bebeği fışkırarak kusan varmı?

Konusu 'Premature Bebekler ve Paylaşımlarınız.' forumundadır ve nubahar86 tarafından 19 Nisan 2010 başlatılmıştır.

19 Nisan 2010
    Konu Sahibi : nubahar86
  1. nubahar86

nubahar86 kızım abla oldu Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    merhaba arkadaşlar kızım iki güdür kusuyor içtiği bütün süt ağzından burnundan fışkırarak çıkıyor o kustuğu zaman oturup ağlıyorum ne yapacağımı şaşırdım doktor gazını iyi çıkartamadığımız için olduğunu söyledi ama gazı yok bundan eminim böyle bir durumla karşılaşan varmı? 3 saatte bir 50cc kendi sütümü sağıp biberonla veriyorum biraz fazla verince kusuyor ama ne yapayım sürekli ağzını açıp duruyor aç olduğu herhalinden belli oluyor kusmaması için önlem olarak ne yapabilirim 50cc sütün kızıma yetmediğide belli ne yapacağımı şaşırdım
    benim kızım 35+3 doğdu 1750 gramdı 12 gün küvezde kaldı eve geldiğimizde 1726 gramdı 22 gündür evde şu anda ise 2300 gram düzeltilmiş yaşımız 1 günlük kilo alımı iyimi bu hafta kontrolümüz var inşallah herşey yolundadır

2. 19 Nisan 2010
  3. CANLARIIM

CANLARIIM Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ayyy canıım kıyamaaammm bebeğin midesin de sorun olabilir ama fişkırarak kusuyorsa anne üşütüyor demektir siz kendinize iyi bakacaksınız soğuk su içmeyin dondurrma yemeyin
    bunlar sütü etkiler ve fişkırtarak kusturur..geçmiş olsun inşallah düzelir ama özünü alıyordur sütün merak etmeyin ağlamayın sütünüzü çok etkiler..

4. 19 Nisan 2010
  5. mumy.2009

mumy.2009 En güzel armağanım,canımm Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    yeni doğduğu zaman iki gün boyunca yaşamıştık bu sorunu. doktora götürmüştük. doktor mide röntgeni istemişti. çekindi. bişi çıkmadı. şu an pişmanım niye röntgen çektirdim ki diye. iki gün sonra kendiliğinden geçti. bekle bi iki gün. aynı sen gibiydim. ağlıyordum ben de filan. sütümü biberonla veriyorduk. emmiyordu o zamanlar. bazen olabiliyor. telaşlanmamak lazımmış hemen..

6. 19 Nisan 2010
  7. nubahar86

nubahar86 kızım abla oldu Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    saolun arkadaşlar inşallah geçer

8. 19 Nisan 2010
  9. deniz...

deniz... Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    reflüsü olan bebekler bildiğim kadarıyla böğle kusar ben kızmda yaşımda aynı sorunu çok çikolata yemiştim kızım reflü olmauştu dr anne sütüne bi ilaç vermişti karıştırmamız için bebekler kusuca zaman belli oluyo surat ifadesinden bekle bi 20 dak sonra tekrar dene sana tyavsiyem çok geçmiş olsun

10. 19 Nisan 2010
  11. CANLARIIM

CANLARIIM Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    benim küçük kızım ne 2 günü bir aya yakın öyle kustuu ama kendime dikkat ettim kışın doğmuştu çünküü sonra geçtii çok şükür sizinkide geçecek ALLAH ACıL ŞıFALAR VERSıN
    teyzem aramıştı o sıra o bana dedi özünü alıyoırdur üzülme diye....sakın soğuk şeyler yiyip içme karnına sıcak havlu koy bebeğin kıyaammmaam geçer hemen inşallah..

12. 19 Nisan 2010
  13. Ececim

Ececim kızım canım benim Üye

Beğenildi:
    170
    Ödül Puanları:
    313
    benim kızımda oyle kusardı bende korkardım buyuyunce geciyo ya o usutuyo ya da dedikleri gibi sen usuttun korkma canım telaslanma onlar daha cabuk toparlanıyor

14. 19 Nisan 2010
  15. wisper

wisper Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    kızım şu an 6 yaşında ama sanırım 5-6 aylıkken oda fışkırarak kusardı.doktorum bakıcının bezi sık değiştirip değiştirmediğini sordu bilmiyorum sorarım dedim.meğer bezi çok tutuyormuş popoda.kakadan kakaya değiştiriyormuş.çiş de bakteri üretmiş ve kusmaya neden lmuş.yani idrar yolları rahatsızlığı.ilaç verdi ben de bakıcıya saatte bir değiştir dedim kuru olsa bile öyle öyle atlattık.
    çok geçmiş olsun

16. 19 Nisan 2010
  17. ikoncan85

ikoncan85 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    merhaba benim oğlumda aynen fışkırarak kusuyor doktoruna sorduğumda ise midesini üşüttüğü için öyle kustuğunu söyledi halen daha hasta olsun yine hep aynı şekilde kusar maalesef

18. 20 Nisan 2010
  19. izabella

izabella Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım idrar yolu iltihabında kusma şiddetli oluyor .ben daha önce yaşadım .bi tahlil yaptı r istersen