Bayram Gelmiş Neyime!......

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve ferhunde06 tarafından 11 Eylül 2009 başlatılmıştır.

11 Eylül 2009
    Konu Sahibi : ferhunde06
  1. ferhunde06

ferhunde06 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Sevdiğin birini kaybedince onun özlemi yakıyormuş insanı.Bunu yaşayarak anladım maalesef..Annesiz geçecek olan ilk bayramım..Sabah gözümü açar açmaz kahvaltıdan sonra geliyoruz anne diyerek onun bizi camlarda beklemesine engel olmak için arardım..Dışarı bakıp bakıp nerde benim çocuklarım diye beklemesin geleceğim saati bilsin isterdim...Yaprak sarmasını böreğini tatlısını yapardı biz gelmeden..(Son 2 sene hariç çünkü tuvalete bile birinin yardımıyla gidiyordu)
    Bizleri camda gördüğündeki sevincini, o kimselerde bulamadığım kokusunu, o tertemiz ellerini, bize devamlı bişiler yedirme çabasını, biz giderkenki hüznünü özledim..İçimde dağlar büyüklüğünde acılar birikti..Kimseyle paylaşamıyorum...
    Şimdi gidiyoruz ev boş, camda kimse yok, mutfak boş, yattığı yatağı boş, kokusu yok, dolapta kıyafetleri yok,terliği duruyo,dolapların içinde ilaçları yok, kızım banada parfüm sık diyen annem yoooookkkkk...Koca ev bomboş çünkü annem yok....
    Bayramlardan, anneler gününden nefret ediyorum artık...Neden anne lafı geçince gözlerim doluyo, neden bu satırları yazarken gözyaşlarına boğuluyorum...
    Bu çektiğim acının bir ilacı yokmu...Yokluğu ne kadarda zormuş Allahım...Annesini kaybetmeyenler beni anlamıyo...Bende kimseyi sıkmamak için açmıyorum hep içimde biriktiriyorum fırtınaları...Sonrada böyle sağanak olup yağıyorum işte...
    O mezarda yatan benim annemmi neden kabullenemiyorum hala....6 ay olmuş ama neden ben hala ilk günki acıyı çekiyorum...Neden geceleri yatağımda yastığa kapanıp ağlıyorum...Eskiden duygusal şarkılarda ağlamazdım şimdi neden dinlerken kahroluyorum.......Neden neden neden?????
    İçimde biriktirdiklerimi paylaştım kızlar yoksa delircem artık inanın...Sizleri üzdüysem affedin.... senağlama

2. 11 Eylül 2009
  3. emcan01

emcan01 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    başın sağolsun canım.acın gerçekten çok büyük ve ne desek bunu hafifletmeyecek.bu acıyı aradan geçen zamanda hafifletmiyor.benim annem hayatta ama yazdığın acıları bende babam için yaşıyorum.her bayramda gittiğimde onun merdivende bizi beklediğini umut ediyorum ama yok.yok yok.allah sana sağlık ve sabır versin canım

4. 11 Eylül 2009
  5. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    Başınız sağolsun arkadaşım...
    tabiki içinizde sakladıklarınızı,anlatacaksınız ki,
    paylaşıp,biraz da olsa rahatlamak için...
    Allah sabır versin ,başka ne denilir ki...

6. 11 Eylül 2009
  7. kuzularinannesi

kuzularinannesi A new day, A new start... Pro Üye

Beğenildi:
    9.312
    Ödül Puanları:
    238
    başın sağolsun Allah sabırlar versin

inşallah mekanını cennet eyler rabbim annenin

8. 11 Eylül 2009
  9. denizkxixzxixl

denizkxixzxixl o bir bücür cadı Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    başınız sağolsun, allah annenize rahmet eylesin size de sabırlar versin.
    eminim yaşamadığım için acınızı anlamam çok mümkün değil. allah yaşamayanlara içinde bana da yaşatmasın inşallah...
    anladığım kadarıyla anneniz son iki senedir rahatsızmış, beki acı da çekiyordu. en azından bununla teselli edin kendinizi, en azından acıları dindi artık canı yanmıyor diye düşünün. allah sabrınıza sabır katsın.

10. 11 Eylül 2009
  11. candy43

candy43 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bayramlar annesi ve babasını kaybedenler için işkenceden başka bişe olmuyor. her bayramı ağlayarak geçiriyorum ve yine bayram geliyor:KK43:((( nedenini bilmiyorum normal günlerdede insan çok üzülüyor ama bayramda çok farklı bi duygu oluyor. misafirler geliyo yanlarında babaları onlar baba deyip muhabbet ettikçe benim içimden bişeyler kopuyor:KK43:(( allah anneme uzun ömürler versin

12. 11 Eylül 2009
  13. arsivist

arsivist Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bu bayrama babamın kanser olduğu haberini alarak giriyoruz. belki birlikte son bayramımız. tek duam acı çekemsin. kayıp çok büyük olacak ama acı çekmesini, mum gibi günden güne eridiğini görmek çok ağır geliyor :KK43:

14. 11 Eylül 2009
  15. candy43

candy43 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canm öyle kolay atlacak bi dert değilki ben 2 sene oldu hala ağlıyorum biri yanımda baba dese burnum sızlıyo. yeğenlerim babalarıyla kucaklaşıyolar benim içim eriyo.

16. 11 Eylül 2009
  17. cimcime eses

cimcime eses Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    196
    Off ağlattın beni bee...
    Artık bizim içinde bayramlar bayram değil, tek sevincim tatil olması...Biz 9 yıldır böyleyiz artık bayramın gelişi beni mutlu etmiyor... Bu bayramda dayımsız ilk bayramımız olacak düşündükçe boğazım düğümleniyor...Bu bayramda nasıl geçecek bilmem...
    Ya şehitlerimiz, ya sele kapılanların aileleri onlar ne yapacak, Allahım çok zor yaa sen sabırlar ve rabbim...

18. 11 Eylül 2009
  19. sm793

sm793 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    başınız sağolsun, Rabbim sabır versin inşallah
    dayanılması zor bir acı, hiç bitmiyorki malesef
    ama zaman geçtikçe siz farkına bile varmadan hayat sizi içine alacak
    ama biraz zaman