bayanlar bilginize ihtiyacım var...

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve Esra tarafından 10 Eylül 2009 başlatılmıştır.

10 Eylül 2009
    Konu Sahibi : Esra
  1. Esra

Esra Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4.256
    Ödül Puanları:
    238
    konunun tam yeri neresi emin olamadım,fikirlerinize ihtiyacım var arkadaşlar.Allah kabul etsin,uzun zamandır dikkat ediyorum namazlarımı aksatmamaya.Ama abdestle ilgili sıkıntılarım var.çok afedersiniz ama akıntım oluyo sürekli(jinekolojik bir problem yok,ama abdeste engel)evdeyken sürekli tazeliyorum abdestimi ama dışarda çok sıkıntı oluyor,bi yere giderken abdest alıp çıkıyorum ama malesef gidene kadar dayanmıyor.çoğu zaman bundan dolayı kılamıyorum dışarda namazlarımı.biliyorum bu konuda sıkıntısı olan çok,ne gibi yöntemler uyguladığını söyleyebilir misiniz.bazıları pamuk,vs. gibi şeyler kullanıyormuş ama bu ne kadar sağlıklı acaba???(içinde namaz vs geçtiği için lütfen dini tartışma gibi düşünerek konuyu kapatmayınız,bu tartışma oluşturacak bir konu değil bilgi almak istiyorum):1hug:

2. 10 Eylül 2009
  3. marul

marul HAYALLERİM,EYLÜL VE BEN:) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    günük pedlerden kullanabilirsin,
    sürekli varsa bu sorunun hatta kullanman şart gibi görünüyor...

4. 10 Eylül 2009
  5. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Canim öncelikle rabbim namazlarimizi ibadetlerimizi dualarimizi kabul etsin insallah..:Saruboceq:

Cok ince kagit gibi olan pedler var....Almanca Slipeinlagen diyorlar...türkcesi nedir bilmiyorum....benneyaptımki

Cantanda bunlardan 2-3 tane bulundurmani tavsiye ederim...gerektiginde degistirirsin...

Saglik acisindan bir sorun olmaz....hem böylelikle ic camasirlarinda hep temiz kaliyor.a.s

6. 10 Eylül 2009
  7. wwater

wwater Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    77
    Ödül Puanları:
    108
    tuvalet kağıdı veya pamuk ile akıntının dışarı çıkıp iç çamaşırına değmesini engellemem yeterli o zaman abdestin bozulmaz

8. 10 Eylül 2009
  9. busra58

busra58 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Allah kabul etsin canım kıldığın namazları..bencede gunluk ped kullanmalısın namaz kılmıyorum ben surekli olarak ama annem öyle yapıyo ordan biliyorum..

10. 10 Eylül 2009
  11. wwater

wwater Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    77
    Ödül Puanları:
    108
    önemli olan akıntının dışarı çıkıp etrafa yayılmaması çıkıp yayılırsa abdetin bozulur

Son düzenleme: 10 Eylül 2009
  12. 10 Eylül 2009
  13. beyaz toprak

beyaz toprak çirkin ama tatlı cadı=) Üye

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    148
    abdestinin bozulmaması için pamuktan başka bi yöntem benim bildiğim yok güzelim pedler var evet ama onlar sadece iç çamaşırının kirlenmesini engelliyor abdes yine bozuluyo dediğim gibi pamuk kullanman gerek sağlık açısındanda herhangi bi zararını duymadım görmedim yaşamadım

14. 10 Eylül 2009
  15. EU2

EU2 Guest

evet bu sorun malesef benımde basımda doktorluk bı sey yok ama gunluk ped falan ıse yaramıyo pamuk tavsıye edıyorım hfz arkadas dedıgı gıbı akıntı dısarı cıkmaması gerek
    ben 11 yasından berı kullanıyorum bı sorun yasamadım saglıkla ılgılı tabı kalıtelı en ıyısını kullan markasız ne idüğü belırsız olanlarından degıl

Son düzenleyen: Moderatör: 10 Eylül 2009
  16. 10 Eylül 2009
  17. EU2

EU2 Guest

bende günlük pedler kaşıntı yapıyor ,, normal sıradan tuvalet kağıtları da hemen parçalanıyor ,, kağıt havlulardan kullanıyorum hem onlar çok çabuk parçalanmıyor hemde günlük ped gibi kaşıntı yapmıyor .

18. 10 Eylül 2009
  19. zemus

zemus şöfeer Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    canım akıntı sana ıslaklık hisettirecek kadar ise her namaz vaktine abdest alman lazım.
    senin ped kullanman sana çözüm getirmez.
    yani vucudundan çıkıyo ve abdesti bozuyu..
    senin pamuk kullanmanı tavsiye ederim.
    bu sorundan muzdarip hanımlar pamuk kullanır çok rahat ederler.
    aslında özür bu ama her namaza abdest alman gerekiyo işte
    ve dışarda sıkıntı oluyo tabi.abdest almak..
    pamuk kullanmaktan başka çaren yok
    ama abdestin varken pamuk düşerse
    abdesti tazalemen gerek unutma..