Bebeğim bakıcısına anne diyor!!Yardım

Konusu 'Bakıcı ve Kreş' forumundadır ve pinarny tarafından 15 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

15 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : pinarny
  1. pinarny

pinarny Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    arkadaşlar bugün 13 aylık kızımın bakıcısına anne demeye başladığını öğrendim. o da efendim kızım diye karşılık veriyor..ona göre çocuk büyük gördüğüne anne diyor...itiraz ettim ve çocuk ilerde kavram kargaşı yaşar annen işte diye söyle dedim...tekrar olursa daha farklı konuşcam..şimdi benim derdim bir an önce kızıma bu durumu huy edinmeden doğruyu anlatmak..zaten bugünlerde bana soğuk da davranıyor farkındayım..cumartesi de dahil çalışmak zorundayım..eskiden cumartesileri babası bakardı kızıma kamu çalışanı olduğu için boşta..2 haftadır ben bakmak istemiyorum dedi ve bakıcıya veriyoruz...bu durumda etkili oldu sanıyorum ki..bakıcıyı değiştirmek zorunda kalmadan ve ben işten ayrılmak zorunda kalmadan bu olayı nasıl çözebilirim sizce?...önerilerinizi bekliyorum...
  2. 16 Mayıs 2010
  3. arzuco

arzuco Biri Beni Durdursun Canım Pro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    benim kızımda komşularımıza anne baba diyor başlardan rahatsız etmiyordu ama anne dedikçe komşumun yağları erir vaziyette içten cevap vermesine sinir oluyorum sanki bana nispet yapar gibi. Ama çokta iyi insalar kalbini kırmak istemiyorum Büyüdükçe aklı erdikçe ayırt edecektir. ,
    Biz eltimle adaşız. Onun oğlu annesine bazen adı ile hitap ederdi bazende anne derdi. ıkimizede arzu deyince bakıyoruz ya bu sefer başladı ikimize de anne demeye. gerçi ben daha birkaç sefer söylediğinde ben arzu o anne diye öğretmeye çalışıyordum çocuğa. ınsanlar başkasının çocuğu anne deyince niye mestolurlar hiç anlamam...
  4. 16 Mayıs 2010
  5. miroskis

miroskis Onurunun sefkilisi hayatı Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    bende bana bakan babanneme anne demeye başlayıp annemden uzaklaşınca 10gün işten izin almış benimle bol bol vakit geçirmiş bende anneme yeniden anne demeye başlamışım tabi babannemde uyarı yemiş.belki yardımcı olur
  6. 16 Mayıs 2010
  7. benmeltem

benmeltem kardelen Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Bence sende arkadaŞın dedıgı gıbı bıraz ızın al bende bebek baktım bakan Çok arkadaŞımda var hıÇ bÖyle bır durumla karsılasmadım.zaten bÖyle bakıcı ne verebılırkı senın Çocuguna bence degıstır herkes haddını bılsın derım ama
  8. 16 Mayıs 2010
  9. demirim

demirim annesinin lokumu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    pınarcım bakıcının bu durumda çocuğu eğitmek yerine
    kalkıpta efendim demesi ne kdr yanlış ve anlamsız
    sen uyarsanda yanında olmicaksınki
    ne yaşarlarsa 2si arasında kalacak bakıcı söylemezse tabii

bencede izin al cnm birazz zmn geçirin gerçek annenin kim olduğunu bi kavrasın

o bakıcıyıda şiddetle kınıyorum
  10. 16 Mayıs 2010
  11. GulsenUmut

GulsenUmut Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    bencede pınarcım izin alıp kızınla daha fazla vakit geçir ve bakıcınızla daha sert bi dille konuş belki o zaman anlar..cahil işte efendim kızım diyomuş bide :mymeka:
  12. 16 Mayıs 2010
  13. pinarny

pinarny Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    evet arkadaşalar çok haklısınız kesinlikle izin almam lazım...off temmuz ayını bekliyordum oysaki heyecanla ailemle tatil yapacam diye..bakıcımın önceki baktığı çocuk da kim kendisine baksa ona anne diyormuş..o yüzden bakıcım normal karşılıyor bu durumu her çocuk yaparmış gibi geliyor ona sanıyorum ki..bugün sınıf öğretmni bir tanıdığımla görüştük bu durumu normal dedi..benim kıızmda anneme anne diyordu dedi..2 -3 yaşından sonra bırakmış..genelde bakıcı ve kreş ortamlarında oluyor böle şeyler dedi ama ben yine de rahatsızım..tüm gün kızıma ben anne dedim durdum:)..reyhan reyhan diye de bakıcının adını söleyip durdum...belki alışır diye..bakıcım alt katımda oturuyor...elim ayağım aslında..ay bide bugün kapısının önünden geçerken benim kız bunun evine yönelip anne demesin mi...bilinçlimiydi değilmiydi biliyorum ama bilinçliydi sanırım...kızımla daha fazla vakit geçirmekten başka çarem yok sanırım ve reyhan teyzesini göstermemekten....of of...önerileriniz için çok teşekkür ederim arkadaşlar...öpüyorum hepinizi:)))
  14. 16 Mayıs 2010
  15. balxixm.

balxixm. zaman eskiye dönermi...? Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    benim oğlan babasına bana anneme üçümüzede yani anne diyor...baba diyince anlıyor ama yinede anne diyor.bence geçici bir durum bu kadar kafaya takılacak bir durum gibi görmüyorum...
  16. 16 Mayıs 2010
  17. demirim

demirim annesinin lokumu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    belkide geçici bi durumdur
    ama çoook sinir bozucu bi durum olsa gerek
    cnm kapısıının önünden geçerken dönüp anne demeside cabası
    ileride dahada kötü sonuçlar yaratabilir
    bi pedegog a danışsan cnm
  18. 16 Mayıs 2010
  19. AysunEge

AysunEge Geçici Olarak Hesap Pasiftir !

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    pınarcım bakıcınızdan çok memnunsun gözün arkada kalmadan emanet edebiliyorsun
    başka bir bakıcıya alışma dönemi zor olabilir beren ve sizin için
    bence bakıcınızla konuş
    nasıl öğretilirse o şekilde devam eder canım
    senin düşündüğün çok doğru anne olarak seni bilmeli
    senin kızına bakıyor olması kendi doğrularıyla büyütmesi demek değil
    sizin doğrularınızla büyüyecek beren