bayanlar einizin harcamalarna karr msnz?ya da karma hakkmz var m?

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve jeelibon tarafından 16 Kasım 2009 başlatılmıştır.

16 Kasım 2009
    Konu Sahibi : jeelibon
  1. jeelibon

jeelibon Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bişeyi çok merak ettim.eşlerinizin nereye ne verdiğne ne aldığına karışırmısınız.karışırsanız tepkisi ne olur.karışma hakkını görüyormusunuz kendinizde.ben tabikide müşterek hayattan yanayım eşime bu konuda karışıyorum.fakat bişe açıklıcam bu verdiği para eşimin ailesine verilen her ay verilen paradır.çok kapsamlı anlatırsam biraz uzun sürer.kısacası eşinizin ailesine maddi desteği.ne düşünüyorsunuz.sengözlerimebaksanab

2. 16 Kasım 2009
  3. laz_kxixzxix

laz_kxixzxix rize merkez kopsun herkez Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    varsa versin. bana sıkıntı vermeyecekse maddi destek vermesi gözüme batmaz. Ölçülü olduktan sonra.
    eşimin harcamalarınada karışırım eğerki fuzuri harcamalar yapıyorsa..

4. 16 Kasım 2009
  5. yercekimlikaranfil

yercekimlikaranfil Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    108
    Yerine göre, aileye göre, maddi duruma göre değişir.
    Elbette ana babaya sahip çıkmak biz evlatların görevi. Ama bu iki ayrı ailenin iki ayrı bütçesi olduğu gerçeğini değiştirmemeli. Yani aileler evlatlarındaki kuyu dipsiz gibi, sormadan etmeden isteme alışkanlığını da edinememeli. Geçen bir konu vardı, bir arkadaşın kayınvalidesi implant diş istemiş kızcağızın evde eşyaları tam değilken. Çok var böyle şeyler.
    Bir de ihtiyacı olup halini söylemeye bile çekinen aileler var. Tabi ki bu da değil olması gereken. Evlat ne güne duruyor.
    ışte durumun gerekleri belirler bence bu konudaki doğruyu.

6. 16 Kasım 2009
  7. azemheval

azemheval Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    şu anda çalışmıyorum ben hem hamileliğimden hemde yaşadığım şehrin şartlarından , ama bir gün olsun eşim bana harcamalrım hakkında asla kırıcı üzücü düşündürücü bir şey söylemez , bende ona söylemem nereye nasıl ve ne kadar harcayacağımız bilincindeyiz hiç sorun yaşamadık

8. 16 Kasım 2009
  9. nix

nix birgül<3beliz Üye

Beğenildi:
    1.756
    Ödül Puanları:
    238
    evimizi rahatlıkla geçindiriyorsak ailesine yardım etmesine karışmam. ama biz zor geçinirken bizim rıskımızdan kesip verirse karışırım...gereksiz harcamalarınada karışırım..benden habersiz yüksek fiyatlı bişey alamaz..bende habersiz almam..ama normal cebindeki harclıgı nereye harcadıgınıda sormam sigarası var,ihtiyaçları falan filan..

10. 16 Kasım 2009
  11. DERin83

DERin83 RUZGARİN ANNESİ:-) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kimse kimseye sormadan büyük birşey almaz eve, para vermez, ailelere para verilecekse birbirimizin görüşünü alırız, ve bizi etkilemeyecekse yardımcı oluruz. karışmamı gerektirecek bir durum olmaz. kişisel ihtiyaçlarına zaten karışmam. oda bana karışmaz.

12. 16 Kasım 2009
  13. jeelibon

jeelibon Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evet işte tamda bu bizi sıkıntıya sokmıycaksa.?bu aileye verilen destek bizi sıkıntıya sokuyor.yada şöle diyim istediğin gibi geçinebilmek varken bu yardımdan dolayı geçimin kısıtlıysa.sizin eşinize tepkiniz ne olurdu.birde eilesi istemediği halde içinden geliyor bu yardım.

14. 16 Kasım 2009
  15. inci_tanesi

inci_tanesi Allah'a emanetsin kuzum Üye

Beğenildi:
    76
    Ödül Puanları:
    203
    şu anda çalışamadığım için kazancımız ancak bize yetiyor ancak ben de Allah'ın izni ile çalışmaya başlayınca mutlaka yardım edeceğiz. Eşim de ben de çok istiyoruz destek olmayı ama elimizdeki geldiği gibi gidiyor maalesef.

Herkes ailesine yardımcı olmak ister ailesi istemese de. Eşinizin bunu yapması çok normal tabi evinizin geçimini sağladıktan sonra.

16. 16 Kasım 2009
  17. _HaYaTiM_

_HaYaTiM_ egonarsistik Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    benden habersiz para harcamaz ki
    maaş kartını bana verdi

18. 16 Kasım 2009
  19. nora2010

nora2010 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    808
    Ödül Puanları:
    153
    suanda bende calısmıyorum.hamıleyım dogumada azkaldı.esım tek calısıyor.ortak harcarız.herseyden haberım olur.ama babası habıre para ıstıyor.bende vermeyelım dedım.vermıyoruz.durumumuz ıyı olsa zaten kendım verırım.ama zarzor gecınıyoruz.bazı anne babalarda hıc anlayıs yok.destek beklemedım onlardan ama bır ıhtıyacın varmı sormak yerıne oglum ekmek param yok dıye kapımıza gelıyor ıkıde bır.gercekten dogru olsa ınanırım.ama herkes kendını dusunuyor....