bebeğim kaka yapmıyor

Konusu 'Bebeklerimiz için Ek Besin Öneri ve Tarifleriniz' forumundadır ve nadya222 tarafından 6 Aralık 2009 başlatılmıştır.

6 Aralık 2009
    Konu Sahibi : nadya222
  1. nadya222

nadya222 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    arkadaşlar 3,5 aylık oğlum var ilk iki ay günde 1,2 defa kaka yapmasına rağmen ikinci aydan sonra kakasını yapmamaya başladı 7,8 gün yapamadımı fitille yaptırıyoruz kakası sıvı olduğu için doktor saadece anne sütüyle beslenen bebeklerde 10 güne kadar normal dedi geçenlerde 12 gün yapmadı en son fitille yaptırdık fitilde alışkanlık yapıyormuş yaptıda fitilsiz yapmıyor.
    sormak istediğim sizde aynı problemi yaşadınızmı? yardımcı olursanız sevinirim
  2. 6 Aralık 2009
  3. çedene

çedene papatya yüreğim Pro Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    benım buyuk oğlumdada aynı ılk bır aydan sonra basladı.. su an 27 aylık .. ve hala tutuyor..

anne sutuyle besledım.. 15gun yapmadıgı gunlerı bılırım..

her d r rfarklı bısey söyledı.. gecen ay gıttıgımız dr sutukesın dedi ve hakıkaten sütü kesstım eskıye nazaran daha iyi..

ha bu arada anne sutunu degl tabı.. ben ilk bır yıl emzırdım..
  4. 6 Aralık 2009
  5. çedene

çedene papatya yüreğim Pro Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    cok uzun surerse drum atesölcerle yada kulak pamuğuyla uyar demıstı.. bırde gögus ucuna zeytın yagı sur demıstı..
    fıtılı çok tavsıye etmıyorlar sanırım..
  6. 7 Aralık 2009
  7. darkolive

darkolive eski obez, şimdi lopez :) Pro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    canım bence endişelenme ilk aylarda her bezi kakalı çıkarken daha sonra 1 hafta yapmadığı zamanlar olmuştu sonra geçiyor normal yani zorlanıyor biraz bebekler şimdi oğlum 6 aylık günde 2 kez filan yapıyor geçmiş olsun canım
  8. 7 Aralık 2009
  9. nadya222

nadya222 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    zeytin yagını içiriyorum ateş ölçeride kulak çöpünüde denedim ama fayda yok haftaya kontrolü var bakalım doktor nedicek ,
    gelecek ay ek besine başlicaz umarım düzelir.
  10. 7 Aralık 2009
  11. mersel

mersel Melis'im iyiki geldin... Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Benimde kızım 3,5 aylık. 3.aya kadar günde 2 kez mutlaka yapardı. son 10 gündür kakasını yapamıyor. Gaz çıkarıyor fakat yapamıyor. Doktorumuz "debridat" adında bağırsak düzenleyici verdi. onu kullanıyorum ama faydasını göremedim. 2 gün yapmayınca fitil yaptık. Baya bi çıkardı hemde çok kötü kokuyordu. Şimdi yine yapamıyor. Doktor normal diyor fakat bebeğim çok rahatsız. Ağlıyorrr hep:KK43:
  12. 10 Aralık 2009
  13. ecrinyagmur

ecrinyagmur Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    canım şuan kıızm 9 aylık olacak bende senın gbi 4 aylıkken zor günler gecırdım kabızdı kızım doktor doktor gezdım libalaks lağman, fitil , zeytin yağı aklına ne gelırse denedık her dr farklı bısey soyledı en sonunda bulduğumuz dr bu konuda uzmanlaşmıştı ilgi alanı kabızlıktı ve bana telaşlanma dedi kısacası anne sütü alan bebeklerde kana gecıyor besınler ve posa olmadığı için kaka yapamıyor dedı sen telaş yaptıkca sütünden ona gecıyor rahat ol hatta eskiden derlermiş ya cocuk kaka yapamayınca aa ne güzel sütün yaramış diye.. bu yüzden sıkma canını arada fitil koy ama alışkanlık halıne gelmesın yani hergün fitil koyma 10 gün yapmassa normal telaşlanma. arada 3-5 günde yağ fitil falan deneyebilirsin gecmiş olsun özeldende yazabilirsin bana canım
  14. 11 Aralık 2009
  15. ecrinyagmur

ecrinyagmur Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    canım bağırsak düzenleyici şurup tarzı şeyler fazla kullanma tembelleştırıyor doktorum bize o tür şeyler kullandığımız ıcın kızmıstı sağlam cocugun metabolızmasını bozmayın demıstı
  16. 12 Aralık 2009
  17. ahsen26

ahsen26 şennur Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    cnm mamasına yada sütüne bir çay kaşığı zeytinyağı ekle.saf zeytinyağı bulabilirsen daha iyi.birde sakın zeytinyağını çiğ verme mutlaka yak.yakıp verdiğinde çabuk yapıyo
  18. 12 Aralık 2009
  19. Denizinannesi65

Denizinannesi65 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    canım benim bebeğim de öyleydi.4 aya kadar çok düzenli yapardı kakasını.ne olduysa 4. aydan sonra oldu.kaka yapmayı unuttu sanki bebeğim.15 ve 17 gün boyunca yapmadığı oldu.tam 6 ay sürdü bu durum.bu arada oğlum 12. ayına girdi.gitmediğim doktor sormadığım kocakarı kalmadı ama yapmadı ki yapmadı.ne fitiller ne müsiller ne zeytin yağı ne su ne kulak çubuğu....ooooooooo aklına ne gelirse.bi keresinde ah zavallı yavrum 1 çay bardağı zeytin yağı içirdim çok rahatsızdı kakasını çıkaramadığı için.ama yine yapmadı.en son götürdüğüm doktor allah razı olsun.bebeği hiç zorlama ilaç yağ içirtip işkence etme boşuna zamanla kendisi öğrenip yapar şu an sadece günde 1 kaşık osmolak şurup içir dedi kakası yumuşar ister istemez yapar.sonra 2 günde bir daha sonra 3 gün vs. azalta azalta ver alışana kadar dedi. ve dediklerini yaptım sonuç aldım çok şükür şimdi kendi başına yapıyor rahat rahat.arada birde su içir.bağırsakları yumuşasın.bisiklet hareti yaptır bağırsakları çalışsın.emekleyince problem kalkar inşallah.moralini bozma allahın izniyle geçecek.endişelerini çok iyi alnıyorum 8 ay önce bende aynı haldeydim.allah yardım ediyo bi şekilde