Bayram gezisi...

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve NiDaa tarafından 12 Aralık 2008 başlatılmıştır.

12 Aralık 2008
    Konu Sahibi : NiDaa
  1. NiDaa

NiDaa Guest

evet arkadaslar sıze daha onceden kaynanamlar yanına bayram tatılıne gıdecegımı soylemıstım.evet gıttık ılk 2 gun evde oturduk 3 gunu ben esım ve sevgılı gorumcem dısarı cıktık gezdık..kendımı bır sıgıntı gıbı hıssettım benle dogru dururst konusan olmadı zaten yabancı bır sehır..onlar konustular eglendıler..ben ıse dış kapının dış mandalı ..sonra bıseyler yermısın dıye sordu esım gorumceme oda yok bısey ıstemıyorum dedı..o kadar ısrar ettıkı esım gorsenız sok olursunuz.oda kırmamak ıcın bı tane lahmacun yıyeyım barı dedı..bana dondu yermısın dıye sordu..ve cok ıyı bılıyor lahmacunu cok sevdıgımı..bende yok dedım..gıttı aldı kendılerıne ve yedıler..o kadar sınırlendımkı anlatamam..gorumcemın agzının ıcıne bakıyor.bısey soyleyecekmı dıye..yanı sokakta gorsenız sankı onlar sok sıkı fıkı dost ben de su kızların yanında gıden 3. sahıs sonra eve gelınce bır ton kavga ettım..actım azgımı yumdum gozumu onla arasının cok ıyı oldugunu bana oyle davranmadıgını falan fılan ıste..oda onun aylardır gormedıgını normal oldugunu soyledı..benı hıc toplum ıcınde esım konusturmuyor eger konusursamda bozup atıyor..ben boyle bır evlılık hayal etmemıstım..hayal kırıklıklıgına ugradım anlıyacagınız..he bu arada tatılıde esım gorumcem aılesı falan gıdıyoruz ne guzel dımı..ben cocuk yapmıyorum yanlız kalalım dıye o onlarıda davet ettı..ben cok bahtsızım

2. 12 Aralık 2008
  3. Selenais

Selenais Kelepceliyim ben sana Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    Zor bir durum gercekten :teselli: ben olsam o ikisini öyle farkettigim anda ben eve gidiyorum der giderdim kayinvalidemin evine, istedigim kadar sIkILIyIm.. onlarla gezmezdim. Kiz kardesini özlemis olabilir evet, ama bukadarda degil yani, senide dusunmesi lazim, kendisini koysun bakalim yerine, dogrumuymus yaptigi bi dusunsun

4. 12 Aralık 2008
  5. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Onlaridami davet etti?:1no2:

He, o zaman birak onlarla gitsin tatile, bende senin yerinde olsam cok ciddiyim buyur ailenle tatil yap bende kafama göre takilcam derim...:nazar:

Tamam kardesini özlemis olabilir vs. vs. lakin sende esisin, ne olursa olsun insan esine böyle davranmamali!! Helede onun ailesinin yaninda, insan kendini zaten boynu bükük hissediyor....:teselli:

Aman takma be güzelim esinde olsa herkeze hak ettigi degeri ver...:kahve:

6. 12 Aralık 2008
  7. _davidof_

_davidof_ ღ♥...pяєиsєsiM Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Neymiş eşinin derdi bu şekilde davranıyo sinir bozucu bir durum gerçekten :kızgın: Ne demek toplum içinde konuşturmaması seni ya :1shok: Ailesinden kopamamış hala sanırım seninle bir aile kurmuş ama farkında değil hala Çok üzgünüm çoook O tatil mevzusunu hatırlıyorum canım. Demek dediğini yaptı eşin üstelik sırf görümcende değil tüm ailemi geliyo :1shok: Eşinle oturup ciddi ciddi konuşup kırgınlıklarını anlatmalısın kavga ederek değil bağırıp çağırarak değil, ne kadar üzüldüğünü ve kırıldığını anlatarak :1no2:

8. 12 Aralık 2008
  9. MonaPisa

MonaPisa Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    46
    Ödül Puanları:
    148
    Bundan bir kaç bayram evvel abimi görmeye gittiğimde bana gösterdiği ilgiden dolayı şu anda utandım desem... :eek: Beni koyacak yer bulamadı, gezdirdi, yedirdi, yorgunum demedi, oflamadı, puflamadı, Allah bin kere razı olsun.

O abi, o da kardeşi, et ve tırnaklar yani. Ayrı şehirlerde yaşıyorlar, siz bunu kabul etseniz de etmeseniz de beraber olduklarında herkes ikinci plana atılacaktır. Bence bununla oturup çocuk gibi üzülmek, ya da kardeşini kıskanmak yerine ortama daha çok uyum sağlamaya çalışarak (en basitinden evet ya ben de çok severim lahmacunu aşkım biliyorsun ben de isterim tabii diyerek) başedebilirdiniz. Bu konuda sizi haklı göremiyorum üzgünüm.

Tatil konusuna gelince, evet kesinlikle siz haklısınız. Eşinizin burada bu tip bir karar vermeden önce size danışması, sizin de fikrinizi alması gerekirdi. Keşke alsaydı. Ve bence bu konuyu eşinizle, görümcenizle olan konudaki gibi kavga ederek, olay çıkararak değil de daha bir ılımlı ve güzellikle konuşarak daha iyi bir sonuç alabilirsiniz.

10. 12 Aralık 2008
  11. _davidof_

_davidof_ ღ♥...pяєиsєsiM Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Gülsüm Sultan ' a da katılıyorum ayrıca.. Madem öyle gitsin tatilini de onlarla yapsın :dilcikar:

12. 12 Aralık 2008
  13. Geveze

Geveze Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Tamam o da ailesi,kız kardeşi çok uzun süredir görmüyor olabilir ama aradaki dengeyi kurması lazım.Ne onları ne de sizi kırmaması lazım.Erkeklerin çoğu dengeyi tutturamıyor galiba.Ya aileden birileri üzülüyor ya eşi.Ben sizin yerinizde olsam o tatile gitmesdim ve eşinize ailesiyle sizin arasındaki dengeyi kurmasını yoksa üzüldüğünüzü anlatın

14. 12 Aralık 2008
  15. baby nurse

baby nurse izmiri çok özlüyor.... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    çok şükür uzaktalar birde aynı şehirde olsalar.....
    eşinde çok düşüncesizmiş yani sen yabancı hissetme diye ilgilenmeliydi seninle...
    sende bir daha günübirlik gidersin.....

16. 12 Aralık 2008
  17. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.627
    Ödül Puanları:
    363
    Sanırım yeni evlisiniz..
    Erkekler de kadınlar da evliliğin ilk dönemlerinde aile ve eş kavramını tam idrak edemiyorlar bence..Çok üzgünüm çoook
    Ailesini özleyen eşlerden biri ailesi ile daha çok muhabbet ediyor,gülüyor,yanındakini bir an unutuyor,o zaman ortada kalan eş de duruma bozuluyor,kızıyor.. Bir çoğumuz yaşamışızdır bu yalnız kalmak hissini..:nazar:
    Zamanla oturuyor bu iş,kolay değil ama anlayış şart.. Yıllarca aynı evde uyuduğun,kahvaltı ettiğin,şakalaştığın kardeşinden bir anda ayrılıyorsun,özlüyorsun ister istemez..Görünce de paylaşmak,sohbet etmek,gülüşmek istiyorsun..
    Bence oratama uyum sağlamaya çalışın sonra daha zor olur sizin için. Hep dışarıda hissedersiniz kendinizi..:bbo:
    Tatil konusu ise; eğer görümce evliyse,yani eşlerle beraber gidilecekce tatile çok sorun etmeyin derim. Herkesin odası ayrı,keyfi ve zevki ayrı,tatilde de olsa sürekli beraber takılmak zorunda kalmazsınız..:icecream:
    Ancak görümce bekarsa o zaman siz haklısınız,yeni evli çiftlerin yanında 3. kişinin işi olmaz,olmamalı da..:tomato:

18. 12 Aralık 2008
  19. Selenais

Selenais Kelepceliyim ben sana Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    Evet bende kardeslerimi uzun süre görmesem cok cok özledigimde onlara ilgim alakam cok yogun olur, simartirim, gezdiririm, yediririm iciririm, ama esimi unutmadan, gezip dolasirken esmin elinden tutarak, birsey alirken ona sormadan bile onada alarak, onu üzmeden kisaca, o da öyle davranir zaten sagolsun, öylede olmasi gerek