başlığı siz koyun......

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve HeartLess tarafından 28 Mart 2008 başlatılmıştır.

28 Mart 2008
    Konu Sahibi : HeartLess
  1. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    orta yaşlı evli bir çift varmış ve bu çiftin hiç çocukları olmamış...durumları çok çok iyi olan bu çift birbirlerinden ayrı zaman hiç geçirmezlermiş..bayan resim yaparmış yapmasınada resimden anladığı yokmuş,yani resimleri çok çirkinmiş...gel zaman git zaman bu çift şehir dışına tatile çıkmışlar ama dönüş yolunda feci bir kaza geçirmişler..bu kazada bayan felç olmuş,eşide ağır yaralanmış...hastanede geçirdikleri sıkıntılı günlerden sonra nihayet evlerine dönmüşler..ama bayanın ayakları tutmuyormuş artık..eşide karısına yardımcı olması için bakıcı bir bayanla anlaşmış..bakıcı evin her işini yapıyormuş ve bu çifte çok iyi bakıyormuş..zaten evin hanımı sürekli resim yapıyormuş ama dedik ya resimleri gerçekten çok kötüymüş...bir zaman sonra evin hanımı ölmüş,adam da maddi yardımda bulunarak bakıcı bayanı göndermiş..yalnızlığa bir müddet dayanan adam da eşinden kısa bir süre sonra ölmüş...daha sonra evde bulunan resimlerin hepsi müzayede salonuna götürülmüş,müzayede salonunda birsürü antika eşyanın,harika tabloların arasında ölen bayanında yaptığı resim varmış..ve görevli açık arttırmaya bayanın resmiyle başlamış salonda herkes hayretle resime bakmış bu kadar çirkin ve anlamsız bir resmi alan çıkacakmı diye düşünmüşler..görvli arttırmak isteyn yokmu diye tekrarladıktan sonra salonun en arkasından bir ses "" 5.000.000 TL" demiş..herkes hayretle arkaya dönmüş bu resme para verip almak isteyen kim diye...ve bu bayan o yalı çifte bakıcılık yapan bayan..ve cebinde sadece 5 milyon lirası varmış ve içinden dua ediyormuş ki artırma olsun diye ama maalesef başka artıran olmamış ve görevli resmi buyana satmış...daha sonra görevli resmi havaya kaldırmış herkes görsün diye ama resmin arkasındaki zarfı görünce merakla zarfı almış ve açmış herkes hayretle bakıyormuş zarftan ne çıkacak diye...ve görevli zarfı açmış ve okumuş..
    ""benim canımdan çok sevdiğim karımın bu kötü resmine bir değer biçip alan kişi benim bütün mal varlığımın sahibidir.."""

bu hikayeyi dün akşam kardeşim anlattı bana okadar çok hoşuma gittiki sizlerle paylaşmak istedim....

2. 28 Mart 2008
  3. NXIXL_78

NXIXL_78 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    gerçek bi hikayemi acaba çok şaşırdım doğrusu

4. 28 Mart 2008
  5. nix

nix birgül<3beliz Üye

Beğenildi:
    1.755
    Ödül Puanları:
    238
    iyi niyet asla karsiliksiz kalmaz
    belki bu dunyada belki obur dunyada mutlaka karsiligini verir allah...

6. 28 Mart 2008
  7. CHOCOLATEA

CHOCOLATEA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Çok doğru söylemişsin sevgili nix iyi niyetli olmaktan hiç birşey kaybetmeyiz aksine bu dünyada yada öbür dünyada karşılığını mutlaka görürüz ama iyiliği yaparken bir karşılık beklememek şartıyla.
    yerimsenibenyerimseniben

8. 28 Mart 2008
  9. HeartLess

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    bu hikaye gerçekmiş yni öyle dediler..ben çok etkilendim..gerçekten iyi insan olmak,iyilik yapmak insana her zaman kazandırır hem maddi hem manevi....

10. 28 Mart 2008
  11. hayat iste.gercek hikaye olmasa da anlami su hayatda olmayacak sey yok.mucize allahin elinde isterse olur.siz dua edin kim bilir belki sizin icin mucize olan sey gercek olur birgun ( ben mucizeye inaniyorum,olmasi icin 1 senedir dua ediyorum,olmayacak biliyorum ama icimde 1 damla da olsa umudum var ) allah herkesin masum mucizelerini gercek kilsin

12. 28 Mart 2008
  13. HeartLess

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    yorumun için teşekkürler..allah seninde gönlüne göre verir inşallah...

14. 11 Aralık 2009
  15. Denmur

Denmur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    çok duygulandım harika bi hikaye teşekkür ederim paylaşım için:1rolleyes:

16. 12 Aralık 2009
  17. jade

jade Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    Fedakarlığın böylesi....Yapılan iyilik asla karşılıksız kalmaz.

18. 12 Aralık 2009
  19. truf

truf Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    iyiylik yap denize at tabi ya teşekkürler