Bayramda büyüklerin yanına eli boş gidilir mi?

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve hoscakal tarafından 17 Eylül 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    17 Eylül 2009
    Konu Sahibi : hoscakal
  1. hoscakal

hoscakal Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    105
    Ödül Puanları:
    153
    Kizlar,

demin esim ile atistik biraz..! Bu birlikte gecirecegimiz ilk Bayram olacak ve dedim ki: "Gidecegimiz yerleri söyle, bende ona göre cikolata alayim..!"

Önce cit yok..sonra bir iki yer söyledi ama benim duyduklarima göre baya bir gidilecek yer var...sonra dedim, ya tam bi sayi versene...sonra eksik ciktimi ugrasiriz..!

Sonra kizdi ve "Götürmeyelim, ne olacak ki sanki!" dedi..!

Banada sinir geldi o an ve "Aaaaaaa, öylemi...tamam, bu cok iyi..bana uyar..!!" dedim...! Simd dedigimin arkasindayim ve cikolata konusunda ilgilenmeyecegim...!

Esim ile su ara biraz maddi sikinti yasiyoruz...sanirim onun etkisinde! :1no2: Neticede gidecegimiz yerler kendi akrabalari ama gitme meyillisi degil pek..sirf Bayram diye gidecegiz zaten!

Bilmiyorum kizlar, ne yapmaliyim??? kafamçokkarıştı

2. 17 Eylül 2009
  3. Sumak

Sumak benim kürkçü dükkanım,kk :) Pro Üye

Beğenildi:
    297
    Ödül Puanları:
    203
    biz hiç birşey götürmeyiz ..:bbo:

4. 17 Eylül 2009
  5. Elis

Elis Guest

illa giderken bisemi goturmek lazim,alabiliyosan al ama alamiyacsan bi mecburiyeti yokki,,
    onemli olan ziyaret,hatirlamak,bayrami muhabbetle gecirmek,,,bunun icin tartismaya degermi,,,,,,,

6. 17 Eylül 2009
  7. BeyzaNur-HH

BeyzaNur-HH geL artik Melegim Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    biz hicbirsey goturmeyiz cevremdede gotureni gormedim

8. 17 Eylül 2009
  9. hoscakal

hoscakal Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    105
    Ödül Puanları:
    153
    Sagolun kizlar..ne bilim, ben bekarken hep ufakta olsa bir cikolata götürürdüm gittigim yere...simdide hani, yeni evliyiz..belki ayip kacar diye düsündüm..!

Ya, o denli tartismadik...atistik karsilikli ve gecti bitti...küslük filan yok yani..kaydirigubbakcemile3

Bende birsey götürmeyecegim o zaman...isimede gelmiyor degil yani...kaydirigubbakcemile5

10. 17 Eylül 2009
  11. Sumak

Sumak benim kürkçü dükkanım,kk :) Pro Üye

Beğenildi:
    297
    Ödül Puanları:
    203
    gerek yok canım bence ,hangı bırıne goturcen kı ..oo kac para eder ..akannehir

hee ekonomıye cikolata alarak can vemrek ısıtoyrsan orası ayrı :eek:

12. 17 Eylül 2009
  13. hoscakal

hoscakal Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    105
    Ödül Puanları:
    153
    Aslinda haklisin..Haha....:lepi: ekonomiye´de baska bir zaman can veririz artik...naniknanik

14. 18 Eylül 2009
  15. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    bizimde ilk bayramımız. ama asla maddiyata dayalı şeylerde diretmem eşime. çünkü o kazanıyor. ve nereye ne ödeniyor evde ki gelir gider sorarak onu kasmak üzmek istemem.
    ben sadece birkez derim. cevapsız gelirse devamını getirmem. o da bu huyumu bilir. evleneli 3 ay doldu asla ne birşey al bana demişimdir ne de para isteyip diretmişimdir. evlillik rayına oturuncaya kadar biraz daha sabırlı olunmalı.
    ben geçenlerde bim e çok uygun fiyatlara güzel çikolatalar gelmiş bir kaç yere giderken götürelim mi dedim. tabi bakarız dedi... ikinciye demem....

16. 18 Eylül 2009
  17. hunter7

hunter7 bana düşen,hep sabır... Pro Üye

Beğenildi:
    4.486
    Ödül Puanları:
    238
    bizlerde adet büyüklere giderken ufak tefek hediyeler götürmektir.illa çukulata olması gerekmiyor ama
    ben anneme ayrı babama ayrı bir hediye alırım.(bu bir çift çorapta olabilir,bir gömlekte)aynı şekilde eşimin ailesinede bazen tatlı bazen kişisel hediyeler götürüyoruz.
    ayrıca eşimin yaşlı bir babaannesi vardı.ona da çok sevdiği için badem ezmesi alırdık.(Allah rahmet etsin)
    yani maksat büyüklerimizi sevindirmek,yoksa onlar bizden birşey beklemiyorlar.

maddi durumunuz iyi değilse bile sadece sizin ailenize ve onun ailesine birşey götürün bence hoş bir davranış olacaktır.bütün akrabalara götürmek şart değil.

18. 18 Eylül 2009
  19. DIONYSOS

DIONYSOS :) nasılım??????? Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Canım yeni evli olduğun için bu sabrı gösteriyorsun bizde öyleydik zaman geçince ikinci üçüncü kez söyleyeceğin çok şey çıkacak karşına..
    söylemek istemesende söylettiriyorlarr:eek:lmaz:
    İnşallah sabrın uzun sürer arkadaşım...

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.