Bebege az kan gitmesi

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve dudi tarafından 29 Eylül 2009 başlatılmıştır.

29 Eylül 2009
    Konu Sahibi : dudi
  1. dudi

dudi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    168
    Ödül Puanları:
    153
    Ayrintili ultrason icin bugün hastaneye gittim ve bebegime az kan gittigini soylediler suan 24+2 haftali 30 cm ve 700 gram hersey normal dediler ama az kan gitmesi bebek gelisimini durdurur ama onemli degil dediler:çok üzgünüm:önce olumsuz bisey soyleyim sonrada onemli degil diyolar ya beni deli ediyolar bide panik yapinca sana manyakmissin gibi bakiyolar.Kadin gözümün icine baka baka bebeginde gelisim geriligi olabilir ama onemli degil diyo ben soru soruncada durduk yere evham yapmayin diyoÇok üzgünüm çoookVarmi aranizda böyle bisey yasayan yada duyan yardim edin nolur yoksa kafayi yerim ben bi dahaki randavuya kadar:1no2:

2. 29 Eylül 2009
  3. renkli35

renkli35 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    57
    Ödül Puanları:
    108
    böyle bişi duymamıştım daha önce hiç, endişelenmekte çok haklısın, nesi önemli değilmiş bunun anlamadım ben.bende deli oluyorum böyle konuştukları zaman, bi de başka bi doktora git istersen.

4. 29 Eylül 2009
  5. dudi

dudi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    168
    Ödül Puanları:
    153
    2 hafta once kendi doktorumdaydim hersey yolunda dedi sadece doppel böbrekli oldugum icin ayrintili bi ultrason yapilsa iyi olur diye hasteneye yonlerdirdi ama onlar bböbrekten cok baska seylere bakip benim moralimide bozdular

6. 29 Eylül 2009
  7. baharcikk

baharcikk ali efe'm Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    benim de rahimdeki damarlarımdan birinin direnci yüksek çıkmıştı. bebeği besleyememe tehlikem vardı. rutin kontrollerimizi hiç aksatmadık. allaha çok şükür bebeğim çok sağlıklı ve normal kilosunda doğdu. bu sadece bir risk takip edildiği sürece sorun olmaz. moralini yüksek tutmaya çalış.

0dolunay0 bunu beğendi.
  8. 29 Eylül 2009
  9. ccaaddee

ccaaddee Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    cnm seni korkutmak asla istemem ama bebeğe kan gitmemesi ve gelişme gerliği çok kötü bişi ben bebeğimi kaybettim 1 ay önce gelişme geriliği nedeniyle anneden giden kan damarlarında daralma sebebiyle...cnm üzgünüm ama doktorunla görüş bilgi al herşey geç olmadan

10. 29 Eylül 2009
  11. dudi

dudi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    168
    Ödül Puanları:
    153
    Ya su an zaten gelisim geriligi diye bisey söz konusu degilmis sdece bi risk ama yinede cok taktm kafaya bebge kanin az gittigini ileride boyle bisey olabilecegini soylediler amaa suan haftasina göre gelisimi cok iyi dediler.Ya bu dr ler insani deli eder

12. 29 Eylül 2009
  13. dudi

dudi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    168
    Ödül Puanları:
    153
    Bu arada sanada büyük gecmis olsun canim gercekten cok uzuldum allah kimseye yasatmasin

14. 29 Eylül 2009
  15. sxuxtlxux gayfe

sxuxtlxux gayfe prenslerim Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    bebeĞe kan gıtmmesı durumunda dr coraspın verıyor.ben kullanıyorum.
    Cnm dr deĞıŞtır.mÜmkÜnse erkek dr olsun.

16. 29 Eylül 2009
  17. dudi

dudi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    168
    Ödül Puanları:
    153
    Canim zaten erkek dr ye gidiyorum vede cok memnunum bana bunu soyleyen zaten kendi doktorum degil hastanedeki doktordu

18. 1 Ekim 2009
  19. Gulguzeli33

Gulguzeli33 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    korkma canım bende 24.haftamdayım.benimde damarlarımdan birinde direnç varmış bebeğime yeterince kan gitmiyormuş.doktor bana bebe aspirini verdi günde bir tane alıyorum.bebeğimin gelişimi de gayet iyi.hatta önde bile gidiyormuş,doktorum maşallah dedi.bana ilk söylediklerinde bende çok korktum panikledim.doktor hiç korkma paniklenecek bir durum yok,bu durumda birçok gebe var,hatta hergün karından iğne vurulmak zorunda kalan hastalarım var,aspirinini iç,bebeğin gelişim takibini de sürekli yaparsak hiç sorun olmaz dedi.sanada az kan gitmesi gelişim geriliğine sebep olabilir demişler,gerilik var dememişler.korkma.benim arkadaşımda aylarca karnından iğne oldu,sonunda çok sağlıklı bir oğlu oldu.