Bebeğimin kakasında LÖKOSİT.

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve PINARYILDIRIM tarafından 22 Nisan 2010 başlatılmıştır.

22 Nisan 2010
    Konu Sahibi : PINARYILDIRIM
  1. PINARYILDIRIM

PINARYILDIRIM Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Arkadaşlar 5 buçuk aylık oğlumun kakasının yeşil ve sümüksü olması ile doktor serüvenimiz başladı. Bebeğimin genel durumunda hiç bir olumsuzlık yok çok şükür ancak kakasının durumundan dolayı rota virüs nora virüs amip gibi tetkikler yapıldı hepsi negatif ancak lökosit sürekli çıkıyor.

Bir doktor süt ürünlerine alerjisi olabileceğini düşünerek ben de sadece anne sütü verdiğim için benim yememi yasakladı.

Antibiyotik aldık bakalım cumartesi tekrar test yaptırıcam hala geçmezse çocuk gastroentrolojisine götürmemin iyi olacağını söyledi doktorumuz.

Bu durumu yaşayanlarınız var mı?? Lütfen paylaşın çok endişeleniyorummmmm
  2. 23 Nisan 2010
  3. ulkeryildizi

ulkeryildizi Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Canım benim bebeğimde de aynı şey oldu. Doktorumuz eğer ateş yoksa endişelenecek birşey olmaz genelde dedi. O zaman ben de epeyce araştırdım. Süt ürünleri alerjisi çok yaygın değil. Muhtemelen başka biryerden kaptığı bir enfeksiyon sonucu olmuştur. Sen bol bol emzir. Bir müddet sonra kendiliğinden temizlenecektir. Bu arada sen bilirsin ama ben olsam antibiyotiği vermezdim. Anne sütü bağırsak florasını zaten düzenliyor. Bir müddet ABD'de yaşamıştık. Ordaki doktorlar bu tip durumlarda kesinlikle ilk 1 hafta antibiyotik vermiyorlar. Sadece bol sıvı tüketimi öneriyorlar. Kadir Tuğcu da (ben ona çok güveniyorum) ateşsiz ishallerde kesinlikle antibiyotik önermiyor. ıshal vücudun savunma mekanizmasıdır ve vücut mikropları bu şekilde atar. Rota ve amip olmadığı sürece bence korkulacak birşey yok. Endişelenme canım, geçecektir...
  4. 23 Nisan 2010
  5. PINARYILDIRIM

PINARYILDIRIM Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Canım çok teşekkürler, içim rahatladı ...
  6. 25 Nisan 2010
  7. sabxixrsxixzxixm

sabxixrsxixzxixm nazlı kuzummm Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Aynı anlattığın gibi durumu bende yaşamıştım kızım dört aylık falandı sadece emziriyordum yeşil ve sümüksü kaka yapınca bi kaç gün bekledim herhangi birşeyi yoktu kızımın genel durumu gayet iyiydi fakat geçmeyince doktoruna götürdüm tahlilde lökosit çıkınca doktorumuzda ampisid iğne tedavisine başladı yarım doz dört gün sabah akşam oldu kızım ve iyleşti çok şükür başka olumsuz hiç bir problem de yaşamadık
  8. 25 Nisan 2010
  9. zeynebada

zeynebada Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    2ay öncesine kadar bizdede vardı ignelerle atlattık çok şükürr geçmiş olsun cnmm
  10. 1 Mayıs 2010
  11. ...bahar...

...bahar... Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    mrb benim kızım suanda 13.5 aylık 1.5 aylıkken bizde aynı problemi yasadık doktorumuz karnı doydukça kakasını yaparak atcak dedi ve bir hafta antibiyotik tedavisi verdi ve çok şükür kurtultuk hiç merak etme gececektir doktorlarda insanı korkutmayı çok iyi biliyolar gönlünü ferah tut geçmiş olsun,
  12. 11 Mayıs 2010
  13. bersu_791

bersu_791 canım oglum:)) Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    ya kızlar bebgımın hem kakasında hemde çişinde lökosıt cıktı nedendır dersınız
  14. 12 Mayıs 2010
  15. karanfil_35

karanfil_35 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    hiç telaş yapmayın kızlar bizimde çıkmıştı ama ateş ve halsizlik gibi belirtiler yoksa endişelenmeye gerek yokmuş inşallah sizin de öyledir
  16. 10 Şubat 2012
  17. tunemi

tunemi Benim bir tane kizim var! Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Bi de ayni durumdayiz.
    Suan kizim 4,5 aylik. Cocuk gastroentrelogu Prof dr Figen Gurakan'a goturduk.
    15 gun boyunca inek urunleri, keci urunleri, soya urunleri, yumurta ve kuruyemis yemedim.
    Kizimin lokosit bulgusu sifirlandi.
    Yani besin alerjisi sebepliymis.
  18. 11 Şubat 2012
  19. revan99

revan99 Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Özel Mesaj At
    canım ateş olmayınca çok önem vermiyor doktorlar. Biz bifiform diye bir ilaç kullandık antibiyotik değil de prebiyotik, bağırsak florasını güçlendiriyormuş bir haftada geçti çok şükür. Bebişinin genel hali iyiyse hiç üzülme. Ben çok üzülmüştüm hastalandı diye sütüm azaldı bir anda aman sen kendine dikkat et,geçmiş olsun.