Basur muayenesi acılımı oluyor?

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve helenic tarafından 16 Mart 2010 başlatılmıştır.

16 Mart 2010
    Konu Sahibi : helenic
  1. helenic

helenic Guest

Merhabalar, konuyu sağlık bölümünde hangi yere yazacağımı bilemedim bende buraya açtım.

Ya çok acil birşey sormak istiyorum,bende ya basur var ya füsul denilen birşey çıktı. Felaket kanama oluyor ve ağlaya ağlaya tuvaletimi yapıyorum son birkaç gündür. Progtolog kullandım ama o da bir yere kadar... Doktora gitcem ama korkuyorum muayenede acı çekmekten; muayene olan arkadaşlar bilgi verirse sevinirim nasıl oluyor falan...
    Korkulu rüyam oldu resmen :sinifsinif: Şimdiden teşekkürler

2. 16 Mart 2010
  3. mavi_lina

mavi_lina *** FENERBAHÇE *** Üye

Beğenildi:
    646
    Ödül Puanları:
    113
    Hastalığınızın durumuna göre parmakla rektum muayenesi yapılır. Eğer ilerlemiş olabileceğini düşünürse makattan ultrason - kamera kullanılarak yapılıyor. Ama ağrı konusunda birşey diyemeyeceğim...
    ,

4. 16 Mart 2010
  5. helenic

helenic Guest

teşekkürler canım,işte bana şu acı konusu lazım zaten yaram var birde oraya birşeyler sokulmasını düşünmek....ayyy içim garip oluyorrr :sinifsinif:

6. 16 Mart 2010
  7. royall

royall yaşamak herşeye rağmen Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    106
    herzaman acı çekmektense ,1 defa acıyı çekip ,tedaviye başlanması daha iyidir bence

8. 16 Mart 2010
  9. kibela24

kibela24 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    bende merak edıyorumm..

10. 16 Mart 2010
  11. helenic

helenic Guest

Bu muazzam ve harikulade (!) tecrübeyi yaşayan yok herhalde :nazar:

12. 16 Mart 2010
  13. niltt

niltt N & G... 24.05.09 Üye

Beğenildi:
    68
    Ödül Puanları:
    153
    valla parmakla muayene ediyorlar demişti ablam,onda da hamileyken çıkmıştı,bende de wc ye çıktıktan sonra saatlerce o bölgemde ağrı oluyo,böyle zonklama tarzında,dr arkadaşıma sormuştum muayene olmadan daflon ve proctolog önermişti,kullandım geçti,ama 2-3 günde 1 wc ye çıkan insan için ne fayda eder ki..1-2 ay sonra yine tekrarlıyo,inan bende korkuyorum muayeneden,

14. 16 Mart 2010
  15. helenic

helenic Guest

Bende daflon ve progtolog kullanıp duruyorum ama çözüm olmuyor dediğin gibi...

16. 17 Mart 2010
  17. PPINARR

PPINARR Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bendede hemroid sorunu var bır yıldır ama gıtmedım hıc doktora korkuyorum (acıkcası gostermekten cekınıyorum)ılacla gecmezmı acaba bılen var mı?

18. 17 Mart 2010
  19. ironic34

ironic34 maşallah oğluma Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    evet kızlar parmakla muayene yapılıyo,ama acımıyo.sadece psikolojik olarak bi tuhaf oluyosunuz..bende orda bişiy cıkmayınca kolonoskopi yapıldı,yani bagırsaklarıma kamerayla baktılar.onda da uyutuldugum için hiçbişi duymadım.