Bazı görümce-kaynanalar abilerinin-oğullarının huzurunu kaçırınca ne hissediyorlar

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve nisandakar tarafından 12 Nisan 2010 başlatılmıştır.

12 Nisan 2010
    Konu Sahibi : nisandakar
  1. nisandakar

nisandakar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    86
    ya da gelinlerini mutsuz etmek için abileri-oğulları nı doldururken nasıl bir duyguya sahipler. acaba zafer falan mı kazanıyorlar, hakikaten merak ediyorum. Bir yerde huzursuz ettikleri birilerinin olduğunu bilmek onlara ne zevk veriyor. yeğenlerinin-torunlarının kendi yarattıkları huzursuzluk kavga dövüş içresinde büyümeleri vicdan azabı veriyor mu?

Bir de düğünden sonra takmadıkları takıları isterken utanıyorlar mı ya da ne yüzle istiyorlar merak ediyorum. Benimkiler çok iğrenti isterlerken. IYYYY

2. 12 Nisan 2010
  3. bulgar

bulgar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.037
    Ödül Puanları:
    238
    zafer kazandıkları gerçek ama bende hiç anlamamışımdır niye...
    eşimin ailesinden böyle bir şey görmediğim için çok şanslıyım...

4. 12 Nisan 2010
  5. BenmasMavi

BenmasMavi Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Başları göğe eriyor nolcak :nazar:

6. 12 Nisan 2010
  7. zeynep215

zeynep215 edep ya Hu!!! Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    ya ne bileyim arkadaşım bu biraz vicdan biraz insanlık biraz da Allah korkusuyla alakalı bunlardan birinden biri eksik olunca böyle oluyor malesef

8. 12 Nisan 2010
  9. nisandakar

nisandakar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    86
    ayyy ne iğrençler ama değil mi? benimkiler uzakta. eşimden benim takıları istemişlerdi üstelik kendi takmadıkları takıları, benim midem kalkmıştı. Eşimin hatrı için görüşelim falan dedim sonra maddi yardım falan ama ne bilim böyle midesiz olduklarını, şuan seslerini bile duymaya tahammülüm yok.

Sizin de mideniz bulanıyordur değil mi? böyleleri ile karşılaşınca.

10. 12 Nisan 2010
  11. nisandakar

nisandakar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    86
    Ama sorsan en büyük Allah korkusu onlarda. hele bir de yemin ederler --yemin ediyorum sizin mutluluğunuzda gözümüz yok. Düğün takıları ile düğün borcunu ödeyeceğiz.

Gelinin ailesinin yaptığı altınlarla kendi almaları gerekenlerin borcunu ödeyecekler hatta almadıklarının. resmen dolandırıcılık zihniyetine sahipler yani.

Bu arada kızım uyandı ben çıkayım

12. 12 Nisan 2010
  13. tr_lelli

tr_lelli çook da şaapmamak lazım :P Üye

Beğenildi:
    21.918
    Ödül Puanları:
    363
    Görev edinmişler bunu bence kıskançlıkdan yada gelin görümcesinin yaşadığı ortamdan daha rahat ise rahatlığını kıskandığı için yapabilir..
    Görümcede kaynananın yan sanayii
    Anasının kızı işte birbirlerini doldurup mikser görevi yapıyorlar
    Rabbim ıslah etsin akıl fikir nasip eylesin..

14. 12 Nisan 2010
  15. krizalit.kristalin

krizalit.kristalin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Yaşamadım ama iktidar savaşından başka bir şey değil gördüğüm kadarıyla, bilhassa kaynanalardaki...

Ataerkil toplumuz, bazı kesimlerde kadının lafı anca çocuklarına geçiyor, kadın anca çocukları ile ilgili konularda söz sahibi olabiliyor. Kız çocuk neyse de, demek ki neticede bir erkek evlâda hükmedebilmek kadını cezbediyor. Sonra biricik oğluşlarının hayatına başka bir kadın girince olanlar oluyor.

De tabi kadının bazı şeyleri ayırdedebilmesi lazım, anneysen anneliğini bileceksin, oğlunun karısıyla sidik yarıştırmayacaksın :eek:klava:

Soruya dönecek olursak, bence oğullarının hayatlarına bir şekilde müdahale etmekten zevk alıyorlar, ve tabi diğer kadını rahatsız etmekten..

Ama erkeğin konumu çok önemli burada. Evlilik yaptıysa eşinin, birlikteliğinin arkasında durmalı, anne tarafı hasetse arada dengeyi kurabilmeli ve yuvasını koruyabilmeli. Ama anasının lafına bakıp karısını döven angutlar var. Anne de zevkten orgazm oluyordur herhalde öyle bir durumda. Hattâ burada okumuştum, kaynana kayınbaba ve eş bir olup gelini tartaklıyorlar. Onlara söylenecek bir söz yok ne yazık ki... Allah bin çeşit belâlarını versin, ve en kötü beş yüz tanesi de başlarına gelsin denir ancak.

16. 12 Nisan 2010
  17. diablo

diablo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    136
    Ödül Puanları:
    88
    kendılerının dedıklerı oldugu ıcın kendılerını 300 spartalıdakı savası kazanmıs savascılar gıbı hıssedıyorlar. ama bazen ınadına kavga etmemek en guzelı oluyor daha cok cıldırıyorlar

18. 12 Nisan 2010
  19. ikrar

ikrar Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    totoları atmosfere degiyoalsanaalsanasmile