bebeği kakasını yapamayan var mı:(

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve selcanefe tarafından 20 Haziran 2008 başlatılmıştır.

20 Haziran 2008
    Konu Sahibi : selcanefe
  1. selcanefe

selcanefe herşey güzel olsun Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    108
    kızlar bebeğim kakasını yapamıyo su veriyorum z.yağı içiriyorum başka ne yapmalıyım bunları doktor söyledi bana:çok üzgünüm:

2. 20 Haziran 2008
  3. Prm.Oznur

Prm.Oznur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım benim kızımda 2.5 aylık bizimde kaka ve gaz sorunumuz hala devam ediyor bende denemediğim şey kalmadı masaj iyi geliyor birde ayaklarını bisiklet sürer gibi yap ve karnına dogru bastır buda iyi geliyor. ve buna ragmen yapamıyorsa doktor tavsiyesiyle denedim bende, ateş ölçtügün dereceyi yada ilaç ampullerinin ince kısmını zeytin yagı ile yagla ve makatına soktugun anda gaz ve kakası hemen çıkyor zavvallı kızıma yaptım ve okadar rahatladıki kızım kakası çıkar çıkmaz mayıştı ve rahatladı. çooooooooook işe yarıyor bebegin makatınada asla zarar vermiyorr. inanın çocuk doktorunun önerisi :hooray:

4. 20 Haziran 2008
  5. mehtapelif

mehtapelif Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    evet bende ogluma zeytinyagini icirmiyordum orasina döküyordum hemen yapabiliyor o zaman ..

6. 20 Haziran 2008
  7. xeno

xeno Carpe Diem Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Ben nane limon içiyorum. Hem sütümün gazını alıyor, hem süt yapıyor hemde onu içtikten birkaç saat sonra bebeğim kakasını yapıyor. 3 aydır böyle ve bu bir tesadüf olamaz

8. 20 Haziran 2008
  9. elanurum

elanurum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    nane limon olarak degilde,nanenin işe yaradıgını bende duydum ,naneyi kaynat ve bikaç çay kaşıgı ver rahatlayacaktır hem uykuda yapıyor bebişlere:)

10. 20 Haziran 2008
  11. EU1

EU1 Guest

canım benimkindede oluyor saf sıkma portakal suyu veriyorum yada ben içiyorum emzirince alıyor.
    bebeklerin portakal seftali türü şeylere duyarlılıgı oldugu için hemen kakasını yapıor.

12. 21 Haziran 2008
  13. adabasar

adabasar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canim benim büyük 18 aylik oldu biz hala ayni sorunu yasiyoruz, önceki yazda Türkiyedeyken dr götürdük sanirim 7 aylik falandi o zaman dr bize aptamilin bir mamasini tavsiye etmisti simdi tam ismi aklimda yok ama marketlerde degil sadece ezanelerde bulunuyordu bide zeytin yagini hafif isitip karnina masaj yapiyordum o da iyi geliyordu arkadasin dedigi gibi makatina zeytin yagi döküp hafifçe incitmeden disini ovaliyodum iyi geliyodu. Senin bebegin kakasini yaptiginda kakasi sert mi yoksa yumusakmi eger sertse bunlari uygulayabilisin ama sertlik yoksa yumusaksa korkma bazi bebekler 2 günde bir kez yaparlar bir sorunda olmaz benim burdaki dr öyle söylemisti

14. 21 Haziran 2008
  15. çedene

çedene papatya yüreğim Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    mama falan kar etmedı valla.....

1.5 aylıktan ıtıbaren bızde sorundu..

10. ayında duzene gırdı...

sonuçta kabız degıldır.. ıkınmayı bılmedıgınden kaynaklı demıste dr...

16. 21 Haziran 2008
  17. eylulum

eylulum Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    108
    benimki 5-6 günde bir yapıyo. Bende kabız diye endişelendim. AMa yaptığındada yumuşak oluyo.Kabızlık keçi kakası gibi olur. Bütün doktorların söylediği şu : 1 günde 5 defa yapmasıda normal 5 günde 1 defa yapmasıda. Sende bunu dikkate al. Ama katı yapıyorsada Gliserin fitil ver. Bebekler için kabızlık fitilidir.Doktor vermişti bize iyi geliyor.

18. 21 Haziran 2008
  19. janet

janet Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    bebeklerede oluyor bazen benimi kızımdada olurdu dört bes gün yapmadıgı olurdu ve bebek cok güzel gelisiyor eger sulu bir sekilde yapıyorsa korkma