Bebeğe ilaç vermenin kolay yolunu bilen var mı? Sizler nasıl veriyorsunuz damlaların?

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve aysun444 tarafından 14 Aralık 2009 başlatılmıştır.

14 Aralık 2009
    Konu Sahibi : aysun444
  1. aysun444

aysun444 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar biliyorsunuz ki bebeklere demir ve d vitamini veriliyor. ama özellikle demir vitamininin tadı gerçekten çok kötü. Bebeğim bunu almak istemiyor. hele ben portakallı bir balık yağı veriyorum onu bile içmek istemiyor oğlum.
    bu vitaminlerini verirken bir kaşığa hepsini damlatıyorum hepsini çünü bir defada kurtarayım ve kurtulayım diye düşünüyorum. ve kandırarak veriyorum. mesela geçen gün zorla ağzına verdim, ağzını açmak istemedi, kafasını tuttum zorla açtım ağzını ve verdi. İnanın kendimden nefret ettim. Bana bakışını görmeliydiniz, gözlerini gözlerime dikti ve "bana bunu neden yapıyorsun" der gibi garip bi ifadeyle suratıma baktı . bu bebek daha 7 aylık. ve gerçekten bana öyle bakıyor. anlam veremiyorç.
    bu günde bi kaşığa su koydum ağzını açtı, ikinci kaşıklada ilacı döküverdim, su zannettiği için yine açtı ağzını. sonrasında tabi yine o ifadedelikafadulden

Varmı uygun incitmeyecek tatlılıkla içirecek kolay bi yol. nolur çok ihtiyacım var söyleyeceklerinize. karar verdim zaten bir daha kandırarak vermiycem. zorla vermek zaten artık imkansız açmıyor ağzını. ee bu ilaçlarda uzunca bir süre veriliyor.
    Ne yapayım ben ya.

2. 14 Aralık 2009
  3. vaveyla_a

vaveyla_a kaktüs Pro Üye

Beğenildi:
    116
    Ödül Puanları:
    163
    mrb ben güldürüyorum..sonra çay kaşığıyla ağzıne tepiyorumhihoyyyt

4. 14 Aralık 2009
  5. KBY

KBY Yupukçuk böceğimmm Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    inanmııcaksınız ama benim bi tanecik oğlum o iğrenç demir ilacına bayılıyoo.ağzını şapırdata şapırdata içiyo yawrum.wersem yine içicek.geçen ağızdan aşı oldu o acı tada bayıldı.hemşire bile şok oldu:):):1shok:

6. 15 Aralık 2009
  7. kelebegim

kelebegim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    kan ilacını değiştirmeyi dene istersen
    ben kızıma ferrum housman diye kan şurubu veriyorum ve tadı damlalardan cok daha güzel
    kızım hiç itiraz etmiyor vitamin olarakta minadex kullanıyorum balık yağıda var içinde.

8. 15 Aralık 2009
  9. cokmasum

cokmasum Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    79
    Ödül Puanları:
    153
    benim oğlum 2 yaşında ve öyle kurnazki ilacı görünce köşe bucak kaçıyo yere yatıp ağlamaya başlıyo tam bi işkence yani ve zorlayıncada kusuyo heryer berbat oluyo

bende kendimce bir formul geliştirdim ne yapayım yemek yedirmeye başlarken elime yemek tabagını alıyorum ama kaşığa surup yada damla ne ise koyup yanına gidiyorum oğlum aç ağzını mama diyorum hooopp veriyorum ilacı yüzü ekşiyo ama en azından gürültüsüz bi şekilde hallediyoruz böyle işte arkasındanda yemek allah kolaylık versin çok zor bazende kaşığın ucuna yoğurt koyuyorum geri kalan kısmına ilacı öylede içiyo

10. 15 Aralık 2009
  11. Esmer Gxuxlcin

Esmer Gxuxlcin ♥αℓуα ∂υ&#9 Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    Bos siringaya koysan ve versen yani agzina SIKSAN ardindan memesini yada yiyip icecegi herhangi birseyi versende olabilir.
    Allah yardimcimiz olsun .:)

12. 15 Aralık 2009
  13. BsRNzM

BsRNzM SuDeNiZiM Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    belki ilaç emziği deniyebilirsin
    ben şurubu falan öyle veriyorum kaşıkla vermeye çalışsam diliyle itiyor döküyor püskürtüyor
    ama ilaç emziğini agzına sokunca ilkten anlamıyor ne oldugunu birden yutuyor :))

14. 15 Aralık 2009
  15. BsRNzM

BsRNzM SuDeNiZiM Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    bu arada ben japlonunkini kullanıyorum diğerleri normal emzik gibi normal emzikten nefret etmesinden korkuyorum

16. 15 Aralık 2009
  17. Burcuxoxzge

Burcuxoxzge Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    198
    ayy şu yazılanları okuyunca anneliğin tam bir kurnazlık çabukluk yaratıcılık olduğuna karar verdim...
    konuyu açan arkadaşımda kendimden nefret ettim zorla çirnce demiş ama en nihayetinde onun iyiliği için yapıyorsun kuzum
    annemde şöyle bir taktik izler. :))) ağzını mıh gibi kapatıp açmıyor ya azıcık burnunu sıkar çocuk nefes almak için mecbur açar ağzını annem ilacı teper:)))))))))))) demek herkes kendince br yol geliştiriyor mecbur:)))))))

18. 15 Aralık 2009
  19. prism

prism karamel Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ben silikon kaşıkla veriyorum. Böylelikle dışarıya akmıyor. emzik gibi olduğu için kaşığı emiyor.