bebeği gazlı olan anneler

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve megilara tarafından 29 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

29 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : megilara
  1. megilara

megilara onelife,onesoul,onelove.. ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148
    kızlar bizim bebeğimiz aşırı gazlı
    çıplakken aynı kurbagaya benziyor karnı
    ve 2 gündür durmadan ağlıyor, osura osura bitiremiyor gazları
    kızımızın ağlamaktan sesi kısıldı
    siz neler yapıosunuz?
    bu arada biz debridat-metsil kullandık, bugün nurse harvey diye bir ilaca başladık
    bakalım nolucak?

2. 29 Mayıs 2008
  3. elanurum

elanurum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    canım bebeginin gazı oldugunu anladıgında hemen altını aç sadece beziyle kalsın ve bebişini saga sola çevir kalçasını kaldır sonra kendi haline bırak
    ben bu taktigi uyguluyorum işe yarıyor
    bide yüzüstü yatırabilirsin ozamanda çıkarıyor gazını...

4. 29 Mayıs 2008
  5. snookie

snookie Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    130
    Ödül Puanları:
    153
    nurse harvey bunu bende kızımda kullandım faydası olmuştu...
    bide 1 - 2 çay kaşığı rezene ver o da rahatlatır canım...

6. 29 Mayıs 2008
  7. elanurum

elanurum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    bebekler hareket ettikçe daha rahat çıkarıyolar gazlarını,tabi bu anlattıklarım alttan çıkacak olan gaz:)
    agızdan zaten herkes biliyordur sırtınahafif hafif vurmak ve sıvazlamak
    ondada şöle bi çözüüm buldum emdirdikten sonra hemen kldırıp sırtını sıvazlayıncabiraz zor çıkartıyor ama emdikten sonra azda olsa sırtüstü yatırıp ondan sonra kucagıma alınca daha çbuk çıkartıyor
    denemesi bedava:)

8. 29 Mayıs 2008
  9. elanurum

elanurum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    birde gaz iin degil ama bebeginizin huzursuz oldugu uykuy dalamadıgı zamanlarda azda olsa nane kaynatıp verirseniz bebeginizin o gece mışıl mışıl uyudugunu göreceksiniz:) beni annem öyle büyütmüş:)

10. 29 Mayıs 2008
  11. kibela24

kibela24 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    canım doktora goturdun mu..doktor ılac verıyor
    yedıklerıne dıkkat et doktor bana sureklı emzırme dedı bır bucuk saate bır emzır oda gaz yapar dedı
    soguk seyler yeme oda gaz yapar..
    remzırdıkten sonra yarım saat gogsume yaslıyorum..hafıfce popasına vuruyorum

12. 29 Mayıs 2008
  13. elanurum

elanurum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    tabi birde yedigine içtigine dikkat et ,mesela ben gazlı yiyecek ve içeceklerden kaçıyorum hatta su dışında birtek komposto içiyorum hazır meyvesularından bile korkar oldum:) birde ayaklarını ksinlikle üşütme soguk yeme ve içme

14. 29 Mayıs 2008
  15. ozzytoygar

ozzytoygar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bebeğinin altını aç ve ona jimnastik harketleri yaptır bacakları çapraz attır yukarı kaldır aşagı indir.nurse harways bende oğluma almıştım ama bi işe yaramadı tabiki bebekten bebeğe değişiyor canım bi cok bebeğe de iyi geldiğini biliyorum.metsil,debridat ve nurse harways i hepsini birarada sakın kullanma.şuan n.harways i tek başına dene. iyi gelmezse doktoruna danışarak '' babuline''bitkisel bunu kullan benim oğluma bende denemediğim kalmadı en iyi babuline geldi.bide sab simplex var buda iyidir.rezene verebilirsin günde 120 ml yi gecmicek şekilde.40 ı geçince biraz rahatlar.ama 3 ay sürüyo.umarım rahatlar.

16. 29 Mayıs 2008
  17. cilemsin

cilemsin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    76
    slm arkadaşım ben daha doğum yapmadım ama 2 tane yiğenim elimde büyüdü bizde gaz problemini acı elma yağıyla giderdik gazı olunca karnına ve topuklarına acı elma yağı sürüyorsun ve gazları fısssssssss yerimseniben tavsiye ederim tabi her çocuk aynı değil inşallah bi an önce kurtulursunuz şu gazlardan :dance:

acı elma yağı:Gaz Söktürücü, ter kesici, idrar attırıcı etkileri vardır. Yara iyi edici ve antiseptik olarak kullanılmaktadır. Bebekleregaz gidermeye yardımcı olur. Ayrıca bronşit, astım ve bayanlarda adet düzensizliğinde kullanılması önerilir.

Son düzenleme: 29 Mayıs 2008
  18. 29 Mayıs 2008
  19. keri34

keri34 derinin annesi Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    benım oglumda cok gazlı once zınko kullandım sonra sab sımplex ıkısıde hıc ıse yaramadı.bır haftadır metsıl kullanıyorum o bıraz ıse yaramıstı ama ıkı gundur yıne cok gazlı uykusundan uyanıyor aglayarak.ben bacaklarını karnına bastırıyorum bırde karnına masaj yapıyorum arada ıse yarıyor arada fayda etmıyor.bende ne yapacagımı sasırdım.ıkı gecedır saat bası gazına uyanıp aglıyor.2 ayı devırdık ınsallah 3.ayda bıter artık su gazımız.cok bunaldım o pırtlayınca bız rahatlıyoruz artık