bebe bisküvisi yada bebe ekmeği zararlı diye duydum

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve nehiray tarafından 15 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

15 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : nehiray
  1. nehiray

nehiray Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    dün bebe bisküvisinin zararlı olduğunu söyledi birisi ilk defa duyduğum için şaşırdım çorba yaptığım zaman bebe ekmeğinden koyuyorum içine sabah kahvaltıda bebe bisküvisinden koyuyorum...
    bunlar kızarmış yada fırınlanmış olduğu için zararlı oluyormuş kansorejen madde varmış
    siz böyle birşey duydunuzmu doktorlarda pek fazla tavsiye etmiyomuş
    ama bizde doktorumuz dedi yani anlamadım valla kafam karışık ben hiç böyle birşey duymamıştım

2. 15 Temmuz 2008
  3. Mev*Can

Mev*Can Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    72
    Ödül Puanları:
    0
    canım valla her kafadan bi ses çıkıyor..yok şunu yedirme yok bunu yedirme..ne yedirecez allah için biz bu çocuklarımıza..valla ben eti cici bebe kullanıyorum..kızımda bayıla bayıla yiyor..doktorum kendi dedi bebek bisküvisini..sanırım herşeyi fazla kafaya takmamak lazım..

4. 15 Temmuz 2008
  5. cananfs

cananfs Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım bebegın ne kadarlık bilmiyorum ama 5 aydan once verilmesi pek uygun degil.nedeni şu;içerisinde şeker ve azda olsa tuz var.bebekelrin bobrekleri tam olarak gelişmedıgı için bunların boşaltımında zorlanabılıyor,dolayısı ile pek fazla onerılmıyor.anacak belli aydan sonra kullanabılırsın,yınede aşırıya kaçma canım.

6. 15 Temmuz 2008
  7. sevgiyle

sevgiyle Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    evet canım bende duymuştum belli bir ısıda pişen tüm yiyeceklerde bu kansorejen madde oluşuyormuş

8. 15 Temmuz 2008
  9. ozzytoygar

ozzytoygar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    doğru duymuşsun canım 120 derece üzerinde kızarmış yada fırınlanmış olan herşeyde var aslında.yanılmıyosam akrilamid diye bi madde kansorejen etki yapıyodu.bide bebe bisküvisinde sadece karbonhidrat var.tek yönlü beslenir bebek.

10. 15 Temmuz 2008
  11. misskokulumm

misskokulumm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    41
    Ödül Puanları:
    148
    sodyum benzonat diey bi koruyucu var aslında onların bi listesi vardı ama şimdi sdece bunu hatırlıyorum çünkü bu madde çoğu hazır yiyecekte colada bisküvilerde meyve sularında koruyucu olrak kullanılıyo ben şimdi dikkat etmeye çalışıyorum her aldığım şeyi iki saat okuyorum ama nereye kadar bebe bsküvilerinde de olduğunu söylemişti ablam

12. 15 Temmuz 2008
  13. baranxixnannesi

baranxixnannesi cantanem baranım benım Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    yok cnm ya ne alaka oğlum 4.aydan berı ıkısınıde yıyo sut oğlumda yıyo turp gıbı ıkısıde masalllah ınanma yedır

14. 15 Ocak 2010
  15. milkibar

milkibar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşalr bende zararlı diye duydum,o yüzden kendim evde yapmaya başlıycam,ama yinede zor durumda kalınca kulancam

16. 15 Ocak 2010
  17. kar

kar içim buz tutmuş.. Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    evet zararlılar arkadsım bebek cerrahı prof. ve kendısı ıle bunu konusmusdum bebe ekmeklerı bebeklerı puf yapıyolar ve bagırsakları yeterlı calıstırmıyo en guzelı bunun yerne cavdar ekmegı dedı..
    bebe bıskuvısı ıse asla onermıyo yuksek ısıda pıstıgı ıcın zararlı dıye..ve bebegınıkısı olmadanda cok saglıklı bıcımde gelısenı soylemısdı..

18. 15 Ocak 2010
  19. YARENn

YARENn ZzUuZzUuMmMm ♥ ♥ ♥ Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşım söyledi cici bebe falan pişik yapıyomuş. çevresindeki herkes öle sölemiş.
    çok yağlı olduğu için. biberonla veriyorlarmış biberonun ucu sırf yağ kalıyormuş. her çocukda değişiyomuş . kiminde pişik kiminde kabız yapıyormuş . onun kızı kabızmış onu bırakmışlar geçmiş.. benim yiğenimdede pişik olmuştu hemde çok kötü heralde ondan oldu
    :hulya: