Bayanlar Temizlikle İlgili Bişey Sormak İstiyorum

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve KuzuYasin tarafından 2 Mart 2008 başlatılmıştır.

2 Mart 2008
    Konu Sahibi : KuzuYasin
  1. KuzuYasin

KuzuYasin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.023
    Ödül Puanları:
    163
    lavoboya girdiğiniz zaman taharet yapıyor musunuz ? doktorlar kesinlikle tavsiye etmiyorlarmış. bir arkadaşım bekarlığından beri akıntı problemi yaşıyor ve doktoru taharetin yapılmaması gerektiğini söylüyor muş. Ama ben bunu düşününce kötü hissediyorum kendimi, ben her lavoboya girdiğimde taharet alırım. yani orası başka nasıl temizlenebilir ki :-(

2. 2 Mart 2008
  3. mannak

mannak heyecanlııııııııııııııııı Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    çok özür dileyerek soruyorum ama taharet tam ne demek?
    annemde çok kullanıyo bu kelimeyi ama anlamıyorum sadece suyla yıkamak anlamınamı geliyo yoksa farklı bişimi?

4. 2 Mart 2008
  5. EU1

EU1 Guest

Yuhhhhhhhh bunu soyleyen doktorun ben ...ne diyim.Dinimizde hangi ibadet yada hangi sunnet vucudumuza zarar vermiski bu versin.Hatta taharetin ne kadar insan temizliginde ve saglik acisindan yararli oldugunu bilmeyen yok.Inanin burdaki gayrimuslim doktorlar bile soyluyo muslumanlarin taharet aliskanligi oldugundan daha az kadin hastaliklari yasiyorlar diye.Kimse kusura bakmasin ama o doktor ya cahilin teki yada art niyetli biri.Kesinlikle taharet almadan alinan abdest kabul olmaz boyle insanlarin icine kurt dusurerek neyi amacliyorlar acaba cok merak ediyorum !!

Ayrica kusura bakmasin o doktor ama baska turlu nasil temizlenir nasil hijyen saglanir.Tuvalet kagidiyla silindikten ve iyice suyla temizledikten sonra ve tuvalet kagidiyla kuruladiktan sonra neden sorun olsunki.Hayrey birsey valla agzim acik kaldi daha neler duyucaz bakalim.

-masal- bunu beğendi.
  6. 2 Mart 2008
  7. KuzuYasin

Beğenildi:
    1.023
    Ödül Puanları:
    163
    evet canım tuvalette işimiz bitince yaptığımız şey , yani suyla yıkamak anlamına geliyor :)

8. 2 Mart 2008
  9. mannak

mannak heyecanlııııııııııııııııı Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146

çok teşekkür ederimmm:1hug:

10. 2 Mart 2008
  11. KuzuYasin

Beğenildi:
    1.023
    Ödül Puanları:
    163
    Anniş adayı vallahi bende duyunca çok şaşırdım. bu durumu yaşayan arkadaşımın su gibi akıntısı oluyormuş, doktor da tuvaletten çıkarken asla yıkamayacaksın demiş , kadıncağız ıslak mendillere yöneldi yazık ... hani evli kadınlarız orayı temiz tutmadan olmaz ki , cinsel ilişkiden sonra ya da tuvaletten çıkarken yıkamadan !!! koku bile oluşur yaa iğrenç olur

12. 2 Mart 2008
  13. zelixsx82

zelixsx82 RABBİME SONSUZ ŞÜKÜRLER.. Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    vallahi bende bunu söyleyen doktoru esefle kınıyorum dinimizde anniş adayının dediği gibi taharet var ve biz bundan hesaba bile çekilecez yazık ya o doktora taharet elınmadan nasıl hijyen olur allah korusun insana hastalık bulaşır

14. 2 Mart 2008
  15. Kanarya

Kanarya annesinin zuzusu Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    temizlik olmadan olurmu hic.hem dinen hemde hijyen bakimindan önemli.doktorlarin tavsiyesi temizlik yaparken arkadan öne dogru degilde,önden arkaya dogru yapilmasi.mikroplarin vajinaya bulasmamasi icin.birde yikadiktan sonra kurulanmasini tavsiye ediyorlar.bu nasil bir doktor yikanmamasini söylüyor.....................

16. 2 Mart 2008
  17. yaseminsen

yaseminsen rabbım sen evladımı koruu Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    inanmıyorum ya tahratlanmak mı akıntıya sebep olur yoksa tahratlanmamak mı tatlicadiarzu
    bole bı sacmalık olamaz ıgrenc otesı bısey tahratlanmak saglık sorunu cıkarmaz asıl tahratlanmamak cıkarır bence
    pıs kalıyorsun yani sonucta iyyy

18. 3 Mart 2008
  19. B&M

B&M FB & M & YE Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    akıntıya sebep olan o diil ki zaten her kadının akıntısı olur kiminin az kimin cok...hemde taharet almadan bi hayat düşünemiyorum giydiği camasırın hali ne olur ya mikrop yuvası olur hemde koku olur iğrençç ne bu insanlar kendi kendilerine fetvalar cıkarıyolar insanları yanlış yönlendiriyolar.bide dktr yani ..özellikle bazı kadın doğumcular orası hijyenik kalsın die intimate die sabun gibi bi jel verio yıkamak için ...