Bazıları midesinden habersiz

Konusu 'Gastroenteroloji - Sindirim Sistemi Hastalıkları' forumundadır ve anne-10 tarafından 9 Ekim 2007 başlatılmıştır.

  9 Ekim 2007
  Konu Sahibi : anne-10
 1. anne-10

  anne-10 eşim ve oğullarıma aşığım Üye

  Katılım:
  19 Haziran 2007
  Mesajlar:
  1.111
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  Meram Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ali Demir, bazı hastaların midelerinde inanılmaz şeyler bulduklarını ve çoğunun midesinden habersiz olduğunu söyledi.
  Çeşitli mide şikayetleriyle hastanelere başvuran bazı vatandaşların midelerinden çıkan cisimler görenleri şaşkınlığa uğratıyor. İnşaat çivisinden demir kelepçeye kadar nesneleri yutan vatandaşların bir çoğunun yuttuğu maddeden haberleri bile olmuyor. Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ali Demir, kendilerine mide ve başka şikayetlerle gelen insanların midelerinde inanılmaz şeyler bulduklarını belirterek, "Yabancı nesne yutmaları özellikle çocuklarda görülüyor. Kayısı, şeftali çekirdeği, bozuk para ve en çok ta toplu iğne yutma vakaları geliyor bize. Ancak bazı hastalarımızın midesinden çıkan nesneler gerçekten bizi şaşırtıyor. Örneğin bir iki ay önce gelen akli dengesi bozuk bir vatandaşımızın midesinden inşaat çivileri ve demir bir kelepçe çıkardık. Özellikle 8'lik inşaat çivisini nasıl yuttuğunu ve bu çivinin midesine zarar vermeden nasıl durduğunu anlayamadık. Bunları ne zaman yuttuğunu bilmiyoruz ama vücuduna herhangi bir zarar vermeden o nesneleri çıkarabildik" dedi. Aileleri küçük çocukları konusunda uyaran Prof. Dr. Ali Demir, "Küçük çocukların ellerine geçen şeyleri ağızlarına götürme gibi bir huyu var. Ağızlarına götürdükleri şeyleri yutabiliyorlar ve yutulan cisimde yemek borusu, mide ve diğer organlara zarar verebiliyor. Bu nedenle anne ve babalar çocuklarına çok dikkat etsinler. Bu tip vakalar ölüme kadar gidebilecek sonuçlar doğurabiliyor" şeklinde konuştu.
   
 2. 9 Ekim 2007
  Konu Sahibi : anne-10
 3. Yeliz

  Yeliz Popüler Üye Üye

  Katılım:
  19 Mart 2007
  Mesajlar:
  3.046
  Beğenildi:
  3
  Ödül Puanları:
  106
  bende lisedeyken toplu iğne yutmuştum ama yuttuğumdan haberim vardı yanlışlıkla oldu.uludağ tıpa sevk ettiler ameliyatla alıcaklardı, yarım saat kala öksürme tuttu beni ve iğne çıktı öksürükle.
   
 4. 9 Ekim 2007
  Konu Sahibi : anne-10
 5. ndh1903

  ndh1903 evli:)mutlu:) Üye

  Katılım:
  26 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.994
  Beğenildi:
  4
  Ödül Puanları:
  146
  arkadaşlar sevgilim kuzeni karnının şişmesi ve aşırı ağrı nedeniyle hastaneye kaldırılımıştı..belki inanmıcaksınız ama midesinden 1.5 kilo saç ve tırnak çıkarttılar..sebebi psikolojikmiş..öss hazırlandığı dönemde test çözerken saçlarını kopartıp yermiş,tabii tırnaklarını da...çıkarttıkları şey çok korkunçtu,dikkat edin ...