bebeği küçükken ağır sarılık geçiren varmı?

Konusu 'Kasım Anneleri' forumundadır ve cagancuk tarafından 7 Ekim 2009 başlatılmıştır.

7 Ekim 2009
    Konu Sahibi : cagancuk
  1. cagancuk

cagancuk küçük aşkımla çok mutlym Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar benim oğlum küçükken sarılık oldu kanı falan değişti.şimdi herşeye alerjisi var bronşiolit oluyo hemen alerjiden tıkanıveriyo.acaba bununla bi ilgisi varmı diye aklıma takıldı.varmı böyle bişeyle karşılaşan?

2. 7 Ekim 2009
  3. h.mine

h.mine Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    canım benim kızımda sarılık geçirdi 3 gün hastanede kaldı kanı degişmedi ama valla bizimkide hemen hastalınıyo tıkanıveriyo aynen bilmiyorum alakası varmıdır ama bizde öyleyiz son çare buhar makinesi bile aldım ben sürekli antiniyotik kullanmamak için

4. 8 Ekim 2009
  5. diloks

diloks ben oğlumla doğdum Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    geçmiş olsun kızlar...benim bi bilgim yok maleseff

6. 8 Ekim 2009
  7. yagmur77

yagmur77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar gecmıs olsun
    cagancım kan degısımı olacak kadar degıl ama bızde sarılık olduk dr yatıracaktı ama dırekten donderdık Allaha sukur.kan sekerı de cok dusuktu emmıyordu sureklı uyuyordu o yuzden sarılık degerı 1 gun ıcınde 5-6 deger bırden atrmıstı.5ya da 6.gundu sanırım 17 ye kadar cıkmıstı hatta.ama sonra dususe gectı.dr bana baya bır uzuldu o da zorladı yatırmamak ıcın hatta ılac da verdı. ve ıyı beslenırse yatırmam dedı.ılk zaman ben saat bası sutumu sagıp bebegıme kasıkla ıcırdım cunku sureklı uyur durumdaydı.o gunlerımı hıc unutamam kızlar bebegımın ıyı beslenmesı ıcın gecelerı dahıl saat bası sutumu sagıp kasıkla ıcırdım.ve bır gunde 70 gr aldıgını bılırım.neyse Allaha sukur gerek kalmadı yatmasına. ama bu arada hergun gunde ıkı kez olcum yapıldı 7 gun boyunca. sonra teke dustu artık 9.gunden sonra da yapılmadı zaten.
    su anda cok sukur grıp dısında sızın soyledıgınız gıbı bısı olmadı. ınsallah da olmaz. ama bu durumun sarılıkla ılgısı oldugunu dusunmuyorum acıkcası. bebekler cok hassas ve bagısıklık sıstemlerı tam gelısmedıgı ıcın havadan bıle nem kapıyolar.

Son düzenleme: 8 Ekim 2009
  8. 8 Ekim 2009
  9. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    eğer bronşit varsa oluşuysa malesef hemen en ufak bir nezleyi bile anında bronşite çevirebiliyor önlem alınmadığı taktirde.
    çok geçmiş olsun.
    ben ufak tüm bebeklereçok üzülüyorum.bizler hasta olalım da onlaar bişe olmasın..

10. 8 Ekim 2009
  11. ICIR

ICIR Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    108
    canım cok cok gecmıs olsunnn
    eylulde sarılık oldu bı gece yattık ama kanı degısmedı cunkı eylul beslenemedıgı ıvcınnn sarılık olmustuu
    gercı sarubocegın dedıgı gıbı cok dıkkat etmek lazımm eylulde ufak bı grıpten bronsıt olmustuu buhar vermısrtıkkk

12. 8 Ekim 2009
  13. cagancuk

cagancuk küçük aşkımla çok mutlym Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    sağolun kızlar.bizim sarılığımız 2 saat içinde 24 den 27 ye yükselince kanı değişti.küvezde falan yattı ama düşmedi.hatta kanı değişince bile düşmedide serum gibi damardan ilaç verildi.hastaneden çıktıktan sonrada hap kullandık.çok zor günlerdi ama geçti çok şükür.şimdi tıkanıveriyo ama bunada şükür diyoruz.ölcek diye çok korkmuştuk

14. 8 Ekim 2009
  15. ICIR

ICIR Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    108
    allah korusun yavrularımızı canım benım cok cok gecmıs olsunnn

16. 8 Ekim 2009
  17. zeynebada

zeynebada Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    benim kızım 29günlük şuan eylü annesiyim 9gün agır sarılıgı vardı çok agladım hastaeden küvözden 14le çıkardılar eve geldik bigünde 17e fırladı enson 13lerdeydi sanırım bitiyo çünkü gözbebekleri beyaz yerie geld isarılgıı gitti şükür 29.günde

18. 8 Ekim 2009
  19. gurbetkusu35

gurbetkusu35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim oğlumda sarılık geçirdi 1 gece hastanede yattık.2kezde bronşiolit olduk şimdi yine tıkanık zor nefes alıyo yarın doktora götürücem ama sarılıkla bi alakası olduğunu zannetmiyorum zamanında çok araştırdım sarılığıda bronşiolitide