Bayramları sevmiyorum, Çünkü ......

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve babylon tarafından 11 Ekim 2007 başlatılmıştır.

11 Ekim 2007
    Konu Sahibi : babylon
  1. babylon

babylon Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    Her bayram hüzünlü gelir bana, Şimdi hayatta olmayan ve bir bayram arefesinde kaybettiğim anneciğim ve babacığımın mübarek ellerinden öpemeyeceğim... Herkes en güzel giysilerini giyip, cocuklarını da alarak mutlu bir şekilde ana babalarının evine ziyarete giderken ben gözyaşları içinde kabristan ziyaretine giderim çoğu her bayram...

Bazen de sırf bu bayram seremonisini yaşamamak için uzaklara kaçarım...
    Oysa eskiden ne güzeldi bayram sabahları... Erkenden kalkılır, evin içinde tatlı bir telaş içinde kosoşturma başlar, bayramlık giysilerimizle sıraya dizilinir, canım annemin ve babamın elleri öpülür, içimiz kıpır kıpır sevinçli bayramlar yaşardık.

Artık bayramları sevmiyorum. Kızım anneanne,dede kucağı göremeden büyüyor.
    Ne yazık ki eşim de benim gibi şanssız. O da önce babasını sonra annesini kaybetmiş.
    Yani anlayacağınız dostlar, Bayram günleri ziyaret edeceğimiz evinde cümbür cemaat toplanacağımız ebeveynlerimiz yok maalesef.....

Onlara sıkı sıkı sarılın, onları ne kadar çok sevdiğinizi hissettirin bu bayram...
    Benim için de sarılın lütfen........

tdilmec ve adventurerpassenger bunu beğendi.
  2. 11 Ekim 2007
  3. KarKralicesi

KarKralicesi hoppppp Gümmmm (: Pro Üye

Beğenildi:
    17.151
    Ödül Puanları:
    488
    ay canım yaaaaa gözlerim doldu ve bütün kollarımdaki kıllar ayağa kalktı.:çok üzgünüm:
    Senbelki onları öpemiyosundur ama onlar kim bilir her gün seni öpüyolardır...
    Dicek söz bulamıyorummmm:çok üzgünüm:

4. 11 Ekim 2007
  5. masal

masal Guest

canımsın ya.. ne denirki bu sözlerin üzerine...
    allah çocuğunu analı babalı büyütsün ve şimdi yaşayamadıklarını ilerki yıllarda kendi çocuklarında yaşa....

6. 11 Ekim 2007
  7. Aysima

Aysima canım oglum ve eşim s.s. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım benim acını yüreğimde hissettim inan.çok zor allahım sana ve eşine sabır versin.ve anne ve babalarını kaybeten herkese.bu acıyı çekenler bilir.ateş düştüğü yeri yakar.ama unutmaki dört elle sarılacağın evladın var senin.allah seni ve eşini ona bağışlasın canım

8. 11 Ekim 2007
  9. deniz_gunes

deniz_gunes Hayat devam ediyor... Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    198

Biran kendimi senin yerine koydum...Annelerimizin babalarımızın nasıl da baştacımız olduğunu bir kes daha hissettim yüreğimde....Onlarsız bir günümün dahi nasıl geçeceğini şu an düşünmek beni çıldırttı. Ama Allah her üzüntünün de sabrını verirmiş.. Zaten yakınlarını kaybedenler için Cenab_ı Allah dermiş ki: ilk günler ateş gibi yakarım yüreklerini ama sonra sabrını da veririm...

Sevdiklerimizle yaşamanın, onlarla olmanın aslında maddiyatta hiçbir karşılığı yok arkadaşlar.. Değer verdiğimiz insanlara sevgimizi göstermenin çok yolu var ama. Bazen sadece ''seni çok seviyorum'' demek bile en pahalı hediyeden daha kıymetli inanın...

Sahip olduğumuz insanların değerini kaybetmeden anlamak dileğiyle.....

10. 11 Ekim 2007
  11. oceans_girl

oceans_girl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    çok güzel ifade etmişsin duygularını inan gözlerim doldu acaba benim çocuklarım olduğunda ileri de dede kucağına hasret mi olacaklar??
    ya ben inan bende bayramlardan nefret ederim ama neyseki annem başımda hala.
    allah onu başımdan eksik etmesin inşallah.

12. 11 Ekim 2007
  13. EU1

EU1 Guest

Canım ya..seni çok iyi anlıyorum.Bende babamı kaybettim.2 sene oldu.Benimde bayram sabahı ilk işim gözyaşlarımla kabristana gidip babamla bayramlaşmak.Sonrada anneme gidiyorum ama içim buruk .Babamı özlüyorum hele bayramlarda daha bir yokluğunu hissediyorum.Hayat devam ediyor.Benimde çocuklarım var.Burukluğumu onlara hissettirmeden bayramı yaşamaya çalışıyorum ama yüreğimde hep sevgili babam var.Şu an başladı burukluğum..onu çok özlüyorum.

14. 11 Ekim 2007
  15. TATOSH

TATOSH Ask dolu Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    148
    allah kimseyi sevdiklerinden ayırmasın ...allah sana ve senin durumunda olanlara sabır versin...hayırlı bayramlar herkese...

16. 12 Ekim 2007
  17. lafael

lafael Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ............................................

Son düzenleme: 7 Haziran 2009
  18. 12 Ekim 2007
  19. babylon

babylon Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    Sevgili arkadaşlarım ,sizler de duygularınızı paylaşmışsınız benimle, Mesajlarınıza çok teşekkürler.. Bu bayram yine buruk geçecek ama en azından kendimi daha az yalnız hissedeceğim....