Bebeği gecikenler var mı??

Konusu 'Ağustos Anneleri' forumundadır ve ...DiLeK... tarafından 13 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

13 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : ...DiLeK...
  1. ...DiLeK...

...DiLeK... Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Benim minnoş bugün veya dün gelecekti, tık yok...... sabırsız sabırsız bekliyorum
    Pazartesiye kadar gelmezse, Pazartesi suni sancı için gün vereceklermiş.
    Yani 22.08'e kadar vakit tanıdılar...
    Bense deli oluyorum, bir an evel geçsin bitsin, kızıma da kavuşmak istiyorum...
    Acayip strese girdim, benim gibi olan var mı?

2. 13 Ağustos 2008
  3. helinasli

helinasli Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Ahh cnm kiyamam yaa...Kesin cok zordur bu bekleyis..Ama sen kizina oyle rahat bir yer vermissin ki karninda o cikmak istemiyor..Tadini cikart bu son gunlerinin..Ben dogduktan sonra onu tekrar icime sokmayi cok istedim cunku..O kadar buyuk bi sevgi duyuyo ki insan..O agladigi zaman ozellikle keske tekrar icime sokabilsem de sakinlestirebilsem diyeceksin hep..Umarim kolay olur dogumun arkadasim..Sagliklar diliyorum ikinizede...

4. 13 Ağustos 2008
  5. sgselçuk

sgselçuk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım benimde son 4 günüm var ve bana da hiç olacakmış gibi gelmiyo gününde.korkuyorumda bi yandan.inşallah bi sorun çıkmaz.çok sıkıcı bişi ha oldu ha olacak diye beklemek

6. 13 Ağustos 2008
  7. ...DiLeK...

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bir de arkadaşlar şirin, sevimli bebeklerini kucaklarınca alınca insan daha bir sabırsızlanıyor...senağlama

umarım beklemezsin....

8. 13 Ağustos 2008
  9. sgselçuk

sgselçuk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hem sabırsızlık var hemde sıkıldım artık acısı çok aluyo.bazende korkuyorum.bi sorunmu varda şimdiye kadar olmuyo diye.hayırlısı artık allah nasıl isterse öyle olacak

10. 13 Ağustos 2008
  11. ELVXIXN

ELVXIXN 5 parmak kurabiyemiz Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    cnm benim beklemek zordur eminim,benimki erkenden geldi:) umarım seninki de gecikmez annesi daha fazla,yerinden çok memnun demek ki :))) sağlıkla gelsin inş...

12. 14 Ağustos 2008
  13. dilek_286

dilek_286 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    cnm ya bende 37+6 oldum..öle keyifliki hissediorum..hiç gelme niyeti yok gibi suni sancı yemek istemiorum..hepimize hayırlı dogumlar

14. 15 Ağustos 2008
  15. yexsximmerve

yexsximmerve Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhabalar benimde kızım şu an 11 yasında verilen tarihten 6 gün sonra dünyaya gelmişti sunni sancıyla yoksa çıkacağı yoktu erken gelmeleri süpriz oluyo geç gelmeleri ise büyük stres sağlıkla hayırlı doğumlar

16. 15 Ağustos 2008
  17. ...DiLeK...

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Kıslarrr, yazdıklarınıza çok teşekkür ederim hihoyyyt

Alman ve ingiliz forumlarından da yararlanıyorum da, onlarda da bir sürü "kocakarı" yöntemleri öğrendim
    Alman ebeleri tampona karanfil yağı damlatıp, vajinaya sokuyormuş ve sancı başlıyormuş...
    Ama tabiki ebenin yapacağı birşey, ben ve sanırım sizler de öyle birşeyi cesaret edemeyiz.
    Ya da hint yağı (Castor oil plant) içirirlermiş o da bağırsaklarda anormal bir hareket oluşturduğu için, rahmin kasılmasına, be böylece sancılara neden oluyormuş---ama yine annişlerin öyle kafalarına göre yapabileceği birşey değil.

Zaten ebe yapsın, ebe de yanınızda bulunsun diye ikaz ediliyor!!!

İngiliz forumlarında da başka başka tavsiyeler de vardı, Çarşamba günü benim aklıma yatan bol Şeftalisuyu (bağırsak hareketleri), hurma (bu rahim ağızını yumuşatıyormuş ve rahmin açılmasını sağlayıp ayrıca kolay doğum için faydalıymış)
    bir de tarçını denedim...

mantıklı miktarlarda şeftali suyu, hurma ve tarçın tükettim , dün nişanım geldi de, sabahtan beri sancılarım için nöbetteyim.
    Hastaneyi aradığımıda, nişanım geldi diye, sancıların sıklaşsın öyle gel dediler, bazen nişandan 2 hafta sonra doğuranlar da oluyor dediler :KK43:
    2 saattir 5 dak bir-10 dak bir geliyor..ama öyle çok güçlü değil.muhtemelen yine başka zamana kaldı :) ama yine de çok heyecanlıyım :teytey:

Neyse ya....rahmetli babamın bir sözü vardı,: ahmak çabalar yorulur, iş yine de olacağına varır diye ...a.s ...muhtemelen olacağı var

18. 15 Ağustos 2008
  19. berenimiz

berenimiz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86

süpersin cnm yaa... :sm_cool: ben de 39. haftamı bitirdim, daha kızda ses soluk yok,
    epidural normal istediğim için bizim bıcırığın keyfini bekliyoruz mecburen. ama akıllı benim kızım antalyanın sıcağında doğup da napıcam , pişik , isilikle mi uğraşıcam ne kadar geç gelirsem o kadar iyi diye düşünüyo sanırım, ama bi de bana sorsa :CüvCüv:

hemen şeftali suyu hurma ve tarçın tüketmeye başlıyorum canım... Antalyadaki tüm stokları bitiricemm... cokacimcoook
    gelişmelerden haberdar ederim... :roflol: a.s.