Bebeği 6 Aylık Olduğu Halde Ek Gıda Veremeyen Var Mı?...

Konusu 'Bebeklerimiz için Ek Besin Öneri ve Tarifleriniz' forumundadır ve selinda_ tarafından 1 Haziran 2010 başlatılmıştır.

1 Haziran 2010
    Konu Sahibi : selinda_
  1. selinda_

selinda_ Guest

Merhabalar;
    Bebeğim 6 aylık oldu. 5. ay kontrolümüzde 300 gr kilo almıştı ek gıdaya yavaş yavaş başlayalım dedi doktorumuz. Meyve suyu, az az kahvaltı, yoğurt falan verdiği listeye göre gidelim dedik ama bebeğim inanılmaz huzursuz oldu. Geceleri nerdeyse saat başı uyanmalar, gündüz tüm gün toplam 1,5 saat uyuma falan ve bunların yanısıra bas bas bağırıyor sürekli. Anladık ki sindirim ile ilgili problem yaşıyor. Ben de şimdi 1 haftadır yine sadece anne sütü ve formül süt veriyorum. Başına böyle birşey gelen var mı? Öyle öyle alışır ver diyen de var ama çok huzursuz oldu. Sizin bebekleriniz de ilk zamanlar böyle bir sorun yaşadı mı?

2. 1 Haziran 2010
  3. *YAXGXMUR*

*YAXGXMUR* 03.12.2009 / 23:45 Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    2 gün sonra 6 ay biticek bizim.yeni yeni tattırmaya başladım elma suyu-püresi,yoğurt,pekmez,su veriyorum.ilk başlarda istemedi yeni yeni başlıyor alışmaya bunun dışında bişi vermedim.
    senin bebeğin diş çıkarıyor olmasın.ozamanda yaparlar böyle huzursuzluklar

4. 1 Haziran 2010
  5. selinda_

selinda_ Guest

İstememesi normal evet bizimki de istemedi ama bir şekilde yedirdim 2 hafta falan. Yedikten sonra uyumuyor bağırıyor, huzursuz oluyor ama sadece anne sütü ve devam sütü verirsem gayet rahat. Hem iyi uyuyor hem de kakasını yapmakta zorlanmıyor. Ek besin verdiğimde karnı çok gurulduyordu. Kabızlık da oldu.

Diş konusuna gelince 2 dişinin yeri kabarmış ve çok kaşıyor ama sadece anne sütü alırken de huysuzlanması lazım ama olmuyor işte...

6. 1 Haziran 2010
  7. selinda_

selinda_ Guest

Ben şunu merak ediyorum; acaba sebat etmek mi lazım. Her bebek yeni gıdalara alışırken az yada çok gaz problemi yaşar mı acaba. Yani zamanla alışır deyip devam mı etmeliyim acaba? ıki arada bir derede kaldım. Ek besine geç kalınca yemeklere alışması zor olur mu acaba? Yoksa hazır olmasını beklemek daha mı sağlıklı olur.

8. 1 Haziran 2010
  9. pamukannesi

pamukannesi Göründüğün gibi değilsen,hiç görünme daha iyi...' Üye

Beğenildi:
    1.138
    Ödül Puanları:
    163
    canım benim ki zorlanmadı hiç.. üstelik ben 5. ayında öle bi kaşık ver sonra arttır falan da yapmadım... direk öğün olarak başladım... gaz, sindirim sorunu falan yaşamadı.. sanki kırk yıldır yiyomuş gibi yiyodu bebişim:nazar: demek ki bebekten bebeğe deişio..verdiğin miktarları azaltsan.. ne bilim 2 kaşık veriyosan bi kaşık ver.. gün içerisinde hepsine yüklenme... misal yoğurt veriyosan meyvesuyu verme... senin bebişin kaldıramadı demek ki hepsini... canım kabızlık her bebekde oluo genelde ek gıdaya geçince... benimkinde de var..

10. 3 Haziran 2010
  11. mart09

mart09 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    228
    Ödül Puanları:
    113
    Valla ben 2 aydır denememe ragmen kızıma hiçbirsey yediremiyorum halen. Benimkisi çok inatcı cıktı:KK43:

12. 3 Haziran 2010
  13. necla_38

necla_38 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim kızda yemiyo kızlar 6 aylık oldu güç bela uğraşıyorum bişe yemiyo emiyo öyle napıcam bilmıyorum

14. 3 Haziran 2010
  15. selinda_

selinda_ Guest

Benim oğlum çok öyle tepki vermiyor arkadaşlar. Yani ağzını falan kilitlemiyor. Bir şekilde döküyorum ağzına, rahatsız oluyor belli ama bizim asıl sorunumuz yedikten sonra sindirim ile ilgili. Hala gaz problemi var sanırım. Gece çok sık uyanıyor. Sizinkiler alışacaktır zamanla diye düşünüyorum. "Yıpratma kendini bak hepimiz büyüyüp yiyoruz" falan diyorlar ama şu damak tadı meselesine geç kalıp gelişimin geri kalmasından korkuyorum.

16. 8 Haziran 2010
  17. zeynepSav

zeynepSav Dünyamsın Üye

Beğenildi:
    139
    Ödül Puanları:
    113
    Arkadaşım bizdede aynı sorun var bebeğim 7 aylık ama ne yese gaz problemi çekiyo
    emerse gayet mutlu ama ek gıdalardan bi iki saat sonra çocuk çıldırıyo anlamadım gitti
    ne yapacağım bilmiyorum...

18. 9 Haziran 2010
  19. eness

eness Avoncu Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    86
    genelde 6 ayı bıtıırp de ek besıne baslayan bebekler boyle sorun yasayabılıyor.ama mecbursun 1 er kasıktan baslayarak vermeye.bır de moralını bozmak gıbı olmasın 300 gr almıs 5.ay kontrolunde kac kılo almıstı,doktorun bısey soylemedı mı?kavanoz mamalarını da deneyebılırsın genelde bebekler sevıyor.