bebeği eskiden gazlı olan annelere bi sorum olacak

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve NakrEdusA tarafından 16 Ekim 2009 başlatılmıştır.

16 Ekim 2009
    Konu Sahibi : NakrEdusA
  1. NakrEdusA

NakrEdusA ♥ {- _ -} ♥ Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Bebeğinizin gaz problemi bittiğinde uyku düzeni uyku alışkanlıkları düzeldi mi bildiğim kadarıyla gazlı bebeklerin uyku düzeni uykuya geçiş aşaması çok sorunlu genelde hep duyduğum ya emerek ya bi şekilde sallanarak uyuyorlar kendi kendine uyuma alışkanlığı kazandılar mı?benim bebeğimde gazlı ve kolik emerek bazen kucağımda yürürken sızarak bazen sallanarak uyuyor.birde o zamanki huysuzlukları baki mi kalıyo merak ediyorum cevaplarsanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler buyrunnnnnnnnn

2. 16 Ekim 2009
  3. dandini28

dandini28 bebek kuşum,buruşuğum Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    benimde bebğim kolikti.şimdi 10 aylık.6 ay yaşadık koliği.arada kriz şeklinde ağlamaları yine tutuyor.Hala sallayarak uyutuyorum ama hemen uyuyor.1 yaşına kadar bekliycem,belki de kendisi huysuzdur bilmiyorum:roflol:

4. 16 Ekim 2009
  5. papryrus

papryrus Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim bebeğimde 9 aylık ve 4 ay gaz sorunu yasadık o dönemlerden memede uyuma alışkanlığı kaldı halende devam ediyor zor durumdayım her gece 4-5 kere uyanıyo.
    bu yüzden bir yere gidemiyorum cözen varsa bana da yardımcı olurmusunuz.

6. 16 Ekim 2009
  7. NakrEdusA

NakrEdusA ♥ {- _ -} ♥ Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    yani geçmiyor bu alışkanlıklar anlaşılan Allah hepimizin yardımcısı olsun o zaman anneler kolaylıklar dilerim

8. 16 Ekim 2009
  9. tebessum77

tebessum77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    148
    ben 6 ay çektim gaz sancısını ayakta sallıyorum hala kızım 19 aylık ama hala hergece 4-5 kez uyanır yarım saat ayakta sallarım her uyanışında çözen varsa banada haber versin.

10. 16 Ekim 2009
  11. acigul

acigul Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    ben 5 ay çektim bu zor dönemi ve çoğunlukla gecem uykusuz geçti eşimle nöbetleşe uyuyorduk çünkü kızım hiç uyumuyordu 5 ay sonrada uykusu düzene girmeye başladı ama hiç ayağımda sallamadım uyuma zamanı gelince beşiğe yemeni ve birkaç oyuncak koyuyordum kızım onlarla oynarken uyuyp kalıyordu. annem kardeşimi 4 yaşına kadar ayakta salladı stajım vardı bebek konusunda hiç sallamadım.kızım şuan 2,5 yaşında şimdide hala uykusu gelince bebeğini alır ve yatar uyur hiç benden sallamamı veya başka bişi beklemez. çok rahatım yani :)) nasıl alıştırırsanız öyle gider.

Son düzenleme: 16 Ekim 2009
  12. 16 Ekim 2009
  13. SadeceAsk

SadeceAsk Kocasının Bitanesi.. Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    113
    galiba rekor bende 4.5 ay yoğun kolik ve yaş 2.5 ogün bugündür geceleri hiç uyumuyan hergece en az en az diyorum 6-7 kez çılgınca ağlayan bir çocuk ortada hiç bir hastalık yokken üstüne üslük..
    hepinize kolay gelsin kızlar çocuk büyütmek çok zor hele ki böyle de zorsa..

14. 16 Ekim 2009
  15. acigul

acigul Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    benim kızımda 4-5 kez aşırı ağlayarak uyanıyor ama gördüğü rüyadan dolayı oluyor bu. bazen kalkıp anlatır ne gördüğünü neden ağladığını ondan biliyorum. belki seninkide ondandır. malum çocuklar gündüz yaşadıklarını gecede rüyada mutlaka görürler :KK46::KK46:

16. 17 Ekim 2009
  17. sevhan

sevhan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ilk dört ay çok sancılı bir gaz süreci yaşadık kabus gibiydi sonra azaldı derken altıncı ayda ek gıdalara geçtiğimizde tekrar başladı 12 aya kadar sürdü şuan 18.5 aylık ve hala mercimek yerse sabaha kadar uyuyamaz ve hala çok gaz çıkartıyor bazen gaz çıkartmak için geceleri defelarca kalkıyor.Bazı anneler diş sorunu yada başka bir nedenden dolayı geceleri uykusuz kalıp isyan ediyor benim bebeğimle ise hala uyku sorunu yaşamaya devam ediyoruz.Kolik olunca kucağa aldım kucağımda salladım ilk aylar uyku sorunu çok olduğu için alışkanlık devam ediyor.Çok yoruluyorum ve hırpalanıyorum uykusuzluktan ama bugünlerinde geçiceğini düşünerek siniri tolera etmeye çalışıyorum.offf bazı bebeklerin diğerlerine göre daha sorunlu olabiliyor daha zor olabiliyor büyütmek ama şükürki oğlumun benim gibi olaylara pozitif bakan ve anlayışlı bir annesi var sana tavsiyem önce kendin sakin ve serinkanlı olmaya çalış ben doğum yaptıktan sonra ayakta uyuduğumu çok hatırlıyorum ama bu günler geçicek bebeğine sevgiyle yaklaş sıkıntısı olmasa böyle olmaz sabırlı ol canım.Dilerim bizim kadar uzun sürmez

18. 17 Ekim 2009
  19. kocayanak

kocayanak Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim bebeğim ayın sonunda dör aylık olcak fazla gazlı deyıldi ama sallanmaya alıştı gece derin uykusuda var ama memeye alışkın uyanıp emiyo bu süreç uzun zaman devam etcek benım üçüncü tecrübem