bebeği idrar yolu enfeksiyonu olan varmı

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve dilek__c tarafından 19 Nisan 2010 başlatılmıştır.

19 Nisan 2010
    Konu Sahibi : dilek__c
  1. dilek__c

dilek__c Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kız bebeğimde idrar yolu enfeksiyonu var.5 iğne kullandık.perşembe geçmişmi diye tekrar idrar tahlli yaptırcaz.inşallh geçmiştir ama bu hastalığın inatçı olduğunu biliyorum...tekrar olurmu acaba bebeğim....başından böyle bişey geçen varsa paylaşırmı lütfen........

2. 20 Nisan 2010
  3. pakopuko

pakopuko Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Benim kızımda 15 günlükken bu teşhis konuldu.6 gün boyunca sabah akşam iğne olduk.Sonra tahlil yaptırdığımızda bitmiş olduğu çıktı.Yalnız başka bir doktora kızımın bu durumu dediğimde 15 günlük bebekte idrar yolu enfeksiyonu olması ilginç dedi.Yanlışta bakılmış olunabilir dedi.Yanı boşuna iğne yaptırma ihtimaliimizde var.Çünkü dr idrar tahlili için idrarını yaparken biraz akıtıp daha sonraki idrar üzerinden tahlil yapılması net sonuç verir dedi.Bizde ise böyle olmamıştı.Ayrıca tahlilin göz ve makina ile olanı varmış.Dr gözle olan doğru sonuç verir dedi.Yani arkadaşım sende geçip geçmediğini bilmek için 2.tahlilde bunlara dikkat et istersen.

4. 20 Nisan 2010
  5. zeyon

zeyon Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    108
    Benim oğlumda 2 aylıkken idrar yolu enfeksiyonu geçirdi iğne kullandık bizde. Sonrasında her ay idrar kültürü yaptırdık çok şükür bir sorun çıkmadı. ıdrar tahlili yerine kültür yaptırmanı tavsiye ederim ve doktorumuz üniversite hastanelerinde yaptırın demişti bizde öyle yaptık

6. 21 Nisan 2010
  7. zeynepSav

zeynepSav Dünyamsın Üye

Beğenildi:
    139
    Ödül Puanları:
    113
    benimde bebeğim şuan 6 aylık ve idrar kültüründe enfeksiyon çıktı.
    ilaç kullanıyoruz inş cuma dr gideceğiz bakalım geçmişmi
    dr bize sünnet derisinin yapışık olduğunu söyledi
    bu yüzden oluyormuş en yakın zamanda sünnet ettireceğiz inş.

8. 21 Nisan 2010
  9. pakopuko

pakopuko Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Slm arkadaşlar;

Bugun kızımı dr a götürdüm.ıdrar yolu enfeksiyonumuz hakkında konuştuk.Sadece idrar tahlili ile enfeksiyona karar verilemez dedi bu dr umuzda,idrar kültürü gerekliydi bu tehşisi koymak için ve ayrıca kesin enfeksiyon kapmış ise 15 günlükken o zmnda böbrek utrasyonu çekilmeliydi dedi.15 günlük bebeğin enfeksiyon kapması araştırması böyle olur net teşhis koymak isteniyorsa dedi.Bilinçsizce davranmış dr dedi,boşunada olmuş olabilir yanı kızım iğneleri...Şimdi 1-2 hafta sonra bu denilenler yapılcak detaylı araştırılcak.

10. 24 Nisan 2010
  11. bersu_791

bersu_791 canım oglum:)) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    cok uzuldum canım cok gecmiş olsun bugun bende bırsey far ettım oğlumun bezınde çişi sarıydı sızındemı oyle oldu nasıl anladınız

12. 24 Nisan 2010
  13. SEVCAN_84

SEVCAN_84 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    benim kızım 40 günlük idi ...idrar yolu iltihaplanması oldu iğne yapıldı bir hafta sonra tekrar tahlil yapıldı geçmişti merak etme çabuk geçer

14. 25 Nisan 2010
  15. brcsrkn

brcsrkn annesinin kuzusu Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar lökosit sayınız kaçtı tahlilde benim oğluşumuda dün yaptıkta idrar tahlili

16. 4 Eylül 2011
  17. tuanacik

tuanacik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    2.5 aylık kızımda idrar iltihabı çıktı 7 gündür antibiyotik veriyorum altını değiştirirken gördüm sarı renkte akıntı gelmiş koyu kıvamlı sizinkindede oldumu???? 90 ml mama içen kızım 60 düşürdü iştahsız cevappp

18. 19 Nisan 2012
  19. sofi

sofi Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Merhaba arkadaşlar. Benim de 40 günlük bebeğimde kültür sonucunda enfeksiyon çıkmıştı. şu anda 2,5 aylık ve bu sorun yine tekrarladı. Kızım inanılmaz huzursuz ve sürekli ağladığı için doktorumuz tekrar kültür aldırdı ve enfeksiyon çıktı. Kaka tahlili de yaptırdık, kakasında da enfeksiyon çıkmış ve buradaki enfeksiyonun idrar yoluna geçtiğini söyledi. Şimdi tekrar antibyotik tedavisine başladık. Eğer iyi gelmezse iğne tedavisine başlayacağını söyledi. Kızım çok ağlıyor ve çok az uyuyor. Bu kadar canını yakar mı acaba? başka bir sorun mu var diye de düşünüyorum. Çünkü sabah öğle akşam bir tatlı kaşığı calpol içirmemize rağman hala ağlıyor ve huzursuz. İnsanın morali çok bozuluyor.