bebeğimin yanağında pütürlü bir kızarıklık oluştu

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve migi tarafından 29 Haziran 2012 başlatılmıştır.

29 Haziran 2012
    Konu Sahibi : migi
  1. migi

migi Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    38
    Özel Mesaj At
    kızlar 3 aylık bebeğim var,sağ yanağında küçük bir alanda kızarıklık oluştu,dokununca da böyle pütürlü ya da daha sert gibi,ben sıcaklardan mı acaba dedim ama bilmiyorum,başka bir yerinde yok,doktora götürsem mi?yaklaşık bir 10 gün falan oldu,bir ara geçer gibi oluyo sonra yine kızarıyo,öpmektn ya da babanın sakalları batınca da olur diyenler var,ciddi bi şey gibi durmuyo ama napsam ki?
  2. 2 Temmuz 2012
  3. fatto_20

fatto_20 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    niye kimse cevap yazmamış.
    benim kızım da 2 aylık.yazdıklarınızın hepsi bende de var.yanaklarının belli bölümünde ve alnında pütürlük var.doktora gittim.hiç bakıp test etmeden egzama olabilir dedi.h... kremini verdi.tabi bunlar kortizonlu ilaçlarmış. oyüzden kullanmak istemiyorum.mustela serisini herkes öneriyor ve üç günde geçiriyormuş.bebek tenine dönüyormuş.cildin neme ihtiyacı varmış.bugün eşim ondan alıp gelecek.
  4. 2 Temmuz 2012
  5. Fluttershy

Fluttershy Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    48
    Özel Mesaj At
    canım benımde oglumun oldu
    doktor krem vardı tahrıs olmus dıye
    surdum gectı

gecmıs olsun
    sen yınede bır doktora gotur canım
  6. 2 Temmuz 2012
  7. Fluttershy

Fluttershy Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    48
    Özel Mesaj At
    fatos

canım bu arada senın bebegınede gecmıs olsun
  8. 3 Temmuz 2012
  9. migi

migi Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    38
    Özel Mesaj At
    özellikle cildini nemli tutmaya çalışıyorum ama doktora gidicez bu hafta,bakalım ne dicek doktor,egzema benim de aklıma geldi,bebeklerde çok oluyormuş ve geçici bir şeymiş,mustelanın kremini kullandın mı ,faydası oldu mu geçti mi yüzünde pütürlü doku?
  10. 12 Temmuz 2012
  11. esperanzaa

esperanzaa Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    benim bebeğimde de var ve doktor süt alerjisi olabilir dedi. 1 aydır inek sütü ve ürünlerini tüketmiyorum. hala var ama hafifledi sanki. bi de krem verdi. belki de kremin etkisinden hafiflemiştir bilemiyorum
  12. 12 Temmuz 2012
  13. yercekimlikaranfil

yercekimlikaranfil Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Atopik dermatit. Benim oğlumda olur ara sıra. Normalde buna yönelik üre içeren nemlendiriciler var. Onlardan kullanırsan oluşmaz. Ama oluştu ve iyileşmiyorsa ve de kaşıntısı çoksa ilaç kullanabilirsin. İki-üç günde geçirir ilaç. Az önce bahsettiğim kremlerle de bir daha oluşmasını engellersin. Doktoruna danış, o yönlendirecektir.