Bebeği diğer bebeklerden küçük,zayıf,kısa olanlar....

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve duyguby tarafından 15 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

15 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : duyguby
  1. duyguby

duyguby Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar,
    5 aylık bir kızım var.2500gr olarak doğdu.Doğduğundan bu yana cok fazla kilo almadı.ama sağlığı maşallah yerinde.şu an 5700gr.Çok hareketli,tepkili bir bebek.Ama bir sorunum var.Ne zaman dışarı cıksak ve diğer bebeklerle karsılassam,kızımdan ayca daha kucuk olanların bile daha iri olduğunu görüyorum.benimki yanlarında minnacık kalıyor.Hepsinin kilosu iyi,kolları bacakları dolgun,boyları daha uzun.Kahroluyorum.Acaba aynı durumda olan yada yasamıs olan varmı?
    Allah baska bir dert vermesin,çok şükür ama korkuyorum bebeğim geri mi kacak,kısa mı olacak,zayıfmı olacak diye.Normalden daha kucuk olup,sonradan bebeği gelişen varmı?
    bana hep zayıf bebekler sonradan yasıtlarını geciyor dediler ama 5 ay oldu hala aynı:KK43:(

2. 15 Ağustos 2010
  3. Dinamiss

Dinamiss Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    36
    Canım benim eğer bebeğin sağlıklı ise lütfen bunun için üzme kendini. Neticede bazı insanlar tombiş bazıları ince yapılı, bazısı uzun bazısı kısa olmaz mı?
    Belki de senin güzel kızın da ince yapılı çok zarif bir hanımefendi olacaktır. Eğer sağlık sorunu yok ise hiçç dert etme..
    Hem okuduğum çoğu yerde bebek 5. ayın sonunda doğum kilosunun 2 katına ulaşmış olmalıdır diyor, e seninki de bu sınıra ulaşmış hatta geçmiş bile.
    Diğer mesajlarından da hatırlıyorum seni, çok emek verdin çok uğraştın kızınla, artık rahat ol inşallah sağlıkla büyüyecektir.

4. 15 Ağustos 2010
  5. helinim08

helinim08 Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    48
    canım benim kızım da akranlarına göre zayıf (ki doğum kilosu 3370 gr) hele geçen sene yaşıtları 10-11 kg iken kzım 7 kg dı her gören yok "annesi iyi bakamamış mı?" yok "bakıcı iyi bakamamışmı?" diye sorduklarında çıldırıyordum hele bir tanesi "prematüre mi oldu?" deyince kadına bağırmamak için zor tuttum işin en kötü yanı ise hırsımı kızımdan çıkarıyordum :KK43:( yemeyince resmen sinir krizi geçiriyor bağırıp çağırıyordum :KK43:(
    sonra bir baktım kızım gayet sağlıklı ve neşeli bir bebek bana ne milletin çocuğundan he gönlüm azıcık tombişte azıcık tombiş olsun da onu doya doya mıncıklayayım diyorum :))
    sen de bebeğinin keyfini çıkar boşver başka bebekleri bebeğin neşeliyse mutluysa gül geç .
    bebeğini de güle güle büyüt canım ...

6. 15 Ağustos 2010
  7. Hymarry

Hymarry SOLDAKİ SAREE'NİN, SAĞDAKİ HALE'NİN ANNESİ :) Pro Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    38
    ya hep söylerim bizi insanlar yoruyor,
    kime ne yaa bizim çocuğumuzdan hayret ediyorumm,
    ayrıca o bebeğinize küçük diye söylenen tipler bebek biraz büyük olunca da bu obez olur diyorlar,zamanın moda terimi,bi bakmakla anlaşıyor hemen obezlik ya,
    benim iki kızım var,biri büyük,biri küçük,ikisine de ben bakıyorum,nolcak şimdi,beceremiyormuyum,birini az birini çok mu besliyorum hıh :dilcikar:
    sağlık olsun,sağlıklı olsunlar yeter,
    ben bana biri soru sorunca hemen lafı değiştiriyorum artık..

8. 15 Ağustos 2010
  9. Su-Perisi

Su-Perisi Meleğim iyiki varsın... Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    canım benim kızımda 2500 kilo doğdu.
    banada herkes dedi halada derler zayıf diye.
    artık takmıyorum.milletin ağzı torba değilki büzesin..
    cahil cahil konuşuyolar işte.
    sağlıklı olmayıp kilosu olsa çokmu iyi...
    takma canım boşver sağlıklı olsunlar yeter.
    gerisi boşş...bebişinle olmanın tadını çıkar...

10. 18 Ağustos 2010
  11. duyguby

duyguby Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    canlarım cok haklısınız hatta bana moral de oldunuz.Fakat bugun kontrole gittik.Doktor cok az kilosu,çok az alıyor dedi.Su an 8 kilo olması lazımdı dedi.Nasıl oluyor anlamıyorum.Ben bu cocuğa her ay 1 kilo nasıl aldıracaktım.Mamayı arttır olmazsa testler yaparız dedi.Su an zaten ek gıdalara geçiş dönemi.ben sutmu vericem,mamamı arttırıcam ek gıdamı vericem ya.Ne yapıcağımı şaşırdım.
    su perisi,senin kızın su an kay aylık canım ve kaç kilo acaba.yada 5 ayı dolduğunda kaç kiloya ulaşmıstı hatırlıyormusun..
    boyu 64 cm olmuş.48 cm doğmuştu benimki..

12. 18 Ağustos 2010
  13. Su-Perisi

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    canım senin için baktım gelişim cetveline
    doğum kilosu 2500 boyu 46cm doğdu.
    çok ufaktı benim kızım.
    5 aylıkken 6.875gr boyu 62.5 muş.
    kızım şuan 14 aylık yaşında 10.300 gr geliyordu.
    şuan ne oldu hiç bilmiyorum.
    yaşından sonra kontrollere götürmüyorum artık

14. 18 Ağustos 2010
  15. rengarenkrengarenk

rengarenkrengarenk evli mutlu çocuklu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    duyguby hiç canını sıkma 5 aylık nasıl 8kg olması gerekiyomuş anlamadım benim kızım 7.ayı bitti 7940gr. ayına göre zayıf ama dr hiç bana şöyle olmalı bööyle olmalı demedi etli olacağına kemikli olsun boyu ve baş çevresi iyi kiloya takılma diyo
    e tabi etraftakiler bakamamışsın kızına falan diyolar ama napim yemiyo

16. 18 Ağustos 2010
  17. Su-Perisi

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    38

ne 8 kilosu ya doktorun baya abartmış canım.
    yaşında doğum kilosunun 3 katı olması gerek.

18. 21 Şubat 2011
  19. yagmur0301

yagmur0301 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Boşver canım sağlığı yerinde olsun da kiloya takılma fazla. Benim ilk kızım tombişti. Gören ne kadar tombul bu böyle diyodu. Sürekli nazar oluyodu. İkinci kızım şu an 6 aylık,6100 gr. 2800 gr doğdu aynı senin bebeğin gibi yavaş kilo alıyo. Bunu gören de siz buna bişey yedirmiyomusunuz diyo. Hayır diyet yaptırıyoruz diyorum. Canını sıkma kasaba et borcumuz mu var. Bak kendimize sürekli zayıflamaydı diyetti diyip duruyoruz. Kilodan kim fayda görmüş ki bebekler görecek. Allah sağlık versin üzülme