Bebeği 1 yaşında olanlar sabah,öğle,akşam neler veriyorsunuz bebeklere

Konusu 'Bebeklerimiz için Ek Besin Öneri ve Tarifleriniz' forumundadır ve adescik tarafından 15 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

15 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : adescik
  1. adescik

adescik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    selam benim kızım 1 yaşında oldu çorba ve yogurttan başka birşey yemiyor ve anne sütü alıyor..gelişimi iyi fakat artık ben çeşitli beslensin istiyorum yemek ve meyve vermekten yoruldum çünkü yemiyor.. siz neler yediriyorsunuz bebeklerinize bir günlük menünüz nasıl ??

2. 15 Temmuz 2010
  3. pollyannaa

pollyannaa 1kral+1kraliçe+2 prenses Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    benim kızım 11 ayını yeni bitirdi.. bu aya kadar yoğurt sevmedi hiç. sonra bi gün hazır yoğurt verdim biraz tedirgindim ama burada ki anneler sağolsun yardımcı oldular ve artık yiyor:) ama çoooookkk hareketli olduğu için bi türlü kilo almıyor.hala 9 kilo:KK43:
    bi günlük menümüz: ( öyle aman aman bişey yemiyor benim kız)
    ------ sabah uyanınca 2-3 dk emziriyorum
    2 saat sonra ü.hero baby kahvaltı saati veya normal kahvaltılıklardan
    sonra yine 2-3 dk emzirme ve uyku
    --------öğlen etli sebze çorbası veya 1-2 köfte veya evde hangi çorba varsa
    2-2,5 saat sonra bir kavanoz mamasından az yoğurt veya meyve
    sonra emzirme ve uyku
    --------akşam 1 çay kaşığı tereyağında 2 tatlı kaşığı irmik hafif kavuruyorum.ocağı kapatıp ılık su ekliyorum iyice ezip 1 tatlı kaşığı pirinç unu ekleyip tekrar pişiriyorum
    muhallebiyi bitirmediği zaman 2 saat sonra kalanına 1 kaşık pekmez ekleyip veriyorum, bitirdiyse 2-3 kaşık yoğurt yiyor.
    sonra da yine emzirme ve gece uykusu

4. 15 Temmuz 2010
  5. ilgin0707

ilgin0707 seviyor seviliyor:) Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    canım benim kızımda mayıs doğumlu
    bir günlük menümüz şöyle
    sabah 180 ml süt
    bir saat sonra kahvaltı peynir ceviz bebe bisküvisi süt o anda ne mevcutsa
    öğleden sonra çorba
    arada meyva
    akşamda ne pişirdiysem onu yiyor
    yatmadanda sütünü üçüyor

haftada bir gün balık yediriyorum ayrıca çorbalarının içine kıyma ekliyorum

6. 15 Temmuz 2010
  7. adescik

adescik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkür ederim canım, dikkat ettim sanırım sende ev yemeği vermeye başlamamışsın acaba geçmi kaldık diyorum..akşam öğünlerinde yemek yesin istiyorum ama olmuyor yoksa benmi acele ediyorum..

8. 15 Temmuz 2010
  9. adescik

adescik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    tşk ederim sen akşam yemek vermeye başlamışsın ne tür yemekler veriyorsun ve kadar yiyiyor bir ölçün varmı? birde merak ettiğim emzirmiyorsun sanırım yatmadan önce kaç cc süt içiyor gece yine süt istiyormu?( günlük en az 500 cc içmeli diyorlar) meyva ne kadar yiyiyor mesela bir şeftali bitiriyormu? çok sordum ama benim kızım kilo almamaya başladı bende yaşıtlarının ne kadar yediklerini merak ediyorum ona göre daha ısrarcı olucam...

10. 15 Temmuz 2010
  11. pollyannaa

pollyannaa 1kral+1kraliçe+2 prenses Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    canım ev yemeği haftada bir filan veriyorum. Malum yağı tuzu bizlere göre...Ama bazen tuzunu eklemeden kızıma ayırıyorum bi kase.Yavaş yavaş artıracağım. 1 ay sonra süt içmeye de başlayacak hayırlısıyla... senin kızın kaç kilo şuan. benimki yaklaşık 3 aydır sadece 250 gr.aldı. ne kadar yese de çok hareketli kilo tutmuyor ki bilmiyorumkismile

12. 15 Temmuz 2010
  13. adescik

adescik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benimkiside çok hareketlendi 10 kğ şuanda ama bizdede kilo alımı durdu o yüzden daha iyi beslemeye karar verdim.. bende süte başladım zorla içirmeye çalışıyorum valla benimkisi herşeyi zorla yiyyor.. ne yapıcaz bakalım

14. 19 Temmuz 2010
  15. galatea79

galatea79 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim kızımda şu an 15 aylık....sabah 8 de uyanıyor, 8:30 gibi cicbebe,gün aşırı yumurta, peynir,bal,ceviz karışımını yiyor...sabah ilk uyandığında bir kaşık pekmez içiyor...10 gibi 200 ml süt içiyor ve uyuyor. öğlen 1 gibi çorbasını içiyor, çorbalarına ya tavuk veya kırmızı et mutlaka koyuyorum... bazen ona göre yemek varsa veriyorum. mesela bugün semizotu yemeği yedi...2:30 gibi bir kase yoğurt yiyor. 3:30 gibi de meyve saati meyvesi değişebiliyor bazen bir dilim karpuz yiyor bazen de üzüm veya kiraz,bazen üzüm suyu sıkıyorum...sonra gene uyuyor... akşam 6 da gene çorba içiyor bazen kıymalı makarna filan yapıyorum ona özel...7:30 gibi tekrar 200ml süt içiyor..yatmadan öncede muhallebi yapıyorum pirinçunu ve süt ile yiyo rve yatıyor... benimkinin iştahı maşallah iyi....ama tüm yemekleride yemiyor tabiii..seçtiği yemediği şeylerde var..bu arada en sevdiği yemek bamya...şu an kilosu yaşıtlarıa göre ileride maşallah...14 kilo...ama ben doğduğu günden beri öğünlerini hiç aksatmadım ama zorlamadım da ilk başlarda pütürlü yemek istemedi yavaş yavaş alıştı onada ısrar etmemek gerekiyo bebeklerde..onlar zamanı gelince yiyorlar nasıl olsa...

16. 19 Temmuz 2010
  17. nxixnxixm

nxixnxixm nınım ve ata'm herşeyim Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    sabah 06.00 kalkıyor ve 50 cc su içiyor..
    saat 07.30 da beblac yada milupanın kahavtılığından 2-3 yemek kaşığı su yada sütle karıştrıp
    yanındada ya penir yada yumurta veriyorum..
    öğlen yemeğine kadar ar yok (iştah kapanıyor öğleni yemiyor ondan)
    Öğlen 1 kaseye yakın koyu kıvamda çorba
    saat 14.30 da meyve
    16.30 gini yarım kase yoğurt
    alşam 18.30 da öğlenki çorbanın kalanı yada muhallebi
    yatarken 20.00 de 200 cc süt içiyor..

Bu aralr çok iştahsız..suyu çok içiyoruz...
    Gece yatmadan (ben) 24.00 gibi 200 cc süt
    daha devam sütümüz kesilmedi doğum gününden sonra doktora gidecğiz bakalım ne diyecek..

18. 20 Temmuz 2010
  19. adescik

adescik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    maşşallah senin beslenme şeklin gayet iyi.. ama bebeğinde yiyiyor tabi oda çok önemli dikkatimi çeken bir şey yedikten 1 saat 1.5 saat sonra bile başka birşeyler yiyebiliyor...kilosuda oldukça yüksek aman maşşallah diyorum size.. benimkiside süt içmeye başladı ona seviyorum..anne sütü iyice azalmıştı zorluk çekiyorduk. akşamlarıda doyumluk yemiyor ama alışsın diye tadımlık yemeklere başladık.bir eksiğimiz var meyve