bebeği antibiyotikten ishal olan varmı??

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve funda72 tarafından 23 Nisan 2010 başlatılmıştır.

23 Nisan 2010
    Konu Sahibi : funda72
  1. funda72

funda72 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba...oğluşum 5,5aylık.öksürük kesilmeyince doktora gittik.bronşlarda daralma olunca öksürük olur normal dedi.hırıltıda vardı ateşte:KK43:((antbiyotik yazıcam mecbur dedi.zinnat yazdı.aeş düşürücü ibuprofen cinsi bir şurup içir dedi.bide ventolin verdi...ama ilaçlaa başaldıktan sonra ishalde başladı..zavallım 6-7kez yapıyo ..doktorunu aradm.antibiyotik ishal yapar rengi nasıl kaç kez yapıyo faln dedi.sarı renk 6-7kez dedim bayağı yapıyomuş olmazsa isahali baskılayıcı toz vereyim dedi..tmm dedim aldım.dün başladık.inş geçer ama geçmezse diye korkuyorum..hala hrıltılı nefes alıyo.çok öksürüyo..ishalde o tozu içtikten sonra yeşile döndü.neden acaba?sizlerde sorun yaşayan oldumu böyel?nasıl geçti?su,tuz,şeker karışımı verdinzm?doktorum bişey demedibunla ilgl ama yeşil renk değlse sorun dedğil dediğne göre gerekeck galiba bu karışım ufff moralim çok bozuk:KK43:(( :sinifsinif:

2. 27 Nisan 2010
  3. gulcesinik

gulcesinik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhabalar,

oğlum 4 aylıkken ameliyat oldum ve bana da antibiyotik olarak bebeğimin en az etkileneceği zinnatı yazdılar, oğlum aşırı derecede ishal oldu ve en son kakası mavi yeşil renkte kaka yapınca dr. um 3 gün sonra antibiyotiği kesti, Ancak oğlum bu üç gün içinde kilo verdi ve süzüldü, yani bu antibiyotikler her ne kadar bebekleri en az etkililerde olsa bağırsak sistemlerini bozuyor. Geçmiş olsun.

4. 28 Nisan 2010
  5. eness

eness Avoncu Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    86
    ishal degıl ama sık yapmaya basladı.antibiyotıgı keseli 4 gun oldu gunde 2 kez kaka yapıyor

6. 4 Mayıs 2010
  7. funda72

funda72 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    geçmiş olsun cnm...bizimde ishal artınca doktorumuz toz verdi ishal için azcık düzelir gibi oldu ama gene arttı..laç bttkten bikaç gün snra düzeldi şükür
    bizimde yle oldu şimdi iyi