Bebeği olan anneler!!!!

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve gulvary tarafından 6 Nisan 2009 başlatılmıştır.

6 Nisan 2009
    Konu Sahibi : gulvary
  1. gulvary

gulvary CANımmmm Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba benim bebeğim 3. ayın içinde ve şu zamana kadar günde 3 kere zinco veriyordum ve bunun bebeğin bağırsaklarına zararı olduğunu duydum ve 3 gündür ilacı vermiyorum ve bebeğim şuanda günde 1 defa kakasını yapıyor sadece anne sütü veriyorum doymadığı zaman bazen günde 1 defa 6-7 kaşık aptamil alıyor sadece. Bu ilacı kesmiş olmamızdan ötürüü kakasını yapamıyor olabilirmi acaba

2. 6 Nisan 2009
  3. Yeliz

Yeliz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canım doktorunuzun zincoyu başlama sebebi neydi..zinco normalde kabız yapabilir..sebep o değildir bence ama aptamile yeni başladıysan o yapmış olabilir.yinede doktoruna danışmadan karar verme..

4. 6 Nisan 2009
  5. gulvary

gulvary CANımmmm Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    bende zinconun kabız yaptığını duydum o yüzden bıraktım ama o ilacı verirken 5-6 kere yapıyordu kakasını mamayı ilk aylardada vermiştik sütüm herzaman yetmeyebiliyor sevmesede zorla veriyorum mecbur aç kalınca ama şimdi kakasını 1defa yapması aklıma takılıyor işin tuhafı kendisi rahat gazınıda çıkartıyor

6. 6 Nisan 2009
  7. Yeliz

Yeliz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    belki normaldir canım her bebeğin farklıdır metabolizması ama için rahat etsin yinede doktora götür istersen..

8. 6 Nisan 2009
  9. Jasencka

Jasencka hoşgeldin miniciğim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bence normal benim bebeğim günde `3veya 4 kere yapıyodu fakat 3aylık olunca kabız oldu 2 günde 1 kere yaptı doktora götürdüm 5 güne kadar yapamazsa bile önemli bir sorun olmadığını sabahları aç karnına 1 tatlı kaşığı zeytinyağı vermemizi kakasını 2 gün yapmazsa 3.gün fitille yaptırmamızı söylemişti şimdi 2yaşına geldi hala arada bi zorlanıyo

10. 7 Nisan 2009
  11. pisicik_26

pisicik_26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    kızlar benim eşim zinco nun genel merkezinde çalışıyordu ama ayrıldı bende bebeğime zinconun gaz damlasını masaj ve pişik kremini kullanıyorum kabız yapan ürün hangisi anlayamadım benim bebeğiminde kaka sorunu var bezen 6 bazen 5 gün kaka yapmıyor artık 4 günde mecburen fitil veriyorum..

12. 7 Nisan 2009
  13. gulvary

gulvary CANımmmm Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    gaz ilacının kabız yaptığını duydum ileriki zamanlarda bağırsaklarda ciddi problemler yapıyormuş

14. 7 Nisan 2009
  15. pisicik_26

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    nediyosun canım yaa bende kızıma hep ondan veriyorum belkide o yüzden kaka yapamıyor kızım ayy kessemmi acaba damlayı

16. 8 Nisan 2009
  17. gulvary

gulvary CANımmmm Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    valla ben damlayı kestiğimden beri kakasını kolay yapıyor ama az yapıyor o var işte ama artık eskisi gibi zorlanması ve ağlaması yok zorlanmaktan çatlak oldu yazık makatında

18. 8 Nisan 2009
  19. pisicik_26

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    ay kıyamam ben ona yazık yaa..
    benim kızımda çok ıkınıyo bişey olcak diye çok korkuyorum dünden beri damlayı vermiyorum artık gaz atıyo ama kaka yok şuan umarım yapar..bağırsak düzenleyici işe yarıyormu kullandınmı hiç?
    ben 2 3 gün düzenli olarak kullandım sonra vermedim çünkü hepsini geri atıyordu