Bayram da Eltimlere gitmek zorunda mym?

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve eflatun81 tarafından 23 Kasım 2009 başlatılmıştır.

23 Kasım 2009
    Konu Sahibi : eflatun81
  1. eflatun81

eflatun81 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    108
    Ben 1 yıldır evliyim arkadaşlar.Eltimle altlı üstlü oturduk 5 ay boyunca bir sitede.Yakın olmanın sıkıntılarını yaşadım.Bana eşim iş seyehatindeyken eve erkek aldığımı ima eden laflar söyledi.Şok oldum.Sonradan farkettim.Yoksa cevabını verirdim.Bana hiçbir yardımı olmadığı gibi sürekli dedikodumu yapmış komşulara,kapıyı örtsem yüzüme kapattı ,gibi en ufak hareketten yanlış manalar çıkardı.Sonunda oradan taşındık.Taşınma günü hiç kapımı çalmadı,yanıma uğramadı,Oysa ben yaptığı dedikodulara rağmen hep yüzüne güldüm,görmemezlikten geldim.Sorun çıkmasını istemedim.Taşınırken gelmediği için ben de ona hoşçakal demeden gittim.Sonra tlf ederim diye düşündüm.Bu seferde bana alahaısmarladık demedi ben ona ne yaptım ki diyerek tüm akrabaları aramış.Millet beni suçlu sanıyor.Kimse bilmiyoki o hep arkamdan iş çeviriyordu.Üstelik annesi, ben nişanlı iken çıplak bir kadın resmini kayınpedere gösterip onun ben olduğumusöylemiş ve böyle gelin alınmaz demiş.Kayınpeder de yaşlı olduğundan ben sanmış.Yani nişanımızı attırmaya çalışmış.Ben eltimi anlayamadım.üstelik 45 yaşında ben 27.Sizce bayramda onu ziyaret etmeli miyim?Gitmezsem eşimi kırmış oluyorum.Gİdersem onun suratını görmüş olucam offf neyapsam kızlar?:bbo:

2. 23 Kasım 2009
  3. bulgar

bulgar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.037
    Ödül Puanları:
    238
    bence gitmemelisin... bütün bu suçlamalardan eşinin haberi varmı ...

4. 23 Kasım 2009
  5. eflatun81

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    108
    Evet canım haberi var.Bana da hak veriyor üstelik.Ama gitmezsen yine sen suçlusun,bayramda büyüklerinin yanına gelmedi derler bu sefer diyor.

6. 23 Kasım 2009
  7. sahrud72

sahrud72 Baskılar bizi yıldıramaz Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Bırak bayramı seyranı semtine uğramam böyle eltinin
    Benim babamla bi amcam arasında 13 yaş vardı ve babam her memlekete gittiğinde annemle onlara mutlaka uğrardı
    Amcam vefat etti annem hala uğrayalım diyor gidiyorlar ama elti de elti yani
    Köyde o mevsim ne yetişiyorsa birer poşet yapar anneme verir evinde ne varsa paylaşmak ister
    Demem o ki elti var her daim gidilir elti var cenazesine gidilmez
    Bence eşine ufak bi çıtlat eğer sorun etmicekse hiç gitme bu ziyaretten bile bişeyler çıkarıp
    Yeni bi gündem yaratabilir yeni sorunlar çıkabilir

8. 23 Kasım 2009
  9. sahrud72

sahrud72 Baskılar bizi yıldıramaz Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    .................................

Son düzenleme: 23 Kasım 2009
  10. 23 Kasım 2009
  11. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.427
    Ödül Puanları:
    363
    Namusunuza dil uzatmış kişiye selam bile vermeyin bence...akannehir

12. 23 Kasım 2009
  13. eflatun81

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    108
    Taşındıktan sonra eşime beni onun evine asla götüremezsin dedim sinirden.aradan bikaç ay geçti.Kaynım size gelicez dedi.Ozaman karar verdim .Yani ev almıştık hayırlı olsuna geliyorlar diye düşündüm.Arayı bozmayayım barışalım deim kendi kendime bide baktım sadece kaynım gelmiş.Eltim gelmedi.Ben ona hoşçakal demedim diye naz yapıyor hala.Aradan zaman geçti o hastalandı ben onun ayağına gittim.Oğlu almanya dan geldi hoşgeldine gittim ama eşimin ısrarlarıyla tabiki.3 hafta önce geldiler evime ama onlardan nefret ediyorum yapmacık olamıyorum.Kaynımı da sevmiyorum.Kaynım ben nişanlı iken eşime demişki.Sen bu kızı nereden buldun tamam kültürlü biri ama çirkin sen kariyerlisin daha güzellerini bulşabilirsin demiş.Ve kaynım sürekli eşimi maddi anlamda yolmaya çalışır.O nuda sevmiyorum.Eşim o benim abim bizden büyük hata yapıyorrlar ama biz onların seviyesine düşmeyelim ziyaret edelim diyor.

14. 23 Kasım 2009
  15. bulgar

bulgar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.037
    Ödül Puanları:
    238
    istedikleri kadar büyüklerinin yanına gelmedi desinler asla gitmeyin..

16. 23 Kasım 2009
  17. bulgar

bulgar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.037
    Ödül Puanları:
    238
    hem eltin hem kayının ne biçim insanlar.. eşin nasıl konuşuyor bunlarla

18. 23 Kasım 2009
  19. eflatun81

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    108
    Namusuma dil uzatma olayı şöyle oldu arkadaşım .Siz olsanız ne düşünürdünüz.Evliliğimizin 2. ayında idik.Eşim iş seyehatinde idi.Eve interneti bağlamak için 2 adam geldi,bağladı gittiler.Akşam eltim zile bastı ve dediki "Eşin şehir dışından geldi mi?" hayır dedim."Komşu da ben de evinin önünde erkek ayakkabısı gördük de "dedi.Ben hala angut gibi anlamadım kızlar.ımalı bişey diyo bu kadın ama nedemek istiyo diyorum kendi kendime.Sonradan anladım.Siz olsanız ne anlardınız?BıR DE eltimin annesinin 85 yaşındaki kayınpederime çıplak kadın resmi gösterip ,Bu senin aldığın gelin,diyerek nişanımı bozdurma girişimi var bu eltim de yanındaymış o anda.Bunu da bana görümcem söyledi.Ben de kayınpederime sordum""Evet öyle bir resim gösterdiler,ben sen sandım "dedi...(Kayınpederim tutucudur bu arada)