Bebeği ek gıda istemeyen anneler

Konusu 'Bebeklerimiz için Ek Besin Öneri ve Tarifleriniz' forumundadır ve azyeb tarafından 10 Eylül 2010 başlatılmıştır.

10 Eylül 2010
    Konu Sahibi : azyeb
  1. azyeb

azyeb rabbimin mucizesi beyzam Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    merhaba
    8.5 aylık kızım ek gıda istemiyor.ne denediysem olmadı.çorbalar,püreler,sebze yemekleri.sadece tarhana çorbasını yiyor oda 1 kaseyi bitirdiği sayılıdır şimdiye kadar.tarhana çorbasını çeşitlendiriyorum ama tarhananın tadı daha baskın diğer kattığım şeylerin tadını almıyor.tuzsuz olunca hiiiç istemiyor azıcık tuz atınca biraz yiyor.ya aynı ayda olanlar maşallah ne güzel bitiriyor yemeklerini bizimki niye böyle anlamadım..bebişi yemeğe karşı isteksiz olup daha sonra düzelen varmı arkadaşlar aranızda..

2. 10 Eylül 2010
  3. myhusbandandme

myhusbandandme Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    seninle ara ara karsılasıyoruz yazısmalarda...ben de aralık annesıyım...benım de iştahsız ve cok hareketlı bır oglum var. agzını parmagımla acıyorum.corbayı akıtıyorum.sonra da yutması ıcın beklıyorummmm:KK43: agzında tutuyor cunku..2.kasıgı tammm verecekken de,donuyor ve emekleyıp kacıp gıdıyor :KK43: ben cozumu soyle buldum;bıberona alıstırdım,tabii sadece su ıcıyor,mamayı bıberonda reddedıyor.neyse uykuya dalınca,bıberona mama koyuyorum,curk curk ıcıyor...corba koyuyorum,bı tane bıberonun delıgını buyulttum bunun ıcın.yıne uykuda corba verıyorum.et suyu,pekmez,yumurta yedıremedıklerımı karıstırıp tepıyorum.iştahsız cocukla ugrasmak coook zor.mamayı da sma olarak degıstrdım.cok faydasını gordum.

4. 10 Eylül 2010
  5. MaviEge

MaviEge DENİZCİM VE BİRİCİK KIZLARIM Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    ahh ah ben de aralık annesiyim aynı şeyleri yaşıyorum ara ara.bebeğim bazı oluyor hiç yemiyor bazı çok yiyor. acayip hareketli bir bebek. 2aylıkken dönmeye başladı . şuan tutamıyorum. acayip kilo verdim peşinden koşacam diye. kızım bir kaseyi hiç bitirmedi ama ben biz ne yiyorsa o çorbadan veriyorum , böyle olunca yiyor.tatsız tuzsuz yapınca yemiyor. napayım yesin de tek aztuzlu az yağlı yapıyorum bize de. ne yesem veriyorum. geçen işkembe yedirdim. hem de nasıl yedi. ben sevmem, babamız sever, valla kızım da nasıl yedi hayret ettim. çok yararlı değil evet ama ne yesem tattırıyorum. yoksa hiç bir şey yemiyor.çok zayıf. bir tek emmesi çok iyi.

6. 10 Eylül 2010
  7. gulsan38

gulsan38 güneş doğuyor.... Üye

Beğenildi:
    64
    Ödül Puanları:
    153
    canım benim oğlum 5 buçuk aylık. ek gıdaya yeni başladık.yemediği şeyleri anne sütüyle karıştırıp veriyorum. peynir yumurta sarısı ve cevizi karıştırıyorum sabahları.normalde yemiyodu ama sütü çok koyuyodum.öyle yiyodu.
    şimdi sadece kıvam versin diye azcık süt koyuyorum, zamanla alışıyo tadına. başta şeftaliyide yemiyodu 3 günde bi denedim 3. denememde aldı. diğer meyveleride ona karıştırdım öyle başladım.sonra şeftaliyi çıkarıp diğer meyvelere alıştırdım. sebze püresinede anne sütü koyuyorum ağırlıklı olarak. şu an ona alıştırıyorum. alışınca süt koymadan sebze çorbası olarak vermeyi düşünüyorum. hiçbişeyi ilk denemede almıyo çünkü..sana kolay gelsin. bu ek gıda işi çok stresli bi işmiş. heleki bebiş isteksizse.cokacimcoook

8. 10 Eylül 2010
  9. esraseyhan

esraseyhan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim oğlum 7. ayını bitirdi..ben de sebze çorbası yediremiyorum...ne denediysem olmuyor..ilk kaşıkta ağzını açıyor...sonra sebze çorbası olduğunu anlıyor ikinci kere ağzını mümkün değil açmıyor..ben de mama veriyorum..sebze çorbası öğününde de...patatesi haşlayıp yoğurda karıştırdığımda yemişti..bugün yapacaktım yoğurdum tutmamış...mama verirken de vicdan azabı çekiyorum sağlıklı beslemiyorum diye ama napıyım aç..kahvaltı yapıyoruz çok şükür.yoğurt ta az çok yiyor..ama sebze yemiyor...

10. 10 Eylül 2010
  11. azyeb

azyeb rabbimin mucizesi beyzam Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    evet canım karşılaşıyoruz.maşallah senin oğluna benim kız çok tembel daha emeklemiyor hiç.benimki zaten mama içtiği için biberona alışkın ama ben kaşıkla yesin istiyorum ama oda olmuyor.çorba,püre,yoğurt yada muhallebi bazen çok az yiyor bazen hiç yemiyor.bu aylarda 1 kase bitirmesi gerek normalde..bende sma aldım ama sadece 1 kutu kullandım.mama değişikliğinden(birkaç kutu bebelac alıp denemiştim çok iştahsız olunca)bebeğim kabızdı daha kötü oldu tekrar aptamile geçtim.

bende tattırıyorum zaman zaman bizim yediklerimizden ama zararı olur diyede korkmuyo değilim.gerçi bir komşumuz 3 çocuğunuda çorba suyuyla büyütmüş.sadece 40 gün sütüm olurdu e o zamanlar böyle mamada yoktu azar azar çorba suyu veriyordum dedi.maşallah çocukları oldukça sağlıklı.yemeklerine çok az tuz katıyorum yoksa hiç yemiyor.

erken başlamışsın canım sütün var sanırım herşeye katıyorsun maşallah..evet gerçekten çok zor.hergün yeni birşeyler hazırlıyorum yesin diye..inşallah kaseyi tam bitirdiği zamanlarıda görürüm..

evet canım seninde mesajlarını okuyorum.hamileliğinde bitmek bilmeyen mide bulantın vardı benim gibi..şimdide bebişler iştahsız.bende bir ara çok kafaya takıyordum mama olayını ama artık o kadar değil.çünkü başka bir alternatifi yok.süt vermek istedim ama çokta cesaret edemedim.ne yapalım sütümüz olsaydı bizde onu verirdik ama yok..

12. 11 Eylül 2010
  13. 1tanelerimozi

1tanelerimozi ömrümün manası.. ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ahh ahh aynı dertten muzdaribiz benimde oğlum çok iştahsız ne verdiysem olmadı bazı gün öyle oluyor ki mutfak yemediği şeylerin kaseleriyle dolup taşıyor.. çok iştahsız çok..

14. 11 Eylül 2010
  15. figen_figen

figen_figen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Benim oğlum da iştahsız. 7 aylıkoldu. Ağzını elimle açıp emziğini veriyorum öyle yutuyor. Bu yöntem de olmasa açlıktan ölecek....

16. 12 Eylül 2010
  17. berra2010

berra2010 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    merhaba ben yeni üye oldum bende bebeğime 1 ay sonra ek gıdaya başlatmak istiyorum ama önce dr gitmem gerektiğini düşünüyorum umarım benim bebeğimde de gıda sorunu olmaz.
    allah herkezin yardımıcısı olsun

18. 16 Eylül 2010
  19. cicibebek

cicibebek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    kendisi icin yaptıgım corbaları hep reddetti delirecektim artık corba tarifi aramaktan ve denemekten bu arada annem ve cevremdeki yasi ileri anneler " aman siz ne yiyosanız onlardan yedir biz hep oyle buyuttuk" dediler peki dedim bi gun ben ne pisiriyosam ondan yesin, kendimize yaptıgım mercimek tarhana yogurt sehriye corbalarını gayet guzel yedi ben zaten tuz ve biber salça pek kullanmam tadında oyle koyuyorum severek yiyor annem de ee cocuk tatsız tuzsuz seyleri yer mi yemez tabi diye bi guzel üste çıkıyor! 9 aylık simdi yogurtla pilavı karıştırdık bu aksam onu yedi, peynirli sütlü patates puresi, zeytinyağlı yemeklerin suları minik ekmeklerle yiyor keyfi yerinde olunca sizde kendi çorbalarınızdan tattırın belki sever, eline ekmek veremezdim boğazına kaçar diye k. valide eline tutustururdu ödüm kopardı ama bizimki onu ısıra ısıra yiyip bitiriyordu böyle böyle artık yemek konusunda özgürlesmeye baslıyor.