Bebegi Donen Dogum Pozisyonunu Alan Varmi?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve EU1 tarafından 12 Şubat 2008 başlatılmıştır.

12 Şubat 2008
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

Kizlar bebegi dogum pozisyonu alan yani asayi donen varmi? Varsa bebegin hareketleri nasil yani donunce degistimi yada dondugunu hissettinizmi?

2. 12 Şubat 2008
  3. ayxsxegxuxl nixsxancxixsoy

ayxsxegxuxl nixsxancxixsoy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    mrb...Henüz çok erken o pozisyon için şimdi her şekilde durabiliyo

4. 12 Şubat 2008
  5. kibela24

kibela24 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    ben donusunu hıssetmıyorum o nasıl oluyor
    arada tekmelerı epey sarsıyor ama

6. 12 Şubat 2008
  7. EU1

EU1 Guest

yakamozun bebisi donmuste ondan aklima geldi.Birde dun acayip birsey oldu.Normalde kizim hep sag tarafimda hic sola gecmedi yada baska sekile girmedi.Ama dun aniden egildim ve kramp girdi karnima sonra yarim saat sanci cektim.Yuruyemedim ve ondan sonra kizim sola gecti ve cok hafif tekmeler atmaya basladi.Sonra bugunde gobegimin hizasinda ne sag ne solda ortada dik duruyordu.Sonra tekrar sagima gecti ve hareketlenmeye basladi ayni tekmeleri atmaya basladi.Dun ne oldu niye oyle oldu anlamadim yani.Bende acaba dondumu diye dusundum.Korktum aciksasi bugun oynamasaydi doktora gidicektim.Cok sukur ki oynamaya basladi.Bu arada donerken anne baloncuk sesi gibi bir ses duyar ve karninin karistigini hissedermis.Kisacasi bebegi donen anne hissedermis donen varsa nasil birsey oldugunu tarif edebilirmi?

8. 12 Şubat 2008
  9. myflowers

myflowers biroyana birbuyana salla Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    anniş adayıo bak dondugunu ancak su sekılde hıssedersın ksıklaerında hareketlenme oluyomu genelde bebısler 30 cu haftadan sonra donerler eger kasıklarında durtme zorlanma bebegın hareketlerını kasıklarında hısedıyosan bebegı9n donmustur ayaklarıda kaburgalarının oraya cıkmıstır valla donunce anneyı cok rahatsız edıyo her bır tekmesı benı ıcımden parcalıyo sankı bıde cımcıklıyooo yıne de hos duygu anlatabılmsımdır ındsallah

10. 12 Şubat 2008
  11. xoxmrxuxm

xoxmrxuxm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    168
    Ödül Puanları:
    93
    2 gündür kasıklarımda hareketlerini hissediyorum oğlumun döndümü acaba daha önce hiç bu kadar hissetmemiştim.

12. 12 Şubat 2008
  13. myflowers

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    buyuk ıhtımalle donmustur tabı daha dogum kanalına ınmemıstır fakat dogum poızızyonunu almıstır kasıklarında agrı hıssedıyosan hareketlenme asagıdaysa buyuk ıhtımalle donmustur canım doktorum soylemıstıgercektende ben hıssetıgım zamn doktorum evt dogum pozısyonunu almıs demıstı

14. 12 Şubat 2008
  15. EU1

EU1 Guest

Bugün doktora gittigimde doktor hemşireye not aldırırken baş aşağıda dedi bende dönmüşmü diye sordum normalde 6. ayda dönüyor diye biliyorum ben hatta isterseniz nevra topalismailoğlu diye google aratın siteye girin orada 6 ayda dönüyor diye şekille gösteriyordu. Bende tam olarak döndüğünü hissetmedim ama şimdi anladım nasıl anlatayım içimden böyle birşeyler boşaldı gibi oldu. Ve artık yerden birşey alırken falan karnım acımaya başladı kızıma zarar veririm diye korkuyordum. Tabi birde tam kasıgımda resmen hissediyorum koltukta otururken ayaklarımı uzattmadığımda rahat edemiyorum pıt pıt kıpırdıyor kasıgımda meger elleriymiş şimdi anladım. Özellikle sağ kasığımda sürekli ve hareketleri dahada netleşti. Böyle karnımda köstebek gibi inip çıkmalar oluyor. Ben bunuda kilo aldığına yoruyordum. Meğer küçük meleğimin pozisyonu değişmiş annesi yer onu. Bugün suratını gördüm masum yavrum ne kadarda güzeldi.

16. 12 Şubat 2008
  17. myflowers

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    daha senı cokk rahatsız edıcekk gor bakkk valla her hareketınde ben havaya zıplıyorumm ne kadr canımmı yakıyo bıo bılsenızzz

18. 12 Şubat 2008
  19. Prm.Oznur

Prm.Oznur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    EVET BİZİM BEBİŞTE ÇOOK HAREKETLİ Bİ DOGUM POZİSYONUNU ALIYOR SONRA BİR TEKME FALAN KIPIRDİYO YER DEĞİŞTİRİYOR ŞİMDİ DAHA BEBEK DOĞUM POZİSYONUNDA KALIP DOĞUMU BEKLEMEZ SÜREKLİ HAREKET EDER FAKAT SON AYLARIMIZA DOĞRU ARTIK DAHADA BÜYÜYECEK VE BAŞ AŞAGI DOĞUM POZİSYONUNU ALACAKTIR. :KK46: