Bayramda sızın tarafamı bızım tarafamı polemiği...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve dertlisezen tarafından 2 Eylül 2010 başlatılmıştır.

2 Eylül 2010
    Konu Sahibi : dertlisezen
  1. dertlisezen

dertlisezen Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    Merhaba kızlarr
    Sızde de bu sızın taraf bızım taraf konusu gecıyormu bayramda :KK46: Kayınvalıdemlerle aynı apartmandayız,onlarla genelde arefeden ya da sabah bayramın bırıncı gununden bayramlasıp bızımkılere gıdıyoruz,orda kalıp bayramın sonuncu gunu donuyoruz.Istanbulda esımın akrabası yok,genelde kayınvalıdemler de bayramın bırıncı gunu aksamustu memleketlerıne gıdıyorlar.Kendı annemler de ılla bır gun bıle olsa oraya gıtmemızı ısterler bı de gıtmezsek bır ay surat yaparlar bana burnumdan getırırler.
    Bu bayram kayınvalıdemler yazlıkta ve bu kıs kullanmak ıcın ordakı sobayı alıp beraber donmek ıstıyoruz,"esım de hem sobayı almak hem de bızım memlekettekılerle gorusmek ıcın ıyı bır fırsat,hamılesın zaten bır daha ne zaman gelırız bellı olmaz,Cumartesı donebılırsek sen dınlenırsın pazar sızınkılere gıdersın ıstedıgın kadar da kalırsın,ıkıncı bır yolculugu ne butcemız ne de senın durumun zaten kaldırmaz" dedı.Ben de tamam dedim.
    Bunu kendı annemlere soyledım,annem tamam dedı.Dun telefonda konusuyoruz annem laf arası sureklı bebege bırsuru sey aldım donerken e... arabaya koya goturursunuz dıye bırkac defa dırettı.anne ben demedımmı cumartesı en gec pazartesı gelebılırız dıye dedım.O da e gelmıcenızmı dedı.Konustuk bunu daha once sen de tamam demedınmı dedım.Bayramda buraya gelınecek dedı.Ben de anne ne maddı durumumuz ne de benım durumumuz bunu kaldırmaz hıc dusunmuyomusun dedım,ben onu bunu bılmem,eşimi istedi telefona.Eşime de senın annen anne de ben anne degılmıyım,sız zaten aynı apartmandasınız dedı.Eşim de anne soba ıcın gıdıyoruz bır daha gıdemeyız zederdı 8 aylık olacak dıger ay dedi,annem de elimi vermem bır daha gelmessenız,o zaman bu bayram zederdı buraya gelsın sen de kendı memleketıne gıt madem bız onemlı degılız demıs.
    Eşim de aksam bana soylenıyo vermesse vermesın,ne bu ya ben zorunlumuyum gıtmeye kendı memleketıme bıle gıtmeyı dusnmuyorum soba alınmasa dedı.Gecen yılbasında bıle onlardaydık yeter ama dedı,ben de ıyı de ona bakarsan dıger yılbasında da sızınkılerde sulalece gecırdık ben bısı dedımmı neden parlıyorsun dedım,o da kızdı evde mı gecırcektım yanı annemler varken dedı,ıyı o zaman gıt sen bu bayram annenlere ben kendım gıderım memlekete dedı.alsanaalsanasmile
    Ben yıne arada kaldım bilmiyorumkismile Sabah esım hala surat yapıyo,annemler desen ayrı bır dert. mafoldumben

2. 2 Eylül 2010
  3. Eyylxuxl

Eyylxuxl önce rütbeni bilicen Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    108
    Hakkaten bazı anne babalar çocuklarının hayatını karıştırmak için uğraşıyorlar. Ne güzel anlaşmışsınız eşinle,ne gerek vardı şimdi annenin bu baskısına. O konuşmadan sonra senin benim ailem olmuş ki en sevmediğim konudur benim. Kimseyi kırmayalım derken olan evlatlara oluyor. Kararlı davranmak en iyisi, iki taraf içinde. Küsecek diye sürekli planlarınızı bozmayın. Siz sonuçta ailesiniz eşinle. Siz bişeye karar veriyorsanız saygı duymalı herkes. Sonuçta kimseyi kırmadan her bayram gönüllerini etmeye çalışan insanlarsınız.

4. 2 Eylül 2010
  5. guz_1

guz_1 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    853
    Ödül Puanları:
    113
    herkeslerde aynı dert. sizinkiler bizimkiler. lakın evlılıklerde bence sizin yada bızım taraf olmamalı sadece sız ıkınız olmalısınız gerı kalan herkes dıs kapının mandalı . bu kafaya yerlesmesse senın aılen benım aılem derdı bıtmez.

6. 2 Eylül 2010
  7. mavrulam

mavrulam Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    801
    Ödül Puanları:
    153
    Bence annen biraz abartmış durumu...
    Yani sizin düşüncenze saygı duyması lazım..

8. 2 Eylül 2010
  9. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.139
    Ödül Puanları:
    463
    alla alla sırf bu çekişmeler yüzünden yok seninkiler yok benimkiler.... bayram bayramlıktan çıkıyo dert günleri oluyo valla
    bence de annen biraz abartmış, elimi vermem falan ağır olmuş bence
    bende hiç anlamam şu 1. gün yok 4. gün olaylarını, ne fark ediyo yahu
    hadi gidemediniz telefonda bayramlaşılsa nolur, kavga gürültü olduktan sonra o bayramın ne tadı tuzu kalcak zaten

10. 2 Eylül 2010
  11. leadangel

leadangel Tuğkanın annesi Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    bende geçen ramazan bayramında 7 aylık hamileydim kurbanda bebeğim muhtemelen doğmuş olucaktı veya kurbanda doğucaktı dolayısıyla aileme gidemiycektik eşimin ailesiyle altlı üstlüyüz bizimkiler 2 saat mesafedeler eşimde arifeden gidelim sizinkilere bidahaki bayrama gidemşiycez dedi tmm dedik eşiminkilere söyledik iyi karşıladılar geçirdiler arife günü neyse bayramda arıyolaruz teli açmıyolar dedik biyere gidicek halleride yok bütün gün açmaladılar neyse dedik biyerdeler bizim arkadaşlardan gelenler oluyor işte onlara bir tripler falan gittik die ama yüzümüze hiç bir şey yok gelik bir karış surat eşim dedi hiç umursama aylak küsen aylak barışır takma dedi geldi çattı kurban ben kurbandan 10 gün evvel doum yptım 10 güğnlük lousa gitme şansı yok düşündüğümüz gibi bizimkiler aradılar ettiler bayramın 3. günü toplanıp geldiler hiç gitmediğimiz için sorun çıkarmadılar halbuki annem teli kapayınca bayram sabahı ağlamış haklı olarak bayramın son günü bile olsa görmek görüşmk isterler ama asla bişey demediler bana sürpriz yapıp onlar geldi hattta velasılı anende hata çok karışılmamalı asla kimnerde geçirmek istiyorsa o şekilde geçirmeli eşinede kabahat buldum neden sen ben yapıyorki ikiside sizin aileniz sonuçta biraz onların biraz bunların gönlünü yapıcaz başka şansınız yok bende eşinden ayrıda gitme ne olursa olsun

12. 2 Eylül 2010
  13. Eyylxuxl

Eyylxuxl önce rütbeni bilicen Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    108
    Bizde kural bellidir mesela. Bir bayram bir yere gidilecekse, kesinlikle diğer bayram da diğer tarafa gidilir. Ayrı ayrı memleketler olduğu için aynı bayramda ikisine de gitmek imkansız. Böyle alıştılar. Yazın tatilde de, 1 hafta bir yere, 1 hafta diğer yere. Kimse kırılmasın gücenmesin. Bu sene hiç birine gitmeyeceğiz mesela. İki bayramda evdeyiz. Gelmek isteyen bize gelecek. Ayrım yapmayı hiç sevmem, ama kararlarımıza karışıldı mı deli olurum.

14. 2 Eylül 2010
  15. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    101
    Ödül Puanları:
    198
    Hep diyorum diyeceğim.Öncelik sıran eşindir senin.
    Lütfen eşinle kötü olma hazır anlaşmışken.Annende maşallah yani:bbo:

16. 2 Eylül 2010
  17. narcoleptic

narcoleptic A'raf Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Anneniz gereksiz kapris yapmış bence,siz hamilesiniz,diğer yere de keyiften gitmiyosunuz,sizi bu halinizle zor durumda,arada bırakmış bence,ne demek el vermem falan,baya baya abartı..

18. 2 Eylül 2010
  19. laz_kxixzxix

laz_kxixzxix rize merkez kopsun herkez Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    annen abartmışş niye bukadar zora sokuyorki olayı