Bebeği hala dönmeyen varmı??

Konusu 'Kasım Anneleri' forumundadır ve Swetter tarafından 24 Nisan 2009 başlatılmıştır.

24 Nisan 2009
    Konu Sahibi : Swetter
  1. Swetter

Swetter Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    benim oglusum nerdeyse 5,5 aylık ve hala tam donmuyor. sırtustuyken sadece yana dogru donuyor. yuzustuykende oyle kalıyor. bır defa koltuktan dusmustu donerek (4 aylıkken) ondan berı bır daha donmedı etkısı olabılırmı?

2. 24 Nisan 2009
  3. SAPHIRA

SAPHIRA Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    198
    benimki 5 aylıtan beri sanırım dönüyo ama tam dönüyo oluyo mu bilmiyorum.sırt üstü yatarken popoyu ve dizleri tamamen kaldırıyor yani ters köprü pozisyonu gibi oluyor ve popoyu en son kaldırabildiği noktadan kendini yana doğru atıyor.biz bu olayı dönmek diye adlandırıyoruz ama tam bilemicem tabi.yüz üstüyken kendini tamamen kaldırıyor bayadır.yani bel hizasından itibaren kaldırıyor.bazen diresekleriyle kaldırıyor kendini bazen ellerini tam basarak kaldırıyor ve istediği tarafa pat diye atabiliyor kendini ama bunu sırt üstüyken dönme olayından çok önce başlamıştı.tam anlamıyla ifade edebildim mi bilmiyorum ama yardımı dokunur umarım

4. 24 Nisan 2009
  5. EU3

EU3 Guest

benimkide bir süredir sırtüstünden yüzüstüne rahat dönüyordu, bugünde yüzüstünden sırt üstüne dönmüş, bunu nasıl yaptığını görmedim çünkü ben bıraktığımda yüz üstü yatıyordu geldiğimde sırt üstü yatarken buldum

sende ona biraz yardıncı olabilirsin canım o yan durduğunda üstte kalan bacağını biraz öne atarsan dönecektir, ve birkaç denemeden sonra öğreniyorlar zaten, ilgisini çekecek bir oyuncak veya emzik koyabilirsin yakınlarına o güdüleyecektir, birde yan dururken üstte kalan eliyle senin elini tutmasını sağla kendi kendini çekerek döndürüyor, kolay gelsin bebişlere daha öğrenecek çok şeyleri var:KK46:

6. 24 Nisan 2009
  7. EU3

EU3 Guest

genelde yaşadıkları travmaların etkisi olur böyle öğrenmelerin gecikmesinde ama şu an çok küçükler unutmuştur diye düşünüyorum

8. 24 Nisan 2009
  9. SAPHIRA

SAPHIRA Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    198
    bencede unutmuştur.yanlış hatırlamıyorsam 4 aylık bebek 5-6 sn öncesini hatırlarmış sadece

10. 24 Nisan 2009
  11. seha

seha Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    kızımda canı isterse 360 derece dönüyor ama çok tembel çook.

12. 24 Nisan 2009
  13. cilekk

cilekk Kücük adamIna asIk.. Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    146
    Benim lokumum sirt üstündenÿüz üstüne dönüyor ama kolunun biri kaliyor altinda:)henüz cikartamadi onu.

sapiranin bahsettiklerini yasiyoruz bizde fakat ben son günlerde yalniz basina yerde birakamiyorum

cünkü yavas yavas kendini ileri atip yer deistiriyor enson dün tv nin yanin yakaladim.biraz tehlikeli durumdayiz galiba.

14. 24 Nisan 2009
  15. elmalxix turta

elmalxix turta Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Benim kuzucuk da henüz 1 kere sırtüstünden yüzüstüne döndü ama yüzüstünden sırtüstüne dönmeyi daha başaramadı. Çok çok önemli bir kriter olduğunu düşünmüyorum sırtüstü-yüzüstü dönebilmesinin glişimini değerlendirmek için...

16. 24 Nisan 2009
  17. nazlxixmelek

nazlxixmelek Y >>-('v')->> F =>~~K&K~~ Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    benim kerem oğlan sırt üstü dururken çok rahat aniden dönebiliyor yüzüstü hatta artık gecede dönüpyüzüstü yattığı oluyor.. çok kontrol ediyorum bu yüzden..
    önceleri kolu altında kalıyordu ama şimdi onuda çekiyor gövdeyi kaldırabiliyor yüzsütündeyken uzanıp istediğini alıyor..ama tekrar sırtüstüne dönemedi hala..

kaan oğlan ise yeni yeni yan dönebiliyor.. onuda yere kalın bişey seriyorum onun üzerinde oynatıyorum ikisinide biraz kendi oyuncağa ulaşmak için uğraşıyor biraz ben dötünden destekle dönderiyorduk şimdi kendi yan dönüyorda yüzsütü daha dönemedi..

18. 24 Nisan 2009
  19. Gxuxlter

Gxuxlter Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Benim Oğuz'um 5,5 aylık şuan ve biz artık yerde oyun halısının üzerinde oynuyoruz. Çünkü kendi çevresinde dönebiliyor ve bunu arka arkaya birkaç sefer yapıyor, öyle de hoşuna gidiyorki... halının bir ucuna koyuyorum oynasın diye yanına geldiğimde döne döne koltukların altına girmiş buluyorum. Bir de sanki tırtıl veya solucan gibi yerde sürünmeye başladı. Ayaklarını iterek poposunu kaldırıyor bu şekilde de sürekli ilerliyor, yani durduğu yerde durmuyor artık. En kötüsü de beşiğinde ilerlemesi, çünkü kafası beşiğin kenarlarına dayandığında çok sinir oluyor ilerleyemediği için . Bu durum aslında beni biraz da korkutuyor, çünkü gece uyurken arada gidip baktığımda oğlumu mutlaka yatırdığımdan bambaşka bi pozisyonda buluyorum, ayakları beşiğin parmaklıklarından sarkmış yada elleri yada kafası dayanmış olarak .....