bebeği emzirme sorunum..çıldırıcam :((

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve meryemmeryem tarafından 15 Ocak 2010 başlatılmıştır.

15 Ocak 2010
    Konu Sahibi : meryemmeryem
  1. meryemmeryem

meryemmeryem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    108
    3,5 aylık bir oğlum var..doğduğundan beri emzirme konusunda sorunum var..
    sadece anne sütüyle besleniyor ve gelişimide çok iyi..
    tek derdim ; bebeğim acıktığında ağlıyor ama ağlayınca memeyi kabul etmiyor ne yapsamda emziremiyorum..onun sakin halini yakalayıp emzirmem gerekiyor bir ağlarsa bir daha mümkün değil emziremiyorum..
    bu yüzden saat tutuyorum acıktığını tahmin edip dayıyorum ağzına ama artık yoruldum saat tutmaktan bazen gezmeye gidiyorum unutuyorum acıkınca ağlıyor ağlayıncada veremiyorum..dün annemlerdeydim ağlamaktan morardı ama ne fayda emziremedim..
    sırf bu yüzden eve kapattım kendimi bir yere gitmiyorum bunaldım.
    ne yapacağımı şaşırdım.
    acaba pompa ile sağıp biberonla mı versem biberon olunca belki alır diyorum bilemiyorum..
    ek gıdaya geçmeyi bile düşündüm .çünkü gerçekten çok yoruldum
    bilemiyorum derdimi anlatabildim mi :gitme::gitme:

2. 15 Ocak 2010
  3. setu

setu Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    canım ilk defa böyle birşey duydum genelde bebekler ağlayınca memeyi verince susar. bence sen bir uzmandan yardım al. sakın sağıp vermeyi deneme ben ilk bir ay öyle yaptım çok zor oluyor benim bebişim biberona alışmadı yine göğsümü emiyor ama belli olmaz yine de

4. 15 Ocak 2010
  5. CANLARIIM

CANLARIIM Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    eğer öyle ağlayaınca almıyorsa emin ol bebeğin çok sinirleniyor önce sakinleştirmen lazım kucağında gaz çıkarrır gibi tutup sakinleştirdikten sonra verin çok sinirli bebeğiniz öyle anladım benim küçük kız da öyleydi ağlayınca sinir krizine girerdi epey bir sakinleştirmek için uğraşırdık sonra... ALLH YARDIMCIN OLSUN ama sakın biberon la vermeyin onun hijyeni de bir ayrı dert zaten...

6. 15 Ocak 2010
  7. prenses2020

prenses2020 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    neden biberonla vermeyin diyorsunuz anlamadım....benim bebeğim doğduğunda mememi alamadı bir türlü...neler yapmadık ki hemşirelerle..sonra ben evde denedim resmen göğüs uçlarım parçalandı....sütümü kaşıkla vermeye çalıştım ama yeterli alamadığı için uzayan sarılığı oldu....biberona alıuşırda emmez diye çocuğuma resmen eziyet ettim kilo alamadı...sonra dedim ki kendi kendime en azından kendi sütümü sağıpta veririm sonuçta anne sütünü içecek diye meme başına en yakın olan biberonu aldım ve sütümü sağıp biberonla verdim...bu arada mememi vermeye çalıştım.....şimdi bebişim hem beni emiyor hem de biberon emiyor..o yüzden bebeğinize eziyet etmeyin..gerekirse biberonla verin..yeterki aç kalmasınlar....

8. 15 Ocak 2010
  9. meryemmeryem

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    108
    önerileriniz için saolun kızlar,dediğin gibi çok sinirli bir bebeğim var,sakinleştirmeye çalışıp öyle emzirmeye çalışıyorum inşallah düzelir,veya birkaç ay daha geçseydi ek gıdaya geçince belki düzelir ..
    offf

10. 15 Ocak 2010
  11. meryemmeryem

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    108
    canım kendi göğsünden emzirmek biberona nazaran hem daha pratik rahat ve hijyen konusunda daha iyi.. arkadaşlar o yüzden demiştir sanırım..
    bebeğim beni hiç kabul etmeseydi hemen biberonla verirdim sütümü ama bebeğim emerken şapur şupur doyana kadar emiyor tek derdim sinirlenince almıyor.
    ayrıca bazı bebekler biberona alışırsa anne göğsünü kabul etmiyor,o yüzden biberonu da hiç denemedim korkumdan

12. 17 Ocak 2010
  13. SEVCAN_84

SEVCAN_84 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    sakın biberona geçme seni bırakır daha çok sıkıntı çekersin kulaklarına baktır benim kızımda aynı sorun vardı meğerse kulakları ağrıyormuş....

14. 20 Ocak 2010
  15. ArienMe

ArienMe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    76
    E ben de sinirleniyorum, ne olacak şimdi:) Ben kıyamıyorum ama öyle ağlar bıraksak kendi kendine siniri geçip sinirlenmemeyi, eğer sinir yaparsa aç kalacağını öğrenemezmi acaba:)

16. 23 Ocak 2010
  17. SiBeL

SiBeL oğlum ve kızım herşeyim Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    valla benimki de sinirli sakinleştirmeden bir daha almıyor..babası evdeyse alıp bi dolaştırıyor sakinleştiriyor sonra hemen hızlıca veriyorum ağzına o zaman emiyor.bide ben sütüm az olduğu için mama veriyorum mecburen eğer süt azsa ona da çok sinirlenip ağlıyor o zaman mama yapıyorum..beklerken daha da sinirlerniyor elim ayağıma karışıyor tek başıma olunca zorlanıyorum..bende senin gibi saat tutuyorum artık alıştım.bazen bende bunalıyorum bu durumdan ama ne yapalım anneyiz katlanıcaz :KK46: yeterki ii olsun meleklerimiz..yeterki sağlıklı olsunlar..

18. 24 Ocak 2010
  19. eftelyaaa

eftelyaaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    canım benim kızım 6.5 aylık şimdi 3 aylıkkken benim kızımda öyleydi başka yerde olalım bir dakika geç vereyim bağırır ve asla emmezdi çok inatçı diyordum kimse inanmıyordu ama bazı çocuklar böyle oluyor demekki ama biberona filan geçme bence zamanla düzeliyor merak etme ek besine geçtik biz artık öyle bağırmıyor çok acıkınca sabırlı ol biraz daha