Bebeğimin kendi kendine uyumasını nasıl sağlayabilirim?

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve trmerve tarafından 19 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

19 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : trmerve
  1. trmerve

trmerve Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba hanımlar,
    benim oğluşum 8. ayın içinde ve uyku problemimiz var. başında hatalar yaptım onunla aynı yatakta yatmak gibi.. şimdi çok pişmanım ben olmadan uyumuyor yanında beni istiyor. bensiz en fazla uykusu yarım saat. ve de illaki emerek uyumak istiyor. kesinlkle sallanmadan anlamıyor. sallanarak uyumya çalışınca başlıyor sürekli durmadan ağlamaya.
    şimdi aynı odamızda bulunan beşiğine alıştırmaya çalışıyorum. ama olmuyor.

şu uyku hakkında tavsiye ve tecrubelerinizi bekliyorum.

- uzun süre uyuması için (karnı tokken uyutmaya dikkat ediyorum ama işe yaramıyor)
    - beşiğine alıştırmak için
    - kendi kendisine uyumaya alıştırabilmek için neler yapmalıyım?

bir arkadaşım dönencesini izleye izleye uyutuyormuş bebeğini. ben denedim ama uykusu gelince ağlamaktan başka birşey bilmiyor bebeğim. yardım edin lütfen
  2. 19 Mayıs 2010
  3. OLACAKLARDANSORUMLUOLMAM

OLACAKLARDANSORUMLUOLMAM Geçici Olarak Hesap Pasiftir !

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    alya doğduğundan beri ayrı odaalrda yattık
    1 ay çok hastalandı yanımıza aldık tam 1 ay bizimle uyudu,alıştı..
    uykusunu geldiğini anladığım zaman uyku cicisini verdim eline ona alışmasını sağladım biraz sabır gerektiriyor tabi..bi süre mızmızlanacaktır..
    ama şimdi çok rahatım gözlerini ovuşturmaya başladığında cicisini eline veriyorum yatağa atıyorum hemen ona sarılıp uyuyor..
    sanırım bebeklerin bişeye bağlanması gerekiyor uyurken bu sizsiniz şuan sizin yerinize geçecek bişey bulun battaniyesi olabilir bi bebek olabilir sizin bi kıyafetiniz olabilr..
  4. 19 Mayıs 2010
  5. seldus

seldus ♥ ♥ küçük paşam ♥ ♥ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım ben de ilk baslarda senin gibi yaptım hep yanımda yatırdım alıstı bana ben olmadan uyumuyordu beşiğinde de uyuyordu ama sürekli uyanıyor mızmızlanıyordu..ayakta sallamak bizimkine oyun gibi geliyor süreklü gülüyor uykusu daha cok acılıyor. ben de önce beşiğine yatırıp basında bekleyerek uyuttum ben gidince aglıyordu dayanamadım:)))) oyüzden yanında bekliyordum. uydurma ninnimizi söylüyordum .bana bakıp bakıp uyuyordu sonra zamanla alıstı şimdi uykusu geldiği zaman beşiğine bırakıyorum mır mır ediyor saga dönüyor sola dönüyor bazen aglıyor ama sonunda uyuyup kalıyor!!!! ben de uzaktan izliorum:)))) gündüz bu şekilde uyuyor ama gece uykusuna beni emmerken dalıyor diğer türlü mümkün deil uyumuyor !!! daha buna bi çözüm bulamadım:))))
  6. 19 Mayıs 2010
  7. zeze26

zeze26 günışığımsın,tek günışığı Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben de ayağımda sallayarak uyutuyorum ve öğrendim ki bu şekilde uyumaya alışan çocuklar kendiliğinden uyumakta güçlük çekiyomuş:1shok:
  8. 19 Mayıs 2010
  9. naz06

naz06 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bnmkı her hafta hatta bazen gunü gunune uymuyor bazen arabada uyuyor bazen ayakta bazen beşıkte ..bı haller oldu bnm oğluma . ama gece emerken uyuyor. ne zaman kendı kendıne uyucak bnde sabırla beklıyorum ya sabırr..
  10. 19 Mayıs 2010
  11. diloks

diloks ben oğlumla doğdum Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    oğlum 18 aylık..doğduğundan bu yana zor uyuyan bir çocuktu..15 aylıkken kendiğinden uymaya başladı..yerde uyya kalmış

sonra önce gündüzleri yatağa attım ama yanında kaldım çıkarmıyordu..zor da olsa gecelere de ağlaya ağlaya yanında nini şarkı oyun yatağında yorduk..çok şükür artık uyuyor..

uyku nesnesi çok işe yarıyor..dr lar da öneriyor...onu görünce deli oluyor hemen başını ona koyup eeee ee diyor

nesnemiz mavi küçük bir pike örtü:))
  12. 19 Mayıs 2010
  13. zellda

zellda ben ona resmen asigim!! Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben de 4. ayina girdiginde doktorun tavsiyesiyle ferber yontemini uyguladim,3 gun agladi sonra alisti,simdi saat 8 de yatagina yatirdigim anda ardindan kapiyi kapatir kapatmaz uyuyor sabah 3-4 arasi uyaniyor emziriyorum tekrar yatip sabah 7 de uyaniyor,

3 gun zor oldu o aglarken gidip kucagima alamadim ama kendi kendine uyumayi ogrenmesi icin katlandim zaten 20 dk dan fazla aglamadi ,arada yanina gidip 1-2 dk kalip ciktim yanindayim demek icin.ama sizin icin biraz gec 8 aylik olmus yataktan falan atlayabilir yanliz birakinca,gene de bu aylarda hatta 1 yasinda deneyenler var bu yontemi.
  14. 20 Mayıs 2010
  15. fdneng

fdneng Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    benim oğlumda gündüzleri çok rahat uyuyor saatleri belli zaten uykusu gelince huzursuz oluyor yatağına bırakıp çıkıyorum ama gece biraz daha zor mızmızlanıyo acaba hala gazımı var diye düşünüyorum bizde yastıkla uyuyoruz bi yastık başının altında diğeri üstünde uyuyor uykusu gelince yastığını arıyor
  16. 20 Mayıs 2010
  17. sxuxpriz_mucize

sxuxpriz_mucize annesinin bal böcüsü Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Benim çok şükür böyle bir sorunum yok ama konuyu görünce belki yardımcı olur diye yazmak istedim,Tv de bi uzmandan dinlemiştim bunu gerçi siz biraz geç kalmışsınız ama bi deneyin yinede isterseniz,bebeklerin bikaç aydan sonra düzenli uykuya geçmelrini sağlamak için hergün rutin bişey yapın,uykudan önce besleyin,oynatın daha sonra banyosunu yaptırıp uytun,hergün bunu yaptığınızda bebek o sıraya alışıyor ve uyku saati geldiğini böylece biliyor...Bir hafta on gün belki kabullenmiycek uyumayı her ağladığında odasına koşmayın çok ağlarsa odasına gidip konuşun onunla ve uyuması gerektiğini falan anlatın biraz mırıldanıcak tır belki ama yelkenleri indirip almayın onu zamanla kabullenecektir...
  18. 21 Mayıs 2010
  19. naz06

naz06 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ay zelda valla ımrendım sana..

bnmkini dusundum her turlu sallama hoplama zıplama maymun oldum valla genede uyumuyor. ama bn kendı odasına gecırmedım yanımızda besıkte yatıyor.bıde k.valdemler yakın ayağımda sallıyom ağlıyo ona bıle surat sallıyolar.cocuk uyku delısı oldu sımdı dişide cıkcak perişanım.senın taktği denıycem ama gec mı kaldımki?nasıl olcak?bilmiyorumkismile:1no2: