Bebeği emmeyi reddetip, tekrar emmeye başlayan bayanlar lütfen yardım

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve arzucan80 tarafından 6 Ekim 2010 başlatılmıştır.

6 Ekim 2010
    Konu Sahibi : arzucan80
  1. arzucan80

arzucan80 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhabalar,

4 aylık Bebeğimi 15 gündür emzirmeye çalıştığımda çığlıklar atıyor. Sadece uykuda ve geceleri emiyor hatta bazen gecede emmiyor. Bu durum başına gelipde çözebilmiş bayanlardan acil yardım bekliyorum. Çok çaresiz kaldım. Lütfen tekrar nasıl emzirebileceğim konusunda bana yardım edin. Teşekkürler.

2. 7 Ekim 2010
  3. nurceng

nurceng Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    139
    Ödül Puanları:
    163
    Canım aynı şeyi benim bebeğimde yapıyor gündüzleri emmek istemiyor uyurken ya da geceleri emziriyorum .Gündüz emmediği zamanlarda sağıpta veriyoru ne yapayım ama zoroluyorşallah tekrar emmeye başlar bebeklerimiz

4. 7 Ekim 2010
  5. rzme

rzme öpmeye kıyamadığım..... Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    canım dediklerinin aynısını nyaşadım belkide daha kötü...

oğlumu uyutup emziriyordum başka türlü resmen o küücük elleriyle beni itiyordu...

açlıktan ağlıyor ama emmiyordu üstelik sütümde çok boldu...

yapman gereken öncelikle çok sabır canım...

sabret ve yılmadan usanmadan emzir istemeyince 2 dakka sonra tekrar sonra ene almazsa 5 dakka sonra ama sakın biberon verme ve dışardan besleme...

bi zaman sontra göreceksinki sadece seni emmek isteyecek bu sefer dışardan ek gıdayı reddedecek...

benim bebeğim şu an 8,5 aylık ve sadece emzirsem hayır demez...

yesin diye emzirmiyorum yemeğini yiyip öyle emziriyorum

oğum 6. aydan sonra bana bağımlı oldu resmen bununiçin ben bişey yapmadm sadece sık sık emzirmeye çalışıp pes etedim yılmadım sende öyle yap yoksa brakır allah korusun

6. 7 Ekim 2010
  7. arzucan80

arzucan80 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76

8. 7 Ekim 2010
  9. arzucan80

arzucan80 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76

Canım verdiğin bilgiler için çok sağol. Biraz daha cesaretlendim inşallah normale döner benim oğluşumda.

10. 7 Ekim 2010
  11. telli

telli Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    canım öncelıkle allah kolaylık versın benım oglum 4aylıkken gunduz emmeyı bıraktı sadece gece ve arabada emmeye başladı kendıme cok guvendım asla bırakmaz dedım 3 doktora gıttım bu bırakacak dedıler ve bıraktı ben inanamıyorum nasıl olur ben neyle beslıycem cok kucuk onun busute ihtıyacı var dıye kendım yedım kendımı sucladım benı istemıyor dıye kendımı cok uzdum ama bıraktı 4ay sagdım makınayla gecelerı sızlerdı gosum emmez ben acı cekerdım neyse sag sag benım gosum iptal oldu annelık ya kanardı ucu kapacak duruma geldı ben hala bı damla olsada verecem dıye....annemlerden saklıyordum yaraları bıgun kardeşim gordu şok oldu benı oldurceklerdı kendıme ezıyet olarak gorduler nese sagmayı bıraktım8aylık olmuştu şimdı 13 aylık gosun 4ayda ancak kendıne geldı iğleştı cok şukur.sana tavsıyem gunduz ac bırak bışeyverme dayanabılırsen baktın hala olmıyor bıtmıştıi oiş gecmış olsun. şuan hala iştahsız iştahsız

12. 8 Ekim 2010
  13. femalexx

femalexx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    306
    Ödül Puanları:
    123
    benimde ikizlerimden biri tam dört aylıktı aynı senin dediğin gibi memeye kafasını çeviriyordu...sadece gece uyurken emmeye başladı...benim şansıma diğer kızım iyi emdiği için sütüm azalmadı...bana herkes bırakacak emmez bu dedi ama şimdi 7 aylık ve hala emiyor..ben şöyle yaptım asla sağıp vermedim zaten biberonla mama alıyordu sütü benden emmesi gerekirdi. resmen aç bıraktım canım..ağladı ağladı götürdüm odaya bıraktım ağlamasını görmemek için. o ağladı ben ağladım ve hep bu ağlamaların sonunda pes etti ve emdi..annem çok kızdı bağırdı bana...belki bazılarına çok gaddarca gelebilir ama bu sütü almak zorunda..epi topu zaten 1sene sonra istesede olmayacak...sonra kendiliğinden düzeldi ve emmeye başladı...şimdi maşallah çok güzel emiyor. ama hiç almazsa mecbur sağıp vereceksin..Allah yardımcın olsun...

14. 8 Ekim 2010
  15. ilayda cem

ilayda cem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    canım ben bu sorunu kızımda yaşadım,henüz altı aylıktı ,ve bir hafta boyunca ben inat ettim o inat etti...o kadar ki emmemek için kucağıma yatmıyordu bende oturtarak emzirdim...bir haftanın sonunda pes etti. ve bir altı ay daha emdi...
    sakın pes etme...dünyanın en kaliteli,en ucuz en zahmetsiz gıdası anne sütü,elinden geldiğince yararlanmaya bak...

16. 8 Ekim 2010
  17. nurceng

nurceng Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    139
    Ödül Puanları:
    163
    ben deniyorum ama olmuyor uykulu iken emiyor ancak uyanıksa veremiyorum bi türlü allahım düzelir inşallah.hiç bi yere gidemiyorum çünkü emmiyor ve sağmam gerekiyor çok bunaldım çok.Arzucan senin bebek emmeye başladı mı?

18. 8 Ekim 2010
  19. arzucan80

arzucan80 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Canım maalesef hala uykulu emiyo bugün tam 18. gün hiç bir ilerleme yok. Yoruldum artık, psikolojimde bozuldu. Bazen gecede emmiyor. Ben sağıp kaşıkla yediriyordum artık onuda yapmıycam. Emene kadar başka yolla beslemiycem. Düzelir diye umutlanmaktan başka çare yok dr günlük kilo alımı 15 gr altına düşmezse mamaya başlamayın dedi.