bebeği bronşit olmuş anneler

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve azyeb tarafından 15 Nisan 2010 başlatılmıştır.

15 Nisan 2010
    Konu Sahibi : azyeb
  1. azyeb

azyeb rabbimin mucizesi beyzam Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    merhaba.benim kızım 3.5 aylık 2.5 aylıkken bronşit oldu 5 tane iğne antibiyotikli,öksürük şurubu kullandı.geçmeyince dr a götürdük hava verildi.iğne şurup devam ettik.sonra şurupla beraber antibiyotik solüsyon verdi dr 5 günde onları kullandım.1 hafta içinde şikayetleri azaldı ama hala hergün 4-5 kere öksürüyor ve bu beni çok rahatsız ediyor.
    çünkü dr dediki 5.veya 6.ayına kadar tekrarlamazsa iyidir.ben alerji hastasıyım kızımdada onun için olabilirmiş.birçok kişide tekrarlar sürekli diyor.bende sizlere sormak istedim.bebeğiniz daha önceden bronşit olduysa sürekli tekrarladımı?
    birde balgamı var burnu tıkalı hala ne yapabilirim balgamı atması için..
    cevaplar için şimdiden teşekkürler..
  2. 15 Nisan 2010
  3. sampuan

sampuan umutsuz vaka... Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    cnm benim oğlumda bornşit oldu 2 .5 geçiremedik öksürüğü bi çok doktor götürdüm ,antibiotik, öksürük şurubları ,balgam sököcü kullandı ,burnu hep tıkalıydı,10 gün felanda evde buhar verildi.
    en sonunda fakülteye götürdüm
    tekrar antibiyotik iğne verildi buhar verildi ama dozu yükseltildi ve alerji testleri ,reflü yapıldı çünkü hırlaması geçmiyordu
    şükür testler temiz çıkt,ı alerjik deilmiş, ama havalardan sürekli tekrar edebilir, dedi
    eve aldık buhar makinesi ,koruyucu amaçlı buhar verilcek, dedi doktor 2 ay felan
    yani bronşit çok pis bi hastalık, azcık üşüsün, azcık terlesin, hemen tekrarlıyo ,alerjik olmasa bile
    benim ilk oğlumda olmuştu bronşit
    şuan oğlum 7 .cı ayını bitirdi
    dün gece tıkandı mesela sabah buharını verdim
    buhar vermeyi bırakmıştım iyi diye ,hata etmişimm

çok geçmiş olsun
    öksürük ve hırıltı devam ediyosa götür tekrar film çekilsin ciğerlerine bakılsın
    antibiyotik tedavisi gerekebilir biraz daha
    uzun sürüyo geçmesi endişe etme
  4. 15 Nisan 2010
  5. azyeb

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    sağol canım cvp için
  6. 16 Nisan 2010
  7. dentist00

dentist00 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benım bebegımde 4 aylıkken 6 aylıkken 2 kez bronsıt oldu.bız nebuluzator aldık hava verdık.vırutıkse antıbıyotıkte etkı etmıyo hava ıle ventolın vereceksın.onun cıhazı medıkalde satılıyo.sanırım sezaryanla dogan cocuklarda daha cok bronsıt oluyo bu donemde burun akıntısı olmuyo balgam var gıbı bebek ksuruyo ama balgam cıkmıyo.keske akıntı baslasa o zamn gecer en azından.1 hafta gecırıyoz sonra duzelıyo.oksuruk surubu bebeklere yasak dıye bılıyorum bıde.
  8. 17 Nisan 2010
  9. azyeb

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    bizede hastanede verildi ventolinli hava.burun akıntısı vardı bizde.normal doğum ama bende alerji olduğu için olabilirmiş.öksürük şurubu verdi bize dr.
  10. 18 Nisan 2010
  11. ayrxixlxixkk

ayrxixlxixkk Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim kızım da 7 aylıkken bronşit oldu.Doktorumuzun verdiği iğne ve buhar tedavisi sonucu atlattık.ınşallah sizinki de geçer. geçmiş olsun.
  12. 19 Nisan 2010
  13. sedauygar

sedauygar Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    oğlum 2 aylıkken oldu. yani bundan yaklaşık 3 hafta önce. 3 gün hastane kaldık. antibiyotik, serum ve hava verildi. evdede 1 hafta uyguladık. allaha şükürler olsun ki geçti. inş. tekrar olmaz. küçük bebişlerin öksürmesi çok kötü oluyo :KK43:(
  14. 19 Nisan 2010
  15. merve_emel

merve_emel Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar benım kızım da 13 aylıkken bronsit oldu resmen öksürürk krizine girerek uyanıyordu...size ilaçlara ilave bi yöntem söyleyeyim deneyip denememek size kalmış banada başka arkadaşın onermişti o çocuklarını boyle buyutmuş..bi tane gazete kağıdını iğneyle fazlaya deldim üstüne bal sürdüm üstüne karabiber ektim ve 1 gün göğsune bir gün sırtına koydum..bide her akşam ıhlamur+adaçayı+küçük bir elma dilimi+1 diş karanfil kayntıp biberonuyla ılık ılık içirdim.çok kısa sürede atlattı ve bi daha olmadı..bide ayağının altına vicks sürdüm ama çoook az..
    çok geçmiş olsun bebişlerimize bişey olmasın..kıyamam :KK43:
  16. 19 Nisan 2010
  17. azyeb

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    sağol canım inşallah..

evet canım inşallah olmaz.

canım ya zararlı olmazmı karabiber bal sürmek.hem benimki daha çok küçük.yine okumuştum böyle bir yazı deneyen biride sakın denemeyin kızım çok kötü oldu bu karışımı sürdükten sonra diye yazmış..
  18. 20 Nisan 2010
  19. merve_emel

merve_emel Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım evet haklı olabilirsin senınki daha çok küçük, sık sık havalandır odasını özellikle yatırmadan önce..ben hergün yastık kılıfını yıkıyordum bronşit oldugunda her yatırmadan önce beşiğindeki ve çevresindeki bütün eşyaları camdan sirkeleyip odasının tozunu alıyordum.çok şükür kısa sürede atlattı.insan bebişi hastalandığında ne yapacağını bilemiyor,,belki faydası olur diye herşeyi denemiştim(temizlik anlamında)
    Allah şifa versin ne diyeyim umarım hemen iyileşir