bebeğin başının aşağı inmesi...

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve kba tarafından 6 Aralık 2009 başlatılmıştır.

6 Aralık 2009
    Konu Sahibi : kba
  1. kba

kba kızımızı koru yarabbim... Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    kızlar bebeğinizin aşağı inip doğum kanalına girdiğinizde ne gibi bi belirtiniz oldu??yada şöyle sorayım bunu nasıl farkediyorsunuz..mutlaka dr sölemiştir ama öğrendikten sonra vucut nasıl tepkiler verdi onu merak ediyorum:)umarım anlatabilmişimdir:))))))
  2. 6 Aralık 2009
  3. hayrissh

hayrissh Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    28.haftadayım bebğimin başı aşağıda ama ben bişe hissetmedim
  4. 6 Aralık 2009
  5. kba

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    merak ettiğim aşağı inmesinden ziyade doğum kanalına girmiş olması..bu doğum başlangıcında mı oluyor?doğumdan hemen öncemi oluyor? önce oluyorsa nasıl anlaşılır?? işte asıl merak ettiklerim bunlar yoksa benim kızımda döndü ve ben bişey hissetmedim:)))
  6. 6 Aralık 2009
  7. kayradorugum

kayradorugum 23.12.2009/15:00 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım bende tam kasıklarımın altında bi kıpırtılar hissediyodum ama önceden hiç böle hissetmemiştim sonra doktora gidince öğrendim doğum kanalına girmiş oğlum ellerini yüzüne koyuyomuş onun kıpırtılarıymış 36, haftada başı aşağı indi bizimkinin ama dönerken hiç bişey hissetmedim bende çünkü normaldede çok hareketli ayırt edemedim .....
  8. 6 Aralık 2009
  9. kayradorugum

kayradorugum 23.12.2009/15:00 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sen 37, haftanda olmadığın için hemen doğması iyi bişey değil bebeğin için çünkü normal olan 37, hafta prematüre olmaması için.... bildiğim kadarıyla bu bi süreç bizimki 36, haftada döndü şuan 38+5 olduk ama hala gelen giden yok yani 40 a kadar yolu var :nazar:
  10. 6 Aralık 2009
  11. kba

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    şimdi doğmasın tabi:)zamanımız var daha ama insan merak ediyo işte..bide ayağa kalkınca çok baskı yaptığından ve bu benim ilk hamileliğim olduğundan tedirgin oluyorum ister istemez..neyse zamanında gelsin kızım başka bişe istemiyorum dayanıcaz artık..hı bide sağlıklı doğsun inşallah..Allah hepimize hayırlı doğumlar nasip etsin..
  12. 6 Aralık 2009
  13. nobility

nobility Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    doğum kanalına girmiş olması erken doğacak anlamına gelmiyormuş. genelde 36.haftadan sonra bebekler doğum pozisyonu alırmış zaten..senin hissetmen kasıklarına baskı, çok daha fazla idrar çıkma ve kasıklarında özellikle yattıgın zaman bebeğin kıpır
    kıpır oynaması sanırım :)
  14. 6 Aralık 2009
  15. Mntha

Mntha Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Bebek kafasi dondu ise tamamdir. benimde bu yonden idi endiselerim.
    dondunten ve rahim acilmaya baslayinca zaten bebek geliyor.
    Benim de donmustu ama dogum kanalina girmeyince endise ediyordum.
    Dogum ani gelince mecbur bebek iniyor :)) hiç merak etmeyin kendinizi bosuna strese koymayin.
  16. 6 Aralık 2009
  17. kba

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    hmm..anladım..saolun kızlar..
  18. 7 Aralık 2009
  19. Christian_Louboutin

Christian_Louboutin Tek askim ve iki kizim Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Canım bende 40. haftanın içindeyim geçen hafta doktorum bebeğimin doğum kanalına girdiğini başının çok aşağıda olduğunu söyledi hatta alttan muayeneyle başına dokunuyorum hissediyor musun dedi:) Benim 37. haftanın başından beridir yürüdüğüm veya ayakta kaldığım zamanlarda bacaklarımın arasında elektrik çarpması gibi sancılar oluyodu hemen yere çöküyodum doktora söyledim o sıralar kanala inmiş bebişim. Şimdi tuvalete kalkamaz oldum bacaklarımın arasında gibi bi ağırlık var.