eylül 2008
  5. Emine

Emine Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    ankette bazen isaretledim....
    ben öyle bir insanimki kim ne söylerse inanir kanarim,
    yani bana cok sevdigim bir arkadasim hakkinda birseyler anlatilirsa düsünürüm ama ona söyleyemem....
    bence bendeki susukunluk hep yanildigimdan olsa gerek...benim isyerinde cok iyi bir arkadasim vardi öyle zannediyordum.. ama distan gelen laflara kafa yormadim , dinlemedim onun yolunda gitmeye calistim ona ayak uydurmaya calistim , cogu kisi bana onun hakkinda kötü seyler söylediler ben dinlememistim...ama bundan bir kac ay önce hersey ortaya cikti kendisinin nasil bir insan oldugu, insanlari nasil gördügü...vs..artik görüsmüyoruz....
    bundan ve daha önce yasadiklarimdan dolayi güvenim kaldimadi hic kimseye karsi ve disardan gelen söylentilere cok kafa takiyorum................
    kusura bakmayin kizlar biraz uzun oldu.....

6. 21 Eylül 2008
  7. cadi kasanxix!

cadi kasanxix! Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    başkasından duyduğum sözler tabiyki etkiler ama kendi sezgilerim düşüncelerim çok daha önemli böyle hareket ederim..

8. 22 Eylül 2008
  9. önceden tanımadıklarım hakkında söylenenlerden etkilenirdim ve bi önyargı oluşurdu bende.ama artık asla.başıma gelen bikaç olaydan sonra,iki tarafı dinlemedikten sonra birilerinin anlattıkları ile kimseyi yargılamam.hele tanımıyosam

10. 22 Eylül 2008
  11. busejik

busejik Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben bir insanı seveceksem yada mesafelı olacaksam buna kendım karar vermek ısterım..soylenenler bır kulagımdan gırıp dıgerınden cıkmaz aklımın bır kosesınde durur ama yıne de o ınsanı kendım tanımak ısterım..

12. 22 Eylül 2008
  13. haydeç

haydeç Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    başkalarının söylediği beni etkilemez.herkesin anlaşacağı kişiler farklıdır bence.. kimse kimse hakkında tanımadan karar veremez ..şahsen ben uzaklaşmam nitekimde öyle oldu...

14. 22 Eylül 2008
  15. Efla

Efla bize bağışla Allahım Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    nötr olduğum veya tanımadığım kişiden olumlu bahsediliyorsa; ben de aynı düşünecek miyim diye biraz kurcalarım.bu şekilde keşfettiğim,şu an çok sevdiğim arkadaşım var.Şeniz

genel olarak; kendi kararımı vermem lazım. sadece başkasından etkilenmem. başkasının sözü ile o üye dikkatimi çeker, mesajlarını takip edince az çok tanınabilir insan. ona göre fikrim değişebilir -okuduğum yorumlarına göre karar veririm-.

sevdiğim arkadaşlarımın, hoşlanmadığım arkadaşları da var.hoşlanmamam için yeterli sebebim varsa,düşüncem değişmez. beni etkilemiyor.

uzaklaşma konusunda başkası beni ekilemez. kendim karar veririm.

16. 22 Eylül 2008
  17. fragola

fragola Gruşenka Üye

Beğenildi:
    48
    Ödül Puanları:
    153
    Ben çok sevdiğim biri çok tanımadığım biri hakkında olumlu ya da olumsuz yorum yaparsa etkilenirim itiraf edeyim =) Ama sevdiğim ve sevmediğim insanlar hakkındaki fikrim, o fikrimi değiştirecek bir olay olmadığı sürece değişmez.

18. 22 Eylül 2008
  19. eldeniz

eldeniz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    insanlara karşı önyargılı olmamaya özen gösteririm...kim ne derse desin benim için değişmez...eğer ben o kişiyi önemsiyorsam,bu bana yeter...başkalarının onun hakkında söyledikleri beni bağlamaz...kendi düşüncelerim önceliklidir...
    sevmediğim biriyse bile yine düşüncelerim değişmez...
    reel hayatı baz alarak düşüncelerimi yazdım...
    sanal ortam da her şey sanal olduğu için bağlayıcı özelliği yok diye düşünüyorum...sonuçta yazarak konuştuğumuz için bazen kendimizi tam ifade edemeyeceğimizi düşünüyorum.bu yüzden kesin bir karar vermek yanıltıcı olur diyorum...