bebeğin 40 mevlüdü nasıl?

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve EU3 tarafından 29 Ocak 2008 başlatılmıştır.

29 Ocak 2008
    Konu Sahibi : EU3
  1. Kızlarım bizim kızımızla kırkımız allah nasip ederse 11 şubatta çıkacak.Ben nasıl yapıldığını ve neler yapıldığını bilmiyorum bana bu konuda bilgiler verirseniz sevinirim hepinize şimdiden teşekkürler:utangac:
  2. 1 Şubat 2008
  3. txixlsxixm72

txixlsxixm72 Kuzusuna ve kocasına Aşık Pro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
  4. 2 Şubat 2008
  5. Green

Green Huzura Hasret! Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Selam kamile allah analı babalı büyütsün canım maşallah ben mevlüt yaptım yakın bir zamanda ama kırkını beklemedik çok uzun süren bir mevlüttü ve 130 kişi ağırladık ve hepside bayandı bebek mevlütü ilk başta kuran'ı kerim okundu sonrada hep ilahiyle devam etti mevlüt bittiğinde bebeğimi gezdirmeye çıkardılar herkesin kucağında sallandı adetmiş yani tabi yüzü falan kapalıydı örtüyle ve oğlum mevlüt kıyafeti giymişti böyle oldu bizde yardımcı olduysa ne mutlu bana :D
  6. 2 Şubat 2008
  7. kardelennnn

kardelennnn Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    bizdede aynı arkadaşın dediği gibi yapılır...
    ama dedği gibi 40 ının çıkması beklenmez hatta makbulü daha lohusa yatağı kalkmadandır......
    bebekler için kız ve erkek mevlütlükler var.....
    annelerde beya gecelik ve sabahlık takım giyerler ve yatağında otururlar....bebekde yanında....
    annede aynı bebek gibi süslenir....
    beyaz örtü örterler lohusalık için örülen lizözünü giyer....
    yatakta süslenir yani çeyizde yapılan yatak örtüleri yatak için yapılan dantelli beyaz çarşaf serilir.....
    ve ipek yorganıkatlanır ayakucuna pide takımının yorganıda ayakucuna....
    binevi yatak için ne yapıldıysa üstüste serilir ve konur....
    ve mevlid bi,tene kadar anne yataktan kalkmaz.....

bende bunların hepsini yapıcam ilk olucak sonuçta....:teytey:.
    ve annelerimiz o kadar çeyizi kime yaptı.....:roflol:
  8. 4 Şubat 2008
  9. nehir esengxuxl

nehir esengxuxl Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    aaaaaa bunu ben ilkdefa duyuyorum ben bebeğime böyle bişey yapmadım kimsede beni bilgilendirmedi buyüklerimde annemler falan onlardabişey söylemedi keşke bilseydim bende yapardım bu mevlütün özelliği nedir neiçin yapılırki beni aydınlatırsanız sevinirim senağlama
  10. 4 Şubat 2008
  11. KapicininBitliKizi

KapicininBitliKizi MANKEN GIBI GACIYIM Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    canım once alah analı babalı buyutsun dıyorum bende yaptım 40 mevludu kuran okuyolar pılav tatlı ayran vermsıtık bız bebısımede mevlut gelınlıgı gıydırmıstım cok tatlı olmustu tavsıye ederım mevlut gelınlıgını sımdık saklıom ılerde buyudunde ılk gelınlın buydu dıcem yatagını beyaz ortuler gecırdım carsaf falan yorgana yastıga cok gusel oluo
  12. 5 Şubat 2008
  13. ckozkan

ckozkan Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Benimde merak ettiğim mevlüt okunurken annede bebekte aynı yerdemi oluyor (salonda mesela) yoksa odasında yatıyormu? :utangac::sm_confused:
  14. 5 Şubat 2008
  15. kardelennnn

kardelennnn Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    tatlım bizde anne yatak odasında yatağın içinde oturur bebekte yanında yatar.....
    oradan dinlerler mevlüdü.....
    bebek mevlidleri çok güzel olur.....:dance:
    lohusa yatağı mevlidten sonra kalkar bizde.......
  16. 10 Şubat 2008
  17. moonday79

moonday79 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    ben kayınvalideme kızıp yaptırmamıştım

ama kendim o gün banyo yaptım kızımıda banyosunu yaptırdım. Abdest alıp yasin okumuştum.

Aynı gecede 40 mı hastanede uçurdum:KK43:(( Safra kesesinden dolayı :KK43:((
  18. 10 Şubat 2008
  19. pinark1

pinark1 Yeni Üye Pro Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    biz turkiyeye gelince kayinvalidemin evinde yapmisik mevlutu ona kirk mevlutu degilde bebek mevlutu diyoruz biz. kuran okundu ilahiler soylendi. pilavdi tatliydi ayrandi yendi. bebege yatak hazirlandi.ben suslendim puslendim mevlut dinledim lohusaligim bitmisti zaten.yatmadim yani. onu cok fazla odasindan cikarmadim kucaktan kucaga gezdirmek istediler ama razi olmadim. sadece kuran okuyan hoca, kayinvalidem ve annem aldilar kucaklarina. mevlut icin ozel mevlut sekeri yaptirdim nikah sekerinin bebeklisi gibi dusun. cikista butun misafirlerimize dagittik.uzerinde kizimin adi dogum tarihi falan da yaziyor. cok kalabaliktik en az 100 kisi. ustelik benim tarafim ayni sehirde olmadigi icin benden pek kimse yoktu.
    allah anali babali buyutsun canim. a.s.