bebeğimizi nasıl yatırmalıyız?

Konusu 'Çocuğum Büyürken' forumundadır ve ozgm tarafından 21 Eylül 2010 başlatılmıştır.

21 Eylül 2010
    Konu Sahibi : ozgm
  1. ozgm

ozgm Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Bebeğim henüz doğmadı ama sizinle paylaşarak bu konuda bilgi sahibi olmak istiyorum. Eskiden yan yatırın bebeklerinizin kafasının arkasını dümdüz olur sırtüstü yatırırsanız derlerdi ve öyle yaparlardı hatırlıyorum. Ama şimdi sırtüstü özellikle gece sırtüstü yatırın gündüz siz başındayken yan yatırın diyorlar internet sitelerinde dr.lar.Sebebini de yan yatırınca kaybedilen bebekler olmasıymış. Ama ben de bebeğimin kafasının şeklinin düzgün olmasını istiyorum acaba sadece gündüz yan yatırmak yeterli olacak mı?
  2. 21 Eylül 2010
  3. Figolitaaa

Figolitaaa Geçici Olarak Hesap Pasiftir !

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Aynı pozisyonda sürekli yatmamasına dikkat etmek gerek...kafa şekli için de yan yatırmayı öneriyorlar
  4. 21 Eylül 2010
  5. pollyannaa

pollyannaa 1kral+1kraliçe+2 prenses Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Canım öncelikle sağlıkla alırsın inşallah bebeğini kucağına. İlk bi kaç ay yatırma şekline biz müdahale edebiliyoruz ama sonra onlar istedikleri gibi yatıyorlar. Mesela kızım ilk 1 ay kafasını sürekli bi tarafa çevirirdi, biz ne kadar düzeltsekte o yan çevirirdi. Sonra yan yatırmaya başladım. Büyüdükçe kendi istediği gibi yattı, bazen sırt üstü bazen yan... Bi kaç aydır da yüz üstü yatmak hoşuna gidiyor.. Bu arada kızım 14.ayına yürüyor.
    Yani rahat ol canım... Şimdiki bebeklerle eskler arasında dağlar kadar fark var. 2 dk yerlerinde durmuyorlar, kafa bi o tarafa bi bu tarafasempatiksalakcinni Yamuk olmaz yani.
  6. 21 Eylül 2010
  7. gulsan38

gulsan38 güneş doğuyor.... Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    38
    Özel Mesaj At
    canım sağ sol sırtüstü farketmez sadece hep aynı tarafa yatırma yeter. benim oğluşum ilk bir ay yan yattı(ben yan yatırdım daha doğrusu) ama daha sonra kendi nası istediyse öyle yattı. 4 aylık olana kadar sırtüstü yattı şimdi ise yüzüstü yatıyo. müdahale edemiyorum kendi bildiğini okuyo yaramaz.:KK46:
  8. 21 Eylül 2010
  9. DepresifPolyanna

DepresifPolyanna Filler tepişiyor Pro Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    83
    Özel Mesaj At
    Bana dr ilk aylar yan yatırmamı söylemişti. Sırt üstü yatarsa kustuğu zaman boğulma riski var demişti. Daha büyük bir bebek kustuğu vakit yan dönebilir ama yeni doğan bir bebek dönemez. Ben sağ sol olmak şekliyle hep yan yatırdım bunun içinde yastığından aldım hiç sıkıntı çekmedim.
  10. 21 Eylül 2010
  11. office

office Manyak Mıknatısı Pro Üye

Beğenileri:
    1.356
    Ödül Puanları:
    113
    Özel Mesaj At
    benim doktorum sırtı destekli bir şekilde yan yatırmamı söyledi.. Depresif'in dediği gibi sırtüstü yattığında kusmuk boğazına dolar demişti.. nitekim yan yatırdığım zaman kustuğunda ağzından akardı ve nefes alımını etkilemiyordu.. bence birkaç doktora daha sorun.. yerimseniben
  12. 22 Eylül 2010
  13. ozgm

ozgm Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    kaydirigubbakcemile3 delikafadulden hepinize çok teşekkürler ...