Bayram tatilinde Nikah işlemlerinin hepsi halledilip nikah kıyılabilir mi?

Konusu 'Nikah' forumundadır ve Ege tarafından 18 Eylül 2009 başlatılmıştır.

18 Eylül 2009
    Konu Sahibi : Ege
  1. Ege

Ege izmir delisi Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Kurban da nikahlanmayı planlıyoruz ama 2mizde ayrı illerde çalıştığımız için ancak 4 günlük süre içerisinde herşeyi halledebilicekmiyiz bilemiyoruz.. sağlık raporu falan ayrı ayrı alabilrmyiz önceden, birlkte mi almamız gerekiyor ve ne gibi işlemler yapmamız gerekiyor. önceden başvurmamız mı gerekiyor evlendirme dairesine hiç bi fikrimiz yok tecrübeli arkadaşlar yardım lütfen?

2. 18 Eylül 2009
  3. pamukluprenses

pamukluprenses Cennet kokulu oglum.... Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    evraklar resmi kurumlardan alındığı için tatil dönemimde olmaz sanırım ama ikinizde evrakları ayrı ayrı halledebilirsniz sonra nikah dairesinde dosya birleştiriliyo öle cokta uzun sürmüyo işlemler

4. 18 Eylül 2009
  5. Ege

Ege izmir delisi Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    gereken evraklar nelerdir?

6. 18 Eylül 2009
  7. pamukluprenses

pamukluprenses Cennet kokulu oglum.... Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    nüfus mud. vukatlı
    saglık raporu
    5 adet vesikalık resim
    nufus cüzdan fotokopisi
    evlenme beyannamesi ve evlilik cüzdan bedeli 50 lira
    ayrıca nikah salonunda kıyılacaksa yada nikah memuru düğün salonuna gelecekse ek ücret talep ediyolar

8. 18 Eylül 2009
  9. Ege

Ege izmir delisi Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    teşekkürler canım okadar bilgisiziz ki.. düğünümz yazın olucak ama eş durumu için nikahı önce yapmak durumundayız ama ayrı illerde çalışıyoruz ve memleketlerde farklı nerde ne yapıcaz hiç bilmiyoruz yetiştirebilicezmi bakalım..

10. 18 Eylül 2009
  11. galadriel80

galadriel80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    544
    Ödül Puanları:
    148
    selam ege;
    bizde nişanlımla aynı durumdayız.inşallah önümüzdeki ay bir araya gelip nikahlanabiliriz.biz bir iki girişimde bulunduk.ancak ikamet adresi önemli.umarım sizin ikametlerinizin bulunduğu yerde halledebilirsiniz. ben ankaraya aldırdım ikametgahımı. tekrar ailemin yanına. izinde halledicez.ikametgahının olmadığı bir ilde muamelelere başlayamıyosun.sadece buna dikkat edin. farklı beledyelerde oturuyosanız eğer nerde nikah kıyılacaksa diğeriniz kendi belediyesinden izin belgesi lacak.oda nikahı olacağı için sanırım hafta arasına bir güne gün alabilirsiniz.ama bayramda çalışırlarmı bilemem.bu arada belediyelerin internet sayfalarındada konuyla ilgili açıklamalr mevut.şimdiden hayırlı olsun diyorum.çok mutlu olun...

12. 19 Eylül 2009
  13. Ege

Ege izmir delisi Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bizimki biraz karışık canım ya.. ben de nişanlımda farklı illerde çalışıyoruz ben memleketmde çalışıyorum o farklı bir ilde.. nişanlımın nüfusuna bağlı olucağımız için onun nüfusunun kayıtlı olduğu yerde nikahımızın kıyılması daha iyi olur diye düşündük ama ikimizinde ikametgahı orda değil:S anlıyacağın karşık biraz işler.. olmazsa benm memlekette kıyarız artık nikahı.. teşekkürler canım umarım hepimizde çok mutlu oluruz bir ömür boyu..

14. 18 Ekim 2009
  15. em4561

em4561 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    benim de aynı olacak. kurbandan sonra 4 gün içinde olması lazım nikahın. ikimiz de farklı illerde ikametgahımız. nikah yapacağımız yerde ayrı. nasıl olucak çok mu zorluyorlar

16. 19 Ekim 2009
  17. Ege

Ege izmir delisi Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canm en az birinin ikamet ettiği yerde yapılabiliyormuş. buarada (öğretmen olduğun için soruyorum:) nikah iznini nasıl kullanıcaksınız siz? 5 günü nikah sonrası mı yoksa nikahın öncesi ve sonrası toplam 5 günmü? daha doğrusu öyle kullanabiliyormuyuz?

18. 19 Ekim 2009
  19. em4561

em4561 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım ben bayram sonrası 4 gün nikah izni kullanıcam.benim memlektimde olucak nikahım.ikimizde farklı yerlerdeyiz. haftasonları da sayılır canım izinde.öncesi sonrası nasıl olur bilmiyorum. ama ben nikah işlemleri die 4 gün izin alıcam