Bebeği olup da boşananların tavsiyelerine ihtiyacım var!

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve mxuxlkiyeli tarafından 30 Kasım 2009 başlatılmıştır.

30 Kasım 2009
    Konu Sahibi : mxuxlkiyeli
  1. mxuxlkiyeli

mxuxlkiyeli Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bebeğim 6 aylık.3 aylıkken babası terketti bizi.şimdi de boşanıyoruz.bu durumda olan var mı aranızda?bebeğimi nasıl bir gelecek bekliyor?benneyaptımki

2. 30 Kasım 2009
  3. EU3

EU3 Guest

canım cok üzüldüm.bende bosandım ıkı cocugum var bebek degıller ama fark etmıyor ıste.gelecegı umarım cok güzel olur canım ben en azından elımden gelen herseyı yapıyorum cocuklarımın ıyı bır gelecegı olması ıcın.

4. 30 Kasım 2009
  5. yenianne26

yenianne26 ஐ ♥―♥―♥― Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım benım yaa herseyın hayırlısı dıceksın nasıl bı baba vıcdanına sahıpmış anlamadım neden terkettıkı hanı bebek yapmaya karar vermeden ıyıymıydınız keske korunsaydın canım olan malesef onlara oluo. napıcan canım bebeğini buyutucen evet hayat bazı zorlukları sana gosterıcektır ama sen guçlu ol annelıkte bu ya zaten emın ol bıraz zamana ihtıyacın var canım dayan hayatın emınol duzene gorecektır ama işte keske basındanda böleyse bu adam keske kendını korusaydın ama işte keşkelerın anlamı yok canım artık tek çözumguçlu olman canım gelecegıne gelınce inşallah herşey guzel gıder senın ıcın ne dıyımhem anne hem baba olmak dusuo sana işte erkeklerın umurunda değil sen kendını koruyacaktınkı bebek olmasaydı canım

6. 30 Kasım 2009
  7. Çxoxpçxux

Çxoxpçxux Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    ilk önce kendine güven onsuzda bu hayatta bebeğinle beraber dimdik kimseye muhtaç olmadan yaşayabileceğine inan ve çalış derim çalış ki kimseye boyun eğme ezilme olumlu düşün

8. 30 Kasım 2009
  9. EU2

EU2 Guest

ben annesi babası çok küçükken ayrılmış biri olarak
    bebeğinin geleceği için yorum yapmak istiyorum...

ilk başta kesinlikle sorunlarla beyni dolu olmasın derim..
    karakterinin sağlam olması için sürekli yanında olmalısınız..
    en başta her sorunda kesinlikle destek olmalısınız ki ileride
    her sorunda siz ayrıydınız ailem yoktu durumuna sığınmasın bu sığınılcak bi durum olmasın!!..
    babasına düşman olmamalı ama olayları öğredikçe.
    ortaya çıktıkça bi taraf kesinlikle belirlicektir fikrimce.
    sizin rolünüz büyük:)

yani akıl vermek değil sadece tahminen fikire vermek amacım
    ben mesela kesinlikle ayrı olmalarından şikayetçi değilim
    pürüz oluştursada psikolojim hiç etkilenmedi sevgiler....

hayata karşı dimdik olursanız hiç bişey yıkamaz sizi

10. 30 Kasım 2009
  11. mxuxlkiyeli

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bu kadar kötü hissetmemin sebebi hamileliğin son zamanlarına kadar bir sorunumuz olmayışı.bebeği isteyerek planlı bir şekilde yaptık.7 yıllık evliliğimiz vardı.bilinçli bir şekilde yapmamıştık 7 yıldır.yani önceden belli olan bi durum olsa hayatta bebek yapmazdım.şoklardayım bende.ondan ne yapacağımı bilmez haldeyim.

12. 30 Kasım 2009
  13. nora2010

nora2010 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    808
    Ödül Puanları:
    153
    cnm allah yardım etsın oncelıkle.bende ayrı ana babanın cocuguyum ama ayrıldıklarında aklım erıyordu.çok zor gercekten.anlamadıgım o bebegı nasıl terkedıp gıdebıldı.yanı ınsan hıç özlemez mi?sorun neydı.cnm duzelme ıhtımalı yok mu?kusura bakma cnm cok sordum ama ınan yardımcı olabılmektan baska bısey degıl amacımm

14. 30 Kasım 2009
  15. mxuxlkiyeli

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim tespitim başka kadın (lar).o sadece bi iki buluştuk diyor ama bence aşık oldu başkasına.yoksa neden aniden terketsin ki 7 yıllık karısını 3 aylık bebeğini.bi kavga bi sorun yokken hem de.

16. 30 Kasım 2009
  17. nora2010

nora2010 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    808
    Ödül Puanları:
    153
    ahhh zor cnm ya.allah yardımcın olsun.şimdı senın yapman gereken güçlü olup dımdık ayakta durabılmen.bebegıne annen falan varsa baksın.sende bır ış bulup çalısırsın.hıckımseye muhtaç olmazsın.annelık dogustan babalık sonradan olur derler ya.tamam ılk basta cok uzuleceksın,zor gunler gecıreceksın ama baskasına asık olan bır adam için değmez yanı.gercekten degmez.bebegın ıcınde nafakanı alırsın olur bıter.allah hakkında hayırlısını versınnn

18. 30 Kasım 2009
  19. mxuxlkiyeli

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    çok teşekkür ederim hepinize arkadaşlar.inşallah güçlü olup oğluma iyi bakabilirim.