Bayramlık meselesi...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve depresyonnn tarafından 2 Eylül 2010 başlatılmıştır.

2 Eylül 2010
    Konu Sahibi : depresyonnn
  1. depresyonnn

depresyonnn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba arkadaşlar, bilenleriniz vardır, şuan nişanlıyım.
    Ama aileler arasında kalmak ve istediğinin olmaması ciddi sorun :KK43:(
    Nişanlılık dönemini toz pembe hayal ederdim ama hiçte değimiş.
    Ailedekiler herşeyi başkalarıyla kıyaslıyorlar ve herşeyin en iyisi olmasını istiyorlar, ama olmuyo ben ne yapayımki?
    Kayınvalidemin yol parasını nişanlım karşıladı ve beni görmeye geldi, yanında da bana bilezik getirmiş buraya kadar herşey güzel, ama bizimkiler bayramda kıyafet alınması gerek diyorlar.
    Bende isterim almasını geliniyle ilgilenmesini ama almıyo ne yapabilirimki, nişanlımda işe yeni girdi, şuan hem ev kredisi ödüyor ayrıca düğün için para biriktirmesi lazım...
    Kayınvalidemde alacaktım ama beğenmezsin gibi laflar söyledi, iyice canım sıkıldı, madem alacaksın ve beğenmeyeceğimi biliyosun, bi mağazaya götür ve beğendiklerimi al neden böyle laf yaparsınki...
    Yani kıyafet olmak zorundamıdır, şimdi nişanlıma bişey söylesem çok maddiyatçı olduğumu düşünecek, ayrıca her zaman "ben yapmak istemezmiyim, ama durumum yok" diyor bana :KK43:(
    Çok üzülüyorum, şimdi bayram gelince herkes laf söyleyecek niye yapmadı, niye etmedi diye, ben maddi konulardan nefret ederim ama hep maruz kalıyorum ve iyice sıkıldım artık.
    Nişanlımın iyi biri olduğuna inanmasam bu günlere kadar asla gelemezdik...
    Önümüzde kurban var bide o zaman sorun çıkacak, Allah'ım sen yardım et bana....
    Arkadaşlar maddiyat çokmu önemli evliliklerde, yani olmazsa olmuyormu, herşey eksiksizmi olmak zorunda?
    Şimdi böyleyse düğüne yakın zamanda çıkacak sorunları tahmin bile edemiyorum...

2. 2 Eylül 2010
  3. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    Bir bez parçası için üzmeyin kendinizi.Durumları olsa zaten alırlar.Kadıncağız bilezik getirmiş,kim bilir ne zorlukla aldı o bileziği ?!..Etrafınızı düşünüyorsanız onların dedikodularını kulak arkası edin.Ama kendiniz dert ediyorsanız bu durumu yapacak bir şey yok.bilmiyorumkismile

4. 2 Eylül 2010
  5. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    101
    Ödül Puanları:
    198
    Benim kardeşimin nişanlısının ailesi bırak bileziği bayramlarda br kutu çikolata ile gelmez babama..Bilmeyen insan bilmiyor işte:nazar:
    Ama senin aileninde olgun olması gerek,bir bayramlık kıyafete mi tav oluyorlar Allah aşkına ya.
    Sinir oluyorum ailelerin bu maddiyata karşı olan bakışaçılarına.
    Çocuk daha ne yapsın almış bileziği getirmiş,kızının bayramlığınıda sen al..
    Hiç aldırış etme,nişanlının arkasında dur.Borcumuz var diyerekten.
    O yuvayı kurmak istiyorsan nişanlınada güveniyorsan emin adımlarla ilerle.
    Kaynanayla sorun yaşayınca demeyi bilirler sen oğluyla evlisin,orda öyleyse buradada böyle.Sen neticede oğluyla evleniyorsun.

6. 2 Eylül 2010
  7. niltt

niltt N & G... 24.05.09 Üye

Beğenildi:
    68
    Ödül Puanları:
    153
    şöyle bişey adettendir,benim de kayınvalidem ben nişanlıyken bayramda yanlarına gittim bana bilezik takmıştı bi de eşime söylemişti git kıyafet al adettendir diye,o zaman eşimle birlikte gidip ben seçmiştim elbiseyi...alınması gerekir bence,bizlerin adetlerinde vardır genelde...Ama üzülmeyin olmazsa da bakın ne güzel ev kredisi ödüyorsunuz,düğün için para biriktiriyorsunuz..bence bunlar daha önemli....hayırlı uğurlu olsun evliliğiniz...

8. 2 Eylül 2010
  9. ozebus_41

ozebus_41 KocişininBöcüğü Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    Bızım örf adetlerımızde var bunlar maalesef...
    bayramda gelınıne bayramlık alınıyor... Aslında bızler bunun umrunda deılız ama aılelerımızın beklentılerı olıuyor maalesef... karsı tarafada bırsey dıyemedıgımız ıcın arada kalan bızler oluyoruz... benımde kayınvaldemler bız orf adet bılmeyız dedıler cekıldıler köselerıne,hıc sormadılar da...
    bende eşime demıstım ben bayramlıgında deılım ama aılem beklıyor adetler böyle,ne yapalım dedım ve esımle cıktık aldık bayramlık pantalon bluz..vs
    aılen ıcın sıkıntıya gırıyorsan nısanlına böyle dıyebılırsın...

10. 2 Eylül 2010
  11. yaowwwwssss

yaowwwwssss Hayırlısı be Gülüm :) Üye

Beğenildi:
    390
    Ödül Puanları:
    163
    Mutlu olmaya bakın bi bez parçası yada bi kutu çikolata için binbir türlü şey düşünmeyin bırakın oda eksik olsun ya keşke bende sizin durumunuzda olsam keşke sevdiğim beni affetsede benim yanımda olsada bana kıyafet değil hiç bi şey almasa razıyım kaybedince anlaşılıo değer bence sizde ailenizi biraz alttan almaya ikna edin herşey maddi şeyler değil 3 kuruşluk şeyler için kalp kırmaya değmez varsın oda olmayıversin sevdiğiniz yanınızda ya ona şükür edin mutluluğunuza şükür edin :KK43:

12. 2 Eylül 2010
  13. yeldadogus

yeldadogus Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    nişanlıyken aynı şeyi bende yaşadım. ailem neden bayramlık almadılar vs. söylenip durmuşlardı. bende ses çıkarmadım. eşimin ailesinin durumu iyiydi üstelik. ben sabrettim. nişanlımada güzel bi bayramlık aldık. sonra bayramda da eşim açık mağaza bulup bayramlık almıştı. herkezin dediği ile haraket etme kendi ailen bile olsa. nasılsa evlendikten sonra unutacaklar hepsini.

14. 2 Eylül 2010
  15. EstetikEditor

EstetikEditor ne mutlu TÜRKÜM diyene Pro Üye

Beğenildi:
    65
    Ödül Puanları:
    148
    Evililiğin ticari anlaşmaya dökülmesine sinir oluyorum. Yok onlar bunu almak zorunda yok bunlar bunu takmak zorunda.. Yapmayın Allahaşkına ya.. Yine de düşünmüşler bilezik getirmişler size.. Bu topiklerde birçöp bile görmeyen var karşı taraftan.. Kadının belli ki durumu yok yol parasını oğlu vermiş, kıyafet alacaktım ama beğenmezsin vs diye durumu kurtarmaya çalışmış.. Bence ailenizle konuşun ve Saruboceq in dediği gibi güveniyoru ve seviyorsanız nişanlınızın arkasında durun..

16. 2 Eylül 2010
  17. vegateryan

vegateryan değişsin dünyam Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    böyle adetleri bilmem..ama durumları yoksada üstelemenin anlamı yok..ailende bunu anlamalı diye düşünüyorum

18. 2 Eylül 2010
  19. why_be

why_be varken yok gibi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bir bilezik getirmiş daha ne olsun:hulya:

biz nişanlıykende bana almadılar. ama ne ben gocundum ne ailem. durumları olsa zaten

alırlardı.:hulya:

'bunu almak zorundaydı , almadı. şunu yapmak zorundaydı yapmadı,yapmadı.' bu laflar

bana çok itici geliyo.nişanlıymışsınız, bence şimdiden gerilmesin ortalık.