Bebeği ateşlenen arkadaşlar, lütfen yardım

Konusu 'Kasım Anneleri' forumundadır ve julianne tarafından 30 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

30 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : julianne
  1. julianne

julianne Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba arkadaşlar, dün gece 3'te kızımı emzirmek için aldığımda çok sıcak geldi. Ateşini ölçtüm 38.1 çıktı. Sonra eşimi uyandırdım. Fitil yaptık, soyduk falan yarım saat içinde 36 buçuğa düştü. Bu sabah yine 37 olmuş. hafif iştahsız ve biraz sıvı kaka yapmış. Yarın sabah da yola çıkacaktık. Eşim ısrar ediyor doktora götürmemek için. ben aradım doktoru, çok panik yapmayın ama 38 buçuğu geçer geçmez hemen gelin dedi. Bu arada 6 saatte bir calpol şurup veriyorum.
    Ya en çok korktuğum şey idrar yolları enfeksiyonu. Gidip bir tahlil yaptırsak içim rahat edecek ama işte eşim ısrarla götürmüyor. Hastane ortamına sokmayalım falan diye. Ben de işteyim şimdi. Ne yapsam ne etsem kafam karıştı.

2. 30 Temmuz 2009
  3. PassioneLore

PassioneLore herkes haddini bilecek ! Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    gecmıs olsun canım
    ama doktorun da soyledıgı gıbı 38,5 dan sonra tedbır ıcın goturmek gerekıyor
    ama su an ateslı cok yuksek degıl
    sıvı kakasının sebebı calpol olabılır cunku bende bu surubu verdıgım zamanlarda oglum sureklı ıshal oluyor
    aslında cok endıselenme derım ama uzun yola cıkacagınız ıcın cıkmadan evvel gotur ısersen doktora
    esın de soguk kanlı davranmaya calısıyordur

4. 30 Temmuz 2009
  5. EU3

EU3 Guest

juli geçmiş olsun canım, bizde bütün gece ayaktaydık, akşam 10.30 gibi ateşlendi gün boyuda ishalli kaka yapmıştı, calpolle biraz düştü, gece 3 gibi 39 u gördük fitil verdik, bir saat sonra ateşi 36.5 ti ve keyfi yerindeydi ama fitili kakayla dışarı atmış sabaha karşı yine ateşlendi az önce dr dan geldik bugünlerde sık görülüyormuş sana tavsiyem dr göstermeden yola çıkmayın, bizim salı günü hafif belirtilerle başlamıştı dün gece ağırlaştı, birde boğazını kontrol et canım ben salı günü kızarık ve şiş olduğunu görmüştüm dr da aynı şeyi söyledi, kan tahlili yaptırdık sonuç temiz ama kaka yapmadığı için geldik eve yaparsa götürecez

tekrar geçmiş olsun canım ihmal etmeyin

6. 30 Temmuz 2009
  7. andina222

andina222 nihayet bir anne... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    2 gündür haatayız julicim geçen gece ateşlendi dün sabah doktora gitti bi, ton ilaç , üst solunum yolları enfeksiyonu olmuş beklemeden git canım doktora batu ağlıyo kaçtım

8. 30 Temmuz 2009
  9. julianne

julianne Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Sağolun kızlar. Şimdi doktora gidiyoruz. Ateşi çok yüksek değil ama yola çıkacağımız için gidelim dedik. ınşallah bütün kuzucuklar iyileşir. Denizanası çok geçmiş olsun. 39 olduğunda paniklemedin mi. Ben çok panik oluyorum bu ateş mevzusunda. Sanırım eşim beni rahatlatmak için soğukkanlı duruyor.

10. 30 Temmuz 2009
  11. elmalxix turta

elmalxix turta Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Ateşlenen tüm bebişlere çok geçmiş olsun.
    Juli'cim, umarım önemli bişey değildir. Tahlilleriniz temiz çıkar inşallah...

12. 30 Temmuz 2009
  13. eylul166

eylul166 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    833
    Ödül Puanları:
    238
    geçmiş olsun canım,umarım önemsiz bişeydir,dr a götürmekle en iyisini yaptın ..

14. 30 Temmuz 2009
  15. EU3

EU3 Guest

canım ateşten bende korkarım ama biraz soğukkanlıyım, belki işimle ilgili olduğundan çok paniklemedim, çok üzüldüm ömrümden ömür gitti o ayrı, birde bizim ilk ateşimiz deniz doğduğundan beri hiç ateşlenmedi ve hastalanmamıştı onun içinde çok üzüldüm

denizde kaka yaptı sonunda babası götürdü sonucu bekliyor alıp dr gösterecek inşallah temiz çıkar,

tüm bebişlere geçmiş olsun

16. 30 Temmuz 2009
  17. EU3

EU3 Guest

kaka sonucumuzda temiz çıkmış allaha şükür, heralde bizimkide üst solunum yolu eşim gelsin sonucu yazarım

juli sendende haber bekliyorum unutma

18. 30 Temmuz 2009
  19. andina222

andina222 nihayet bir anne... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    julicim gelir gelmez yaz merak ettim , denizin anası sevindim canım tahlil sonucunun iyi çıkmasına çok geçmiş olsun..
    bizde ilk defa hastalanıyoruz , pek kötüydü iki gündür , şimdi biraz daha iyi , bugün süt iznimi kullandım sabahtan evdeydim ama dünkü halini hiç unutamam yavrum ne ağladı ne ağladı , bide doktor mürekkep gibi bi damla vermiş boğazları için her yanı mosmor ağladıkça o mor luklar görünüyo aman ne bilim bi tuhaftı işte , bizd eyarın kontrole gidicez inşallah bişeyi kalmaz yarına yoksa doktor antibiyotiğe başlıycaz dedi :sinifsinif: